Stichting Zorg voor Elkaar stopt Hommeles bij Omroep Hulst TV 'De Reu zoekt teefje' ZEEUWS-VLAANDEREN MAANDAG 3 september 2012 13 PZC ZNF dreigt hart te verliezen 16 en 17 Zorg voor noodlijdende en kansarme Zeeuws-Vlamingen financieel niet meer op te brengen door Sheila vami Doorsselaeir AXEL - De Zeeuws-Vlaamse hulp stichting Zorg voor Elkaar is per di rect ontbonden. De zorg voor mensen in sociale nood of met geld- en andere problemen is vol gens het bestuur van de stichting niet langer financieel op te bren gen. Na vijfjaar gooien ze de hand doek in de ring. De stichting, met Axel als uitvals door Sheila van Doorsselaer IJZENDIJKE - Marco de Reu uit IJ- zendijlce heeft het aan zijn rekker. Dertig jaar geworden, maar nog steeds vrijgezel. Dus ging hij, naar aloud IJzendijks gebruik, zaterdag d'ossewei in. Of, zoals zijn vrien den het zeggen: De Reu zoekt een teefje- Het schijnt dat de traditie van de ossewei zelfs haar oorsprong heeft in IJzendijke, hoewel de meningen daarover nogal verdeeld zijn. De uitvoering van het gebruik is wel overal hetzelfde: men hijst de over jarige vrijgezel op een versierde platte kar, dost hem gek uit en geeft hem een houten, op naam ge stelde sleutel van de ossenwei. Ver volgens geef je hem nog een em mer snoep, en rijden maar! De vrij gezel wordt door het dorp gere den, min of meer tentoongesteld, en moet onderweg snoep uitdelen en 's avonds zijn vrienden van drank voorzien. De Reu onderging het gelaten. „Ik ben nu helemaal klaar voor een vrouw!" Zijn moe der hoopt dat ook. „Ach", zegt vriendin Renee du Fos- sé, „Marco is druk met zijn werk. Hij is ook hopman bij de scouting én hij is ook nog eens zijn huis he lemaal zelf aan het verbouwen. Ho pelijk heeft Marco als het af is eens tijd voor een vrouw..." basis, had als doel het bestrijden van alle tekortkomingen die het lei den van een menswaardig bestaan in de weg staan. Boegbeeld was Danielle Velland (35) die uit erva ring weet wat het is om geen geld en geen huis te hebben. Samen met een klein leger aan vrijwilli gers zette zij zich in om mensen in nood te helpen die niet, of niet di rect, bij officiële instanties terecht konden. Van het regelen van on derdak van een moeder met vier kinderen die na een echtelijke ru zie op straat was gezet tot de op vang van daklozen, het doorverwij zen van verslaafden, hulp aan so ciaal zwakkeren en minder begaaf den. Wie in acute nood zat, kon ZvE bellen. Sinds de oprichting in 2007 zijn zeker driehonderd men sen geholpen, allemaal in natura. Wie buiten de eigen schuld om platzak was en een brood, wasma chine, babybedje of kleren nodig had, kon terecht bij de Stichting. Die was hiervoor afhankelijk van gulle en trouwe sponsors zoals Morres, Karwei, Gamma, De Zeeuw en veel particulieren. De stichting ontving geen enkele sub sidie, dat was de keus van het be stuur. Nu is de koek echter hele maal op. Velland: „We kunnen het niet meer opbrengen. Het is te duur. Neem nou alleen de benzine voor de bestelbus (die ook een gift was), het gaat gewoon niet meer." Er ligt nu nog een restschuld van enkele duizenden euro's, onder an dere aan een woningverhuurder. Velland probeert nu alles 'netjes af te ronden'. Instanties worden inge seind en de website wordt aange past. Het concept van Zorg voor El kaar wordt overgenomen door een groep vrijwilligers in Den Haag. Velland zoekt nu gelijkwaardige stichtingen die de voorraden van ZvE (Ideding, meubels) én de sponsors kunnen overnemen om het 'liefdewerk' voort te zetten. door Sheila van Doorsselaer HULST - Een groep presentatoren en programmamakers van Om roep Hulst TV is opgestapt uit on vrede over het 'onzichtbare' be stuur van de lokale tv-zender. Volgens dg opgestapte medewer kers worden gemaakte afspraken door het bestuur niet nagekomen, wordt er slecht gecommuniceerd en onderneemt het bestuur geen stappen om een steviger financieel fundament te leggen onder Om roep Hulst, zoals het activeren van een Vrienden van Omroep Hulst om sponsorgelden te verkrijgen. De dissidenten werkten allemaal aan het programma Tafelgenoten, dat nu ook door hun vertrek nood gedwongen door het bestuur van de buis is gehaald. „Wij hadden onze onvrede op papier gezet, dat is door het bestuur opgevat als een motie van wantrouwen en wij heb ben dat niet ontkend", zegt ex-eindredacteur Reijncke van Wouwe. Ook presentator Koen Verhagen is gestopt. „Het is verve lend als je steeds geen feedback krijgt van het bestuur. We wilden nog enkele maanden doorwerken, zodat het bestuur vervanging kon zoeken, maar dat wilden ze niet" Ad interim-voorzitter Francldin de Maat van Omroep Hulst her kent zich niet in de kritiek. „Het circus rondom de groep van Tafel genoten is jammer, maar we kun nen en gaan gewoon verder." KLOOSTERZANDE Tasjesdief aangehouden in De Lachende Eland In bar De Lachende Eland in Kloos- terzande is in de nacht van zater dag op zondag een 27-jarige Terneu- zenaar aangehouden op verden king van het stelen van de tas van een medewerkster. Toen de tas ver dwenen was, werden direct de toi letten gecontroleerd. Daar werd de Terneuzenaar aangetroffen en even later ook de tas en de portemon nee. De politie onderzoekt de zaak. rinu.liaefu Tijdens zijn ossenrit door IJzendijke zit De Reu er in ieder geval comfortabel bij. Hij deelt, zoals betamelijk als 30-jarige vrijgezel, snoep uit aan omstan ders. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61