sport! 3i Derby in eerste klasse heeft twee gezichten Mark Smeding even terug in Kloetinge Oostkapelle begint met een gelijkspel maandag 3 september 2012 Aandachtig toeschouwer zaterdag bij de wedstrijd tussen Kloetinge en Heine- noord was Mark Smeding. De voormalige keeper van Kloetinge woont tegen woordig in Oud-Beijerland en is trainer van het tweede elftal van Heinenoord. Zaterdag pakte hij drie punten met zijn ploeg. Smeding won met 0-3 van Spij- kenisse 2. oostkapelle - De voetbalsters van Oostkapelle zijn het nieuwe sei zoen in de hoofdklasse met een ge lijkspel begonnen. Tegen Odys- seus'91 uit Utrecht werd het 0-0. De ploeg van trainster Irma de Witte speelde een uitstekende eer ste helft, maar vergat een doelpunt te maken. „De wedstrijd was alles behalve saai. Ik moet mijn jonge ploeg een compliment geven voor het spel. We kregen in de eerste helft genoeg kansen, maar de bal wilde er niet in", vond De Witte. Odysseus zette in de tweede helft Oostkapelle meer onder druk. De nieuwe goalie Joralien Wielders hield haar ploeg verschillende ke ren in de wedstrijd. „Het werd te gen het einde van de wedstrijd een slijtageslag. We mogen tevre den zijn met een punt", stelde De Witte. IJzendijke begon sterk in de tweede klasse zaterdag. In Leid- schendam werd met 1-6 gewon nen van RKAW. Het werd zo doende een schitterend trainersde buut van Ronny van Poucke. Van af de eerste minuut nam IJzendij ke het initiatief. In de eerste helft scoorden Maud Kuypers, Rosanne Lammers en Marjolein de Munck. Na rust zorgden Lammers (2x) en Kuypers (strafschop) voor het hal ve dozijn. RKAW scoorde tegen uit één van de twee strafschoppen die het team na rust kreeg. In dezelfde klasse debuteerde MZC'11 met een 3-1-overwinning bij het tweede van RWH. Halver wege keken de Schouwse voetbal sters nog tegen een achterstand aan, maar na de pauze herstelden Judith Bruijnooge, Ellen Bijzet en Sanne Tamerus de averij voor het team van trainer Yuri Vogelzang. Terneuzen moest in de tweede klasse zondag een gelijkspel toe staan aan Wilhemina. Terneuzen had het beste van het spel, maar kwam na de hervatting op een 0-1-achterstand. Pas vijftien minu ten voor tijd slaagde Manon de Rooy er in de gelijkmaker te sco ren. In het restant van de wed strijd ging Terneuzen nog verbe ten op jacht naar de winnende door Aector Dooms terneuzen - Het resultaat bij het duel tussen Terneuzense Boys en GPC Vlissingen stemde tot tevre denheid. De trainers konden leven met het o-o-gelijkspel in de Zeeuwse derby in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal. Al had den Eddy van der Hooft (Terneu zense Boys) en Leendert Geelhoed (GPC) liever drie punten in de eer ste competitiewedstrijd gepakt. Zo verwees Geelhoed naar de be ginfase, waarin zijn ploeg drie kan sen onbenut liet. „Als we één van die kansen hadden benut, was de wedstrijd anders verlopen. Dan had Terneuzense Boys moeten ko men. Dat deden ze voor de rust niet." Maar hoe anders was de tweede helft, waarin Terneuzense Boys drie goede kansen bij elkaar voet balde. Van der Hooft vond op zijn beurt dat zijn ploeg in die fase meer dan een gelijkspel mocht clai men. Het duel kende zodoende twee gezichten. Voor rust waren de Vlissingers de bovenliggende partij, na rust had de thuisclub een overwicht. De balans bleef ook qua kansen aardig in even wicht. Beide teams traden ook niet com pleet aan. Bij Terneuzense Boys ontbraken Jeroen van den Broeke (speelde een halve wedstrijd in het tweede elftal), Robert Rijn berg en Evert Jan van Opdorp. Daardoor maakten de zeventienja rige Bart van Fraaijenhove en Ste fan van den Broeke hun debuut in competitieverband. Aan de kant van GPC waren de aanwinsten Da vy van Geersdaele en Sander Goe- degebure nog niet speelklaar, ter wijl Matthijs Lugtenburg door een beenbreuk langer is uitgeschakeld. Geelhoed: „We misten de ervaring en speelden met een jonge achter hoede. We hadden wel meer voet ballend vermogen dan de Boys. Er is alleen te weinig mee gedaan. Er zat ook geen diepgang in ons spel." Terneuzense Boys kende geen ge heimen voor Geelhoed, omdat hij tot vier jaar geleden nog trainer was van de Zeeuws-Vlamingen met een titel (tweede klasse) in 2008. Dat hij zijn spelers goed had voorbereid bleek vanaf het begin. De thuisclub werd bij de opbouw meteen gestoord en op het mid denveld overliepen Remon en Jes- per de Vlieger, Jord Vermeer en Sven Ronde hun directe tegenstan ders. De flankverdedigers Zilvano Tuhu- leruw en Daniël Jansen doken re- 'Ik hoopte met een be houdende speelwijze van de ruimte bij CPC te pro fiteren' gelmatig als extra aanvaller op. Centraal achterin stond het goed met Menancio Weeda en Najim Boughmari. Er kwamen kansen via Remon de Vlieger en Lunven Vermeer. De beste kans was voor Weeda na een vrije trap van Re mon de Vlieger. Boys-doelman Dennis Rijnberg pareerde van dichtbij met een schitterende re flex de inzet van de centrale verde diger. De thuisclub was gewaarschuwd, maar had het eerste half uur niets in te brengen. „Ik hoopte met een behoudende speelwijze van de ruimte bij GPC te profiteren", zei Van der Hooft later. Dat lukte niet. Er werd geen kans gecreëerd tot dat GPC-doelman Max Leijer de bal bij een spelhervatting in de voeten schoof van Johnny de Jae ger. De inzet van de Boys-midden velder ging naast het lege doel. Het gaf blijkbaar vertrouwen. Van der Hooft: „We kregen meer grip op de wedstrijd." Het spel- beeld veranderde na rust, want nu was het Terneuzense Boys dat de tegenstander zijn wil oplegde. Met name Ibrahim Eryürük, Ruben de Haas, Tim Faassen en Johnny de Jaeger, die telkens de diepte zocht, gooiden alle schroom van zich af. Tot genoegen van Marco Faassen, die zich nu beter omringd zag. Zo ging een kopbal van de centrum spits net naast en verzuimden De Haas en invaller Ruud Hoogeste- ger uit twee schitterende acties van De Jaeger te scoren. Bij een te genaanval kreeg Björn Ronde nog een kans. De doelpunten bleken te duur in een wedstrijd die overi gens het aanzien meer dan waard was. Terneuzense Boys-CPC 0-0. Scheids rechter: M. Jobse (Sint Laurens). Gele kaart: Dennis van den Broeke, Bart van Fraaijenhove (Terneuzense Boys). Aan tal toeschouwers: 250. Aanvaller Mitch Fransen van Heinenoord (zwart tenue) zit in de verdrukking bij Jaap Esser (rechts) en Timo Jansen. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65