Start van De Landing is veelbelovend 141 zeeland i/ERBOUWINGS OPRUIMING Waarde zwaait Cees de melkboer uit OOG doet beroep op raad in kwestie parkeertarieven O95 €895 €295 Helft v/d Helft €1995 €695 2 BH's €10°° €995 Scooter gestolen in Yerseke Zeeland LAATSTE KOOPJES! maandag 3 september 2012 SE5M8H8SSRHRBgSg door Rob Paardekam WAARDE - Eigenlijk had hij al wat eerder willen stoppen, maar om dat er nog geen opvolger was ge vonden besloot Cees van der Male (66) toch nog even door te gaan met zijn supermarkt in Waarde. Zaterdag was het dan toch echt af gelopen. Aan het eind van de och tend lieten zijn kleinkinderen het rolluik van de winkel voor de laat ste keer zakken. Van der Male begon zijn carrière in Waarde 42 jaar geleden als melk boer. Daar heeft hij de bijnaam 'Cees de melkboer' aan overgehou den. Hij woonde destijds in Ber gen op Zoom en moest best even wennen aan zijn nieuwe werkom geving. „Als je uit Bergen komt denken mensen al gauw dat je ka tholiek bent", zegt hij. „Maar ik ben hervormd opgevoed. Geloof me, ik heb in die eerste weken heel vaak tussen neus en lippen door laten vallen dat ik op de School met de Bijbel heb gezeten. Want laten we eerlijk zijn, dan kom je in een dorp als Waarde toch net even iets lekkerder bin nen dan als katholiek." Van der Male raakte al snel ver knocht aan het Reimerswaalse dorp. Na verloop van tijd kwam hij er te wonen en opende hij er een supermarkt. Daar heeft hij ve le jaren een goede boterham mee kunnen verdienen. Toch maakten de grote supers dat steeds moeilij ker. Wat voor veel winkels in klei ne dorpen geldt, was voor de su permarkt in Waarde niet anders. Veel mensen kwamen alleen nog voor de vergeten boodschap. „Maar ze verwachten wel dat je al les hebt", zegt Van der Male. Hij heeft gemengde gevoelens over het feit dat op het nippertje toch nog iemand is gevonden die in Waarde een nieuwe supermarkt wil gaan uitbaten. Van der Male is blij dat het dorp een winkel be houdt, maar denkt ook dat zijn op volger het moeilijk gaat krijgen. „Ik zal heel eerlijk zijn: ik was er niet meer aan begonnen als ik nu 35 was. Maar ik wens de nieuwe winkelier alle succes van de we reld. Hij zal hard moeten werken. Laten we hopen dat daar ook iets tegenover staat Dat is aan de inwo ners van Waarde. Van der Male en zijn echtgenote verhuizen binnenkort naar Hein- kenszand. Hij zegt dat te doen om afstand te kunnen nemen. Toch zal hij vaak terugkomen. „De men sen in Waarde weten dat wij graag fietsen. Je moest eens weten hoe vaak ons al op het hart is gedrukt dat we echt nog een keer op de koffie moeten komen. Als ik aan al die verzoeken moet voldoen, heb ik daar een dagtaak aan. Maar het toont wel aan dat we echt zijn op genomen in de gemeenschap." De ondernemer zegt het dagelijkse praatje met de mensen het meest te zullen missen. „Ik hoefde bij wij ze van spreken nooit naar het weerbericht te kijken. Als er een paar klanten waren geweest, wist je al wat voor weer het de komen de dagen ging worden." door Rob Paardekam GOES - In een poging de voorgeno men stijging van het parkeertarief tegen te houden, heeft de Goese ondernemersorganisatie OOG een brief gestuurd aan de leden van de gemeenteraad. Als de verhoging toch doorgaat, moet daar volgens de ondernemers een kwaliteitsim puls tegenover staan. OOG-voorzitter Ron Berks uitte vorige week in deze krant al zijn ongenoegen over het feit dat parke ren in Goes volgend jaar 1,60 euro per uur gaat kosten. Dat is tien cent meer dan nu. Berks wees er op dat het tarief dan al veertig cent is gestegen sinds 2010. De gezamenlijke ondernemers vra gen de raad niet alleen naar de in komsten uit het parkeren te kij ken, maar ook kwaliteitsimpulsen na te streven. Berks hoopt dat de gemeente nog eens wil overwegen om tussen 9 en 10 uur en tussen 5 Alle dames Badmode 50% Korting Kinder Ondergoed o.a. Ten Cate, Beeren van 795 t/m 995 Ten Cate Herenshorts van 19" Restant heren shorts nu Restanten Dames Badmode Herenpyjama's klassiek katoen 8i tricot Heren en Kinder Zwemshorts voor Kinderen Heren Badmode 20% tot 50% Korting Heren Shortama's Dames Nachtmode 20% tot 50% Korting Dames slips en strings €095 Cees van der Male en zijn vrouw kregen zaterdag heel wat presentjes. Het was de laatste dag dat hun winkel geopend was. foto Willem Mieras en 6 uur gratis parkeren in te voe ren. Ook zou het parkeer verwijs systeem beter en dynamischer moeten worden. Verder zouden bezoekers achteraf moeten kun nen betalen. Volgens Berks zijn de inkomsten uit het betaald parkeren voor de gemeente veel groter dan de uitga ven die ze moet doen voor het par keren. „Geen wonder dat onze ach terban weinig begrip heeft voor de tariefsverhogingen." Ruim twee jaar na de aanleg van het nieuwe strandje heeft Baar land ook een heus strandpavil joen. In De Landing kunnen men sen sinds zaterdag terecht voor een hapje en een drankje. door Rob Paardekam Het idee voor de strand- brasserie ontstond kort na de aanleg van het nieuwe strandje in 2010. „We hoorden vaak dat men sen het jammer vonden dat ze hier geen ijsje of drankje konden krijgen", vertelt Robbert Northolt van de vlakbij gelegen camping Scheldeoord. „Daar ben ik op ingesprongen. In eerste instantie dacht ik aan een kleinschalige voorziening, maar al snel bleek dat er een hele infra structuur aangelegd moest wor den. Gas, water, riolering... er was hier niets. Toen dacht ik: als we die investering doen, kunnen we beter meteen met iets groots begin nen." Northolt sloeg de handen ineen met Kimmo Pankow van restau rant De Korenbeurs in 's-Heeren- hoek. Samen vormen ze naar ei gen zeggen een perfect team. Nort holt is meer de zakenman, Pan kow is een echt horecadier. De twee ondernemers besloten geen nieuw pand neer te zetten, maar het voormalige gebouw van Panta Rhei uit Vlissingen aan te kopen. „Het kwam allemaal per fect uit", vertelt Pankow. „Zij gin gen nieuw bouwen en wilden van hun oude strandpaviljoen af en wij zochten iets. Zo'n gebouw ver koop je niet als schoenenwinkel of klaslokaal. Het kan maar voor één doel worden gebruikt en dat is als strandtent. Toen wij interesse toonden, was het in een mum van tijd geregeld." Pankow sluit niet uit dat in de toe komst nog een keer een nieuw pand wordt gebouwd. „Over vijf jaar zullen we een keer gaan eva lueren. Als het goed draait, zit dat er misschien in. Maar voorlopig ben ik heel trots op dit gebouw. Het ziet er fantastisch uit. En dan heb ik het nog niet eens over dat fenomenale uitzicht over de Wes- terschelde." In een paar weken tijd is het voor malige Panta Rhei in Baarland door vakmensen weer overeind ge- zet. Gisteren was brasserie De Lan- ding voor het eerst open. Mede door het goede weer was het met een erg druk. De twee initiatiefnemers hebben op een slimme manier de sociale media ingezet om bekendheid te geven aan de opening. „We hebben ge zegd dat iedereen die het bericht over de opening met anderen zou delen een gratis drankje mag ko men halen", zegt Northolt. „Onge veer zeventig mensen hebben dat gedaan. Op die manier bereik je heel gemakkelijk honderden men sen. Dat blijkt ook wel, want over al waar ik kom, praten mensen er over. Bij de kinderopvang, in de winkel en zelfs bij de bank. Toen ik daar wisselgeld ging halen, be gonnen die meiden - ik ken ze niet eens - spontaan over de ope ning." Pankow zegt veel vertrouwen te hebben in het succes van De Lan- MiiMff"p"^"f"««wffq«CT^uvvr^kJ*iiiiwipiHi«iiriimiin(iiiiiiiwiiiiiijiiiiii»iiiiii<iiiTnT YERSEKE - Aan de Ankerweg in Yer seke is in de nacht van vrijdag op zaterdag een scooter gestolen. Het gaat om een blauwe Sym met ken teken D-090-VR. De scooter was met een kettingslot vastgemaakt aan een hek. Getuigen kunnen contact opnemen met de politie. KLOKSTRAAT 21 8 september t/m 23 september GESLOTEN iKSi? feiffe/TA i-ï'üA.iSS.<Sb voor meer plezier op het waterf Tel. 0118 61 36 59 UIjterschootweg 22 I Middelburg www.zeelandboten.nl botend

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 58