Met de witte waik kan Hulst 'Pak nu eerst de wegen eens aan' PZC Iedere dag om 19.00 uur CEingehts Los alweer toe aan eerste lustrum almanak Tip? redactie@pzc.nl Oldtimer maandag 3 september 2012 i i T A 70AISin#f JL <2$® is# S %i Plan Houtmarkt Hulst door Sheila van Doorsselaer HULST - Drie particuliere belang hebbenden, de Stichting Bescher ming Stadsgezicht Hulst en onder nemersvereniging Hulst Vesting stad hebben bij de gemeente Hulst zienswijzen ingediend tegen de be stemmingsplanwijziging voor de uitvoering van het woon- en re creatieplan Houtmarkt. Vooropgesteld vinden alle be zwaarmakers het broodnodig dat de panden een nieuwe invulling krijgen. Bij de manier waarop en wat dit voor de directe omgeving tot gevolg heeft, daar zit hem wat de betrokkenen betreft de angel. De bezwaarmakers zijn het erover eens dat serieus moet worden geke ken naar de afwikkeling van het verkeer omdat de weg van de Houtmarkt naar de Paardenmarkt te smal is om een grotere verkeers stroom aan te kunnen door meer bewoners en bezoekers. Als niks aan de wegenstructuur wordt ge daan, vrezen ze voor ongelukken. De gemeente heeft becijferd dat er voor het plan elf parkeerplaatsen bij moeten komen in de openbare ruimte. De bezwaarmakers willen dat die parkeerplaatsen op eigen terrein worden ingericht. De stichting Stadsbescherming er gert zich er voorts aan dat de ge meente bij nieuw- of verbouwpro jecten blijft proberen de hoogte en het volume op te rekken en zo af wijkt van de huidige bepalingen. Ook heeft de stichting problemen met de bekapping, gevelstructuur, het materiaal- en het kleurgebruik van de te verbouwen panden. „Al lemaal strijdig met de intenties het historisch karakter van de stad te versterken." De ondernemers vereniging is het deels eens met de 'bewakers van het oude Hulst' en drukt de gemeente op het hart toe te zien op de kwaliteit van de ge vels, zodat de 'grandeur van vroe ger' terugkeert. Hoezo krimp? Hoezo crisis? De laatste nieuwbouwwijk in Hulst, Groote Kreek, is bijna volge bouwd en zaterdag is alweer het startsein gegeven voor Witte- brug, het nieuwste bouwplan. door Sheila van Doorsselaer Zodra de serpentines zijn neergedaald en burgemees ter en wethouders van Hulst de. vlag op de voormalige hockeyvelden in Hulst in top heb ben gehesen, komen zaterdag de eerste belangstellenden het terrein al op. In een grote tent krijgen ze van onder andere de projectont wikkelaar, aannemer en makelaars uitleg over de 79 woningen en twee appartementencomplexen die er gaan verrijzen. Ze hebben even geduld moeten hebben, want het was al een tijd bekend dat er gebouwd zou gaan worden op de oude hockeyvelden, vlakbij de binnenstad. Die unieke locatie vroeg volgens ontwikkelaar Gerald Kas van Iris Vastgoed dan ook om bijzondere woningen en een groen stratenplan en het ont werp daarvan had tijd nodig. Nu al staat Wittebrug in de volks mond bekend als de witte waik en dat is niet zonder reden. De wo ningen die er- worden gebouwd, zijn allemaal wit en dat geeft een chique en rustig beeld. „We wilden eigenlijk een paar jaar geleden al verhuizen, maar toen we hoorden dat op de oude hockeyvelden gebouwd zou gaan worden, hebben we daar expres op gewacht", zegt een stel uit de Dullaertwijk. „We willen hier heel graag heen." Een man van middel bare leeftijd informeert of er nog 'Mijn vrouw kan dan wel niet zwemmen, maar ik heb altijd al aan het water willen wonen' het PZC videojournaal www.pzc.nl De auto van de 87-jarige Walcherse is nog niet zo oud als zijzelf, maar wel bijna een oldtimer. Suggesties van haar dochter eens naar een ande re wagen uit te zien, worden steevast weggewimpeld. „Deze rijdt prima." Laatst had de auto een grote onder houdsbeurt gehad. Nadat ze haar trouwe metgezel had opgehaald, meldde ze zich snel weer bij de gara ge. Enigszins verbolgen vertelde ze de monteur dat de auto hooguit der tig kilometer per uur haalde. Ver baasd stapte de monteur in om te kij ken waar dit euvel vandaan kwam. Eenmaal terug zei hij: „Ik had tij dens de proefrit uw stoel wat naar achtergezet. Als u hem meer naar voren schuift, kunt u het gaspedaal weer helemaal indrukken." MEESTGELEZEN 1. Wildwest in Zelzate 2. 'De Reu zoekt een teefje' 3. Tandarts vertrekt met noorderzon IN DE OSSENWEI Bekijk de video van derit door IJzen- dijke van vrijgezel Marco de Reu op www.pzc.nl/video STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl door Edy de Witte CllNGE - De vijfde editie van het dorpsfeest 'Clingehts los' bracht za terdag vermaak voor jong en oud. „Na het wegvallen van de Sterre- feesten hebben we als stichting Volksvermaak Clinge de draad op gepakt met als insteek door spel en muziek vooral de sociale contac ten aan te halen. En dat slaat enorm aan bij de inwoners", zegt secretaris laco de Rooij trots. Vanwege het lustrum begon het feestje vrijdagavond in de feesttent op het sportveld met een speciale kids gehts los party voor kinderen tot en met 15 jaar. Ruim 100 bezoe kers gingen met een dj eens flink uit hun dak. Zaterdagmiddag haal den acht jeugdteams van vier per sonen alles uit de kast bij de Clin ge games met behendigheid, puz zelen en een gekkefietsenrace. De Falers pakten de overwinning. Ver der kon de jeugd terecht op spring kussens, bij een schmink- en tat- too-kraam en de ballonnenclown. Het levend tafelvoetbal met zes deelnemende teams werd gewon nen door 'Bal op 't dak'. De lus trumviering kreeg 's avonds een swingend tintje met optredens van de band Suck- on This en de formatie The Good The Bad and Bart XL. Op de voorgrond wijk Wittebrug zoals die er na voltooiing uit zal zien, met de binnenstad op de achtergrond. Inzet: het feestelijke startsein voor de wijk en

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 62