zeeland 115 De Landing Dode en verwaarloosde schapen in Driewegen Thoolse jongeren voor één nacht in een krot GERARD N maandag 3 september 2012 De naam van de strandbrasserie verwijst naar de landing van de Schotse be vrijders in Baarland op 26 oktober 1944. Dit was het begin van de bevrij ding van Zuid-Beveland en Walcheren. Eigenaren Kimmo Pankow (I) en Robbert Northolt zitten aan de bar in de zaterdag geopende strandbrasserie De Landing. foto's Willem Mieras ding. „We hebben hier iets unieks neergezet. Tussen Vlissingen en Hansweert had je buitendijks nog helemaal niets aan deze kant van de Westerschelde. Er lopen hier tal van fietsroutes langs, mensen maken rondjes met de auto en dan is er ook nog de camping hierach ter. Het is fijn om dat soort zeker heden te hebben." Het is de bedoeling dat De Landing in de toekomst van 1 april tot 1 november elke dag is geopend. In de koude maanden kunnen mensen er in het weekend terecht. „Mocht blij ken dat er ook in die periode vraag is naar ruimere openingstijden, dan zullen we dat zeker overwe gen", stelt Northolt. De kans dat dit gebeurt, is niet denkbeeldig, want niet alleen het terras zat in het eerste weekend goed vol, ook met de boekingen voor feestjes en andere bijeenkom sten gaat het al erg hard. „Dat was het CDA Borsele. Zij willen hier een bijeenkomst houden", zegt Pankow, terwijl hij met een tevre den blik de telefoon uitdrukt. „In totaal hebben we al achttien boe kingen. Dat is boven verwachting. Het geeft ons veel vertrouwen voor de toekomst." Kijk ook op www.pzc.nl/video mmeseimiiBBSimsmamswmma -> ~r" mmssmmssssessssame» door Rob Paardekam DRIEWEGEN - Drie voorbijgangers hebben zondagochtend drie dode en tientallen verwaarloosde scha pen aangetroffen aan de Schoon- dijksedijk bij Driewegen. Ze heb ben dit gemeld bij de politie. Van de dode dieren verkeerden er twee in verregaande staat van ont binding. Eén gestorven schaap zat verstrikt in een net. „Dit dier is een brute dood gestorven", zegt Mechteld Jansen. Zij is één van de mensen die de dieren zondag aan troffen. Volgens haar was mini maal één van de ongeveer vijftig nog levende schapen er heel slecht aan toe, maar ook de andere die ren zouden er niet goed uitzien. „Ze hebben helemaal geen water." Jansen zegt dat het vorig jaar ook al raak was op precies dezelfde plek. Toen lag er één dood schaap. Dat heeft ze destijds gemeld bij de politie. Ze heeft geen idee wat daarmee is gedaan. Een woordvoerster van de politie liet zondag weten dat er agenten ter plaatse zijn geweest. Zij zou den met de eigenaar van de scha pen hebben gesproken. De zaak is daarna overgedragen aan de Neder landse Voedsel- en Warenautori teit. Welke conclusies die heeft ge trokken, is nog niet duidelijk. door Rob Paardekam THOLEN - Op de voormalige Oester putten in Tholen gaan tientallen jongeren in de nacht van vrijdag op zaterdag in een krot slapen. De 'Nacht zonder dak' is een initia tief van hulporganisatie Tear. Jon geren die meedoen, laten zich sponsoren. Het geld dat ze opha len, gaat naar projecten van Tear voor straatjongeren in Bolivia, Cambodja en Kenia. Hoewel Tear de overkoepelende or ganisator is, wordt de Nacht zon der dak meestal georganiseerd door lokale jongeren. Op Tholen zijn dat Lotte Polderman (15) uit Sint-Maartensdijk en Joy de Korte (18) uit Scherpenisse. „Ik las over de Nacht zonder dak in de EO-gids", vertelt Lotte. „Ik was er meteen enthousiast over." Komende vrijdag verzamelen tien tallen jongeren zich op de Oester putten om een eigen krotje te bou wen. Materiaal is aanwezig. Na een avondprogramma gaan de jongens en meiden daadwerkelijk in hun zelfgebouwde stulpje slapen. Op dit moment zijn er ruim dertig aanmeldingen, maar meer jonge ren zijn welkom. Het is de bedoe ling dat iedereen minimaal 20 eu ro aan sponsorgeld ophaalt. www.nachtzonderdak.nl/tholen verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 Goes 0113-217531 www.gerardbouwense.nl WILHELMINADORP Van der Wekken wint bij moderne tractoren In Wilhelminadorp zijn zaterdag de Zeeuwse Ploegkampioenschap- pen gehouden. Bij de moderne trac toren ging Florian van der Wekken uit Kerkwerve met de winst aan de haal. Bij de antieke tractoren wist Adri van Strien uit Wolphaartsdijk de titel te behalen in de categorie rondgaande ploegen. Bij de heen en weergaande ploegen won N. Na- gellterke uit Heinkenszand. Bij het ploegen met paarden was er maar één deelnemer: Bart van der Wek ken uit Kerkwerve. Hij won dus. YERSEKE Man rij'dt onder invloed van drugs Tijdens een alcoholcontrole op de Molendijk in Yerseke is vrijdaga vond een 35-jarig automobilist uit Yerseke betrapt op het rijden on der invloed van verdovende midde len. Bij het aanspreken van de man roken de agenten een sterke wiet- lucht in de auto. De man gaf direct toe dat hij had geblowd. Hij moest zijn rijbewijs inleveren en kreeg een proces-verbaal. VLISSINGEN Meer zeehonden in de Westerschelde Er zijn weer meer zeehonden in de Westerschelde geteld. Zaterdag wer den 120 dieren gezien. Een nieuw record, aldus de Belgische werk groep Galgeschoor en Groot Buiten schoor en de Nederlandse Eerste Hulp bij Zeezoogdieren. In 2010 werden er 80 zeehonden geteld en in 2011 98. In de Voordelta werden zaterdag 300 en in de Oosterschel- de ruim 80 dieren geteld. HEINKENSZAND Man aangehouden voor mishandeling Een 39-jarige man uit Heinkens zand is zaterdagavond in zijn wo ning aangehouden voor mishande ling. Hij had even daarvoor de 60-jarige bewoner van een woning in de Bonekruidstraat in het ge zicht geslagen. De man liep daarbij een gebroken neus op. De mishan deling kwam voort uit een aanva ring tussen de twee - een paar we ken geleden - over aangelijnde en loslopende honden. De 39-jarige man is in verzekering gesteld. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59