Vijf goals Terneuzen aSs opmaat tot derby 321 sport Clinge eerste koploper in vierde klasse A Axel haalt een punt in lastig duel bij WSC maandag 3 september 2012 MIDDELBURG - Ondanks twee duels die in o-o eindigden (Bier- vliet-Hulsterloo en Oostburg-Phi- lippine) leverde de eerste speelron de in de vierde klasse A van het zondagvoetbal achttien doelpun ten op. De meeste hiervan vielen te bewonderen bij IJzendijke-Clin- ge. Dit duel eindigde in 1-5. Steen keek in de wedstrijd tegen Patrij zen al snel tegen een 0-2-achter- stand aan, maar won uiteindelijk nog met 3-2. Ria W won overtui gend met 4-1 van Sluiskil, terwijl Luctor'88 in eigen huis met 2-0 te sterk was voor Hontenisse. In de vierde klasse B begon Zee land Sport het seizoen met een 1-1-gelijkspel tegen de kersverse vierdeklasser Nieuw Borgvliet Biervliet-Hulsterloo 0-0: De bes te kansen waren voor de thuis ploeg in een wedstrijd waarin Hul- sterloo pas in de slotfase een goe de mogelijkheid kreeg. Deze inzet werd door doelman Mark van Kouteren simpel gekeerd. Tegen het eind van de eerste helft had zijn collega aan de andere kant, Jel- le van Damme, met meer moeite een goed ingeschoten strafschop van Erik Adam gekeerd. Kort na de thee schampte een inzet van Derek de Booij nog het alumini um, maar het bleef bij 0-0. RIA W.-Sluiskil 4-1: Ondanks een goede start van de bezoekers, open de Jorden Takiddine na twintig mi nuten de score namens Ria W; 1-0. Vervolgens liep de thuisploeg nog voor rust verder uit naar 3-0 via Jordy van Bremen en Kenneth Okorley. Hiermee was de wed strijd beslist en de tweede helft was dan ook een stuk minder wat niveau betreft. Pas in de slotfase za gen Shegbert van Uytrecht (Sluis kil) en Gerben Beleir (RIA W.) kans het net nog te laten bollen. Steen-Patrijzen 3-2: Met een 2-o-voorsprong binnen tien minu ten, door treffers van Boban Mar- tinovic en Edwin Capello, kende Patrijzen een droomstart. Steen kwam sterk terug en na de aanslui tingstreffer van Jonas Roels halver wege de eerste helft (1-2), bracht Robin Mariman zijn ploeg op slag van rust op gelijke hoogte: 2-2. Naast deze tegenvaller verloren de bezoekers voor de thee ook nog Jeroen Weststrate na zijn tweede gele kaart. In de tweede helft zocht de thuisploeg constant de aanval. Pas tien minuten voor tijd leverde dit uit een voorzet van Gio vanni Lekaj, die door Jordi den Toonder achter zijn eigen doel man werd gewerkt, de winnende treffer op: 3-2. IJzendijke-Clinge 1-5: Een eerste helft met twee aan elkaar gewaag de ploegen werd afgesloten met 1-0 door een treffer van Christian van Vooren. Een kwartier na de rust kwamen de bezoekers langszij via een door Davy van Puijvelde benutte strafschop: 1-1. Een eigen doelpunt bracht Clinge een kwar tier voor tijd aan de leiding: 1-2. IJ- zendijke moest hierdoor risico's gaan nemen, maar kreeg het dek sel op de neus: Bert Buijs, Sjoerd van Campenhout en Björn Luijcks bouwden de voorsprong van de be zoekers verder uit naar 1-5. Luctor'88-Hontenisse 2-0: Op het laatste kwartier na was Luc tor'88 duidelijk de bovenliggende partij. Na een halfuur werd de sco re geopend door Jeroen Kedde na een mooie actie van Rutger van Rossum. Halverwege de tweede helft werd invaller Wesley de Jon ge gevloerd, waarna aanvoerder Pieter van den Dries de voor sprong vanaf elfmeter verdubbel de: 2-0. Hontenisse gooide het hierna over de andere boeg en ging met oppor tunistisch spel op zoek naar de aansluitingstreffer. Deze hing ook even in de lucht, maar doelman Ron Tempelaars stopte de inzet vanaf de stip van Michel Colpaert. Oostburg-Philippine 0-0: De eer ste zeventig minuten van dit duel bleef de thuisploeg op de been dankzij een ijzersterke verdediging en een sublieme doelman Antho ny de Muer. Toen Xander de Buck na een halfuur rood kreeg wegens vasthouden van de doorgebroken Dennis de Nooijer zag het er slecht uit voor Oostburg. Het bleef bij 0-0. Zeeland Sport-Nieuw Borgvliet 1-1 (0-1). Roy Verkerk 1-1. Terneuzen-trainer Alexander van Keulen startte tegen Boeimeer met vier aanwinsten in de basis MIDDELBURG - Promovendus Axel kwam zondag op de eerste speel dag van de tweede klasse van het- zondagvoetbal niet tot winst, maar hield een punt over aan de uitwedstrijd bij WSC. WSC-Axel 0-0: De competitie be gon voor het gepromoveerde Axel met een lastige uitwedstrijd naar Waalwijk tegen WSC, dat zich vo rig seizoen nog eersteklasser mocht noemen. Voor rust was hiervan in het veld niet veel te zien, want de ploegen waren rede lijk aan elkaar gewaagd, waarbij WSC de beste mogelijkheden kreeg. In de tweede helft had de thuisploeg meer balbezit en mede hierdoor een licht overwicht. Axel was enkele keren gevaarlijk via snelle counters, waaruit de ploeg echter ook niet tot scoren kwam. SC 't Zand-RCS 1-2: Bij de bezoe kers ontbraken drie basisspelers die normaal in de verdediging staan. Mede daardoor zou trainer Romeo van Aerde dan ook vooraf al tevreden zijn geweest met een punt in deze lastige uitwedstrijd. Het werden er uiteindelijk drie, hoewel de Souburgers verzuimden om al voor rust ruim afstand te ne men. Alleen Len Eversdijk wist met een fraaie lob vanaf zo'n der tig meter de Brabantse doelman te passeren: 0-1. Halverwege de twee de helft gleed de ingevallen Morad Bobouh de bal uit een voorzet van Besar Xhoxhaj binnen en bracht zo de stand op 0-2. Toen het kort voor tijd uit een vrije trap 1-2 werd, kwam de spanning nog even terug in de wedstrijd. Enkele minuten later klonk echter het laat ste fluitsignaal en was RCS drie punten rijker. SC 't Zand-RCS 1-2 (0-1). Len Evers- dijk 0-1, Morad Bobouh 0-2. Grensrechter Jaap de Pooter van Spui oordeelt dat de treffer van Niek de Meijer (rechts) buitenspel is. Arbiter IJpe- L laar negeert het vlagsignaal en keurt de treffer goed. foto Peter Nicolai Terneuzen begint het seizoen in de tweede klasse met een ver diende zege. Boeimeer wordt in eigen huis met 5-2 verslagen. Toch is het ten opzichte van vo rig jaar sterk gewijzigde Terneu zen nog geen ingespeelde ploeg. door Jack Begijn TERNEUZEN - Trainer Alexander van Keulen heeft er patent op: bij elke nieuwe vereniging waar hij aan de slag gaat, weet hij de eerste competitiewedstrijd in winst om te zetten. Zondag was dat bij zijn nieuwe werkgever Terneuzen dus niet an ders. De rood-zwarten openden het seizoen met een verdiende 5-2-overwinning op het Bredase Boeimeer, de promovendus uit de derde klasse B. Het was de opmaat naar de wedstrijd vart komende zondag tegen Axel. „Maar dan tel len er ook sentimenten", waar schuwde Van Keulen. Terneuzen kwam met een andere samenstelling dan verwacht. Na het vertrek van Jordy van Bremen, Joost van Damme, Jelle van Nieu- wenhuyze en Olivier Schuddinck, stond een aantal 'zekerheden' niet in de basis. Tim de Feyter, Eik Jan Naudts en Can Kiran begonnen op de bank, terwijl Robbin Dek ker, Jarno Waebeke en Nick Claas- sen bij het tweede speelden. Doel man Dennis Wondergem was op vakantie. Nieuwkomer Timon van der Hooft (Biervliet), Sander van Bu ren (IJzendijke), Niels Burm (Axel) en Kees Duitemeijer (HW'24) maakten hun opwach ting. „Dat is een verschil met vorig jaar", legde Alexander van Keulen na afloop uit. „En het heeft geluk kig goed uitgepakt. Terneuzen heeft geleerd van het verleden. Vo rig jaar was er een krappe selectie. Voor spelers was het een zeker heid dat ze speelden. Dat ligt nu dus even anders. Ik zit met een luxeprobleem, dat wel bijdraagt aan een hoger niveau. We houden zo de scherpte overeind. De jon gens die vandaag gespeeld hebben, hebben me niet teleurgesteld. De jongens die nu niet spelen moeten met deze teleurstelling leren om gaan." De thuisploeg speelde met twee spelers voorin: Timon van der Hooft, die na ruim een half uur met een liesblessure uitviel, en de 36-jarige Dominique Verlinde. De vier man op het middenveld kwa men beurtelings op over de flan ken "of met snelle combinaties door het midden. De verdedigers met Roel Alberti en Bert den Hamer als centrale duo gaven weinig tot niets weg. Slechts twee keer moesten de Ter- neuzenaren het hoofd buigen. Eerst profiteerde Zimmerman van een fout van doelman Ertoy die de Karakteristiek m Temeuzen-Boeimeer 5-2 (2-1). 5. Creazioni Zimmerman 0-1,11. Bert den Hamer (strafschop) 1 -1 19. Remco van Leeuwen 2-1, 51 Creazioni Zimmerman 2-2, 52. Do minique Verlinde 3-2, 58. Can Ki- bal ongelukkig door zijn benen liet glippen, maar zich daarna knap herstelde. Kort na de rust profiteerde de uit blinker aan de Boeimeerse kant van onoplettendheid bij de thuis- ploeg. Het waren de enige smetjes op de wedstrijd. Voor de rest speelde Ter- neuzen geconcentreerd, werkte J hard, maar het liet ook zien dat het zeker nog geen ingespeelde ploeg is. Passes kwamen vaak niet altijd goed aan, misverstanden wa ren er regelmatig en looplij nen wa ren slechts sporadisch te ontdek- ken. I Toch keek Van Keulen tevreden te- rug op de openingswedstrijd. De trainer zag oefeningen van de trai ning terug in de wedstrijd. „Het tweede doelpunt hadden we inge studeerd. Uit een crosspass van j Sander van Buren rondde Remco van Leeuwen fraai af. Het was de h juiste oplossing op het juiste mo- ment." Het enige kritiekpunt was het be nutten van de kansen. „De 2-2 was |J een ongelukkig moment. Gelukkig maakten we snel twee doelpun ten. Daarna was het een kwestie van de wedstrijd uitvoetballen", al dus Alexander van Keulen, die za terdag nog de halve marathon van Vrouwenpolder volbracht. ran 4-2, 90. Bert den Hamer 5-2. Scheidsrechter: W. Broekhoven (Middelburg). Gele kaart: Glenn van Peer en Arthur Luyken Boei meer). Aantal toeschouwers: 200.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 66