sport 133 AZW sterkste in explosieve derby HW'24 geeft voorsprong tweemaal weg Zaamslag komt erg goed weg maandag 3 september 2012 'Vorig jaar was het voor veel spelers een zekerheid dat ze speelden. Dat ligt nu dus even wat anders' Terneuzen-trainer Alexander van Keulen De aanleiding tot de penalty voor Terneuzen. De doelman van Boeimeer haakt Dominique Verlinde, die gisteren zijn 36e verjaardag vierde. Verlinde was één keer trefzeker tegen Boeimeer. foto Peter Nicolai door Peter van Kouteren AXEL - Twee ploegen die hartstoch telijk voor de winst gingen, talloze kansen en uitblinkende keepers. De derby tussen AZW en Spui had alles in zich wat een buren- twist zo boeiend kan maken. In de slotfase werd het duel bij een 1-o-voorsprong voor AZW ont sierd door drie rode kaarten. Na een afkoelingsperiode gooide Mus tafa Yilmaz het duel in het slot: 2-0. Uitgerekend invaller Niek de Me ijer, die twee jaar terug voor Spui uitkwam, zette de thuisploeg een klein kwartier voor het einde op ï-o. In een hectische slotfase gooi de de aanvaller olie op het vuur, nadat Kevin Schot net als Kevin de Roode van Spui het veld was uitge stuurd. Velen vonden de uitslui ting van Schot zwaar gestraft. „Dat had hij ook met geel kunnen af doen", vond AZW-voorzitter Jan Allewijnse. Toen De Meijer en Mustafa Yilmaz de uitsluiting 'vier den', vloog alles en iedereen op de bank van Spui overeind. Trainer Mare de Kunder vond zijn voormalig pupil een 'maten naaier'. In het tumult dat erna ont stond, kon ook Daniël Deenen (AZW) op advies van grensrech ter Jaap de Pooter van Spui met rood vertrekken. De jonge invaller ging door het lint, waarna het duel tijdelijk werd stilgelegd. Nadat de kruitdampen waren opgetrokken, keken beide trainers met voldoe ning terug op het spel van hun ploeg. Antoine Thoen, coach van de Axel aars, prees zich gelukkig met drie punten en het aantal gecreëerde kansen. „Maar ik word niet goed van al die 'binnenkantjes', ver wees hij naar veel geplaatste inzet ten van zijn afwerkers. Mare de Kunder zei tevreden te zijn over het spel van zijn ploeg. AZW-Spui was een boeiend duel, waarin de doelmannen Roy Over- beeke (Spui) en Youri Bakker (AZW) uitgroeiden tot uitblin kers. Overbeeke hield met een paar geweldige reddingen zijn ploeg lang op de been, maar was kansloos op de inzet van Niek de Meijer, die in de verste hoek bin nenschoot: ï-o. Aan die treffer ging volgens iedereen die op één lijn stond buitenspel vooraf, maar scheidsrechter IJpelaar negeerde het signaal van zijn assistent De Pooter. Beide ploegen deden voor rust weinig voor elkaar onder, maar na de hervatting was AZW lang do minant. De ï-o-achterstand werk- 'Die rode kaart was wel zwaar gestraft. Dat had de scheidsrechter ook met geel kunnen afdoen' te inspirerend op Spui, dat in het laatste kwartier aandrong. Kevin de Roode mikte een vrije trap op de lat, Spui claimde in de rebound een strafschop omdat Ad Verlinde naar de grond zou zijn getrokken en Kevin Schot kreeg de bal even min over de lijn. Niet veel later had Bakker een fantastische red ding op een vrije trap van specia list De Roode. Uit de toegekende hoekschop werd een kopbal van Mark Otter- loo van de lijn getrapt. Ad Verlin de zag een kopbal via de vingertop pen van de goalie over het doel verdwijnen. Mustafa Yilmaz stelde bij een uitval de winst veilig: 2-0. AZW-Spui 2-0 (0-0). 76. Niek de Me ijer 1-0, 90+5. Mustafa Yilmaz 2-0. Scheidsrechter: J.M. IJpelaar (Kaatsheu vel). Gele kaart: Liam O'Shea (AZW), Jordy Seghers, Yorrick Koekkoek (Spui). Rode kaart: 85. Kevin de Roode, 89. Ke vin Schot (beiden Spui), Daniël Deenen (AZW). Aantal toeschouwers: 250. MIDDELBURG - HW'24 speelde zon dag op de eerste speeldag van de derde klasse met 2-2 gelijk. Bij In ternos werd tweemaal een voor sprong verspeeld. In de tweede mi nuut eindigde een inzet van de be zoekers tegen de paal, maar Stein Anbeek opende uit de rebound als nog de score: 0-1. Met een schot van Nicky Musters kwam de thuis ploeg in de zestiende minuut langszij: 1-1. Enkele minuten later strafte Joost van Damme een fout in de defensie van de Brabanders af en bracht hiermee HW'24 weer op voorsprong: 1-2. Na een halfuur in een tweede helft met wisselende kansen kopte Hans Frij- ters de 2-2 binnen. Zeel. Middelburg-Virtus 5-0 (2-0). Jer- fy Booy 1-0, Alberto Conde Morgado 2-0„ Jerfy Booy 3-0, Abdoe Abdenbi 4-0, Alberto Conde Morgado 5-0. MIDDELBURG -^Zaterdag-tweedeklas ser Zaamslag hield één punt over aan de competitieouverture bij WC'68. WC'68 kwam voor rust via Nestor Zimmerman op 1-0. Wesley Dieleman zorgde na rust voor de 1-1, maar via Zimmerman liep de Halsterse formatie uit naar 3-1. Dieleman bracht met zijn tweede goal weer hoop in de Zaamslag-harten. Die hoop bleek in blessuretijd niet ongegrond, toen Mario de Fouw scoorde. Dauwendaele-Duiveland 1-5. Max Da gevos (eigen doel) 0-1, Jelmer Pasveer 1-1, Robbert de Bruine 1-2, Masoud Osmanie 1-3, Dennie Ie Comte 1-4, Julius Bliek 1-5. Bruse Boys-Serooskerke 1-0. Domeni- que van den Berge 1 -0. Heinkenszand-Oostkapelle 1-3. Arjan Pattenier 0-1 en 0-2, Jeroen Verschiere 1-2, Harold Vermeulen 1-3. VCK-SSV 1-1. Richard Dek 1-0, Christi an Boon 1-1. Zwaluwe-Arnemuiden 4-2. Van de Ma den 1-0, Schonk 2-0 en 4-1, Marinus Baas 2-1 en 4-2, Vos 3-1. HOEK Hoek 2 buigt het hoofd bij ouverture Voor de reserves van Hoek liep de start van de voetbalcompetitie za terdag uit op een teleurstelling. Op eigen veld ging de hoofdklasser met 0-3 onderuit tegen Oranje Wit 2. Hoek 2 startte nog wel redelijk, maar verloor het contact met de te genstander toen het na een half uur 0-1 werd. Nog voor de rust ver grootte Oranje Wit de voorsprong. In de slotfase werd het nog 0-3. AXEL AZW trekt 41-jarige Danny Magito aan AZW heeft zich versterkt met Dan ny Magito. De 41-jarige verdediger speelde vorig seizoen in België en trainde vorige week donderdag voor het eerst met de Axelaars mee. Magito was zaterdag met een malig international Marcel Peeper getuige van de 2-0-zege van AZW op Spui.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 67