Mondeel moet wennen aan hoger niveau TOP breekt na de pauze 361 sport Drieluik voor Van Liere en Baas ggf Wg 1 - 1 'Ut Spruijt en Van Kempen zijn een klasse apart op circuit Vlissingen Joziasse en Van Splunder winnen in Scharendijke maandag 3 september 2012 door JaapJan Ritsema middelburg - De korfballers van TOP kenden een moeilijke start in de overgangsklasse. De ploeg- ging in Dordrecht bij Oranje Wit na rust onderuit: 17-13. Fortis opende met een 14-11-overwinning. Oranje Wit-TOP 17-13: TOP wist op voorhand dat het een pittige karwei zou worden. „Toch waren we niet kansloos", vond coach Erik Maljers. TOP leidde na rust met 7-9, maar nog geen tien minu ten later had Oranje Wit orde op zaken gesteld: 12-9. Eén Arne- muids vak zocht verwoed naar een manier om onder de druk uit te komen, maar slaagde daar maar mondjesmaat in. Scores TOP: Jeanine Marijs 4, Anne Meulmeester, Corné Bezemer en Leon van Belzen 2, Petra de Ridder, Anita de Ridder en Remco Bezemer 1. Eerste klasse. Fortis-Koag 14-11: Eersteklasser Fortis begon onwen nig, maar groeide daarna in de wedstrijd. Na rust (6-5) nam de scherpte in de afronding toe en wa ren verdedigend vooral Rens van den Driest en Kim Baas dominant. Scores Fortis: Jordi Sleijpen 4, Joyce Schoonaard 3, Remco Crucq, Pascal Koppejan en Rens van den Driest 2, Anita Wielemaker 1 Tweede klasse. ACKC-Ondo 14-14: Coach Hans de Meij hield een dubbel gevoel over aan de wedstrijd tegen het vertimmerde ACKC. Zijn ploeg profiteerde in eerste instantie aardig van de on wennigheid bij de tegenstander, maar miste te veel kansen. Scores Omdo: Joris Hoogwerf 6, Jeroen Mesu en Annelie Wisse 3, Annemieke Toerse en Linda Burger 1 DES-Swift 15-14: DES, verwachte concurrent in de titelstrijd, speel de de Middelburgers in de eerste helft van de mat. „Het was echt heel slecht", wond coach Dennis Plantinga geen doekjes om de 7-1-achterstand na 25 minuten. Des te verrassend was de 12-12-tus- senstand met nog twaalf minuten op de klok. Swift had ook zomaar, nog een punt kunnen pakken, maar een vrije bal gooide roet in het eten. Scores Swift: Naomi Zuidweg en Mat- thijs Pouwer 4, Richard Geldof 3, Vera Kuiper 2, Jacco van de Bosse 1. Derde klasse. DVS-Stormvogels 17-13: DVS ging effectiever met de kansen om. In beide helften ver- zuimde een alleszins redelijk spe lend Stormvogels vier kansen te verzilveren. Speltechnisch deden de bezoekers niet onder voor de energieke titelkandidaat. Scores Stormvogels: Arjen Schoe en Niek Peene 5, Kris Gabriëlse, Arja door Sjaak Sinke zierikzee - Bij baanwedstrijden in Zierikzee heeft D-junior Daan van Liere van AV'56 drie overwinnen- ingen behaald. Hij was met 10.78 op de 80 meter sprint en 30 meter en 89 centimer ruimschoots de sterkste van vijftiental deelnemers. Op het verspringen had hij met 4 meter en 59 centimer nog wat con currentie van Robin Veen (Schel- desport) die 4.38 liet aantekenen. Rens de Ridder (Dynamica)twee weken geleden nog de beste in de minitriatlon van Kamperland, won de 1000 meter voor de Robin van de Veen. Finn de Leng (Dyna mica) ging met twee overwinnin gen naar huis. Bij het verspringen liet hij met 5 meter en 17 centime ter Pelle Gelderblom (AV'56) ach ter zich. Met de speer hield De Leng met 36 meter en 96 centime ter maar net Maarten Biesbroeck (RKHAV) achter zich. Dwayn Akuoko Maclean (AV'56) leek op de 100 meter jongens B voor een verrassing te zorgen door in de se rie de snelste tijd van 11,92 neer te zetten. Hij werd op tweehonder- sten gevolgd door Noah Heijnen (Delta Sport). In de finale liet Heij nen zien dat hij de snelste B-sprin ter van Zeeland is door met 11,65 ruimschoots te winnen van Ma- Groenleer en Sander Verrijzer 1. Togo-Melmac 13-8: Togo had de eerste helft nodig om op stoom te komen, maar kwam nooit in de problemen. „Te veel onnodige te gentreffers", legde coach Carlo de Waele de vinger op de zere plek. Scores Togo: Jan-Willem van Nieuwen- huijze 5, Niek Meerman 3, Marianne van Delsen en Mijke Tahapary 2, Mar ten Postema 1 KVK-Oranje Zwart 11-6: Pas na rust (4-4) ontdekte coach' Richard Ollefers lijn in het spel van de Ka- pellenaren. Toen forceerde KVK het gaatje en trok de partij 'eenvou dig naar zich toe. Scores KVK: Bart Niewenhuize 4, Len- nard Volkers 2, Wibo Nieuwdorp, Mar- tijn Verdonk, Koen Volkers, Yvonne Jo- ziasse en Tonia de Visser 1. ADO-Seolto 10-10: Tegen vier schotvaardige AD O-heren kon Seolto verdedigend meteen flink aan de bak. „Dat ging goed", con cludeerde coach Sjaak Joziasse. Scores Seolto: Timme Provoost 4, Den nis Goedegebuur 3, Tom Harthoorn 2, Chris Mol 1. NIO-Atlas 11-21: Atlas haalde uit te gen NIO. „Op een manier waar ik stil van werd", zei coach Peter Du- rink. Scores Atlas: Tim Dibala 7, Ben van He se 6, Johnny Forrer 4, Michel Wezemer 2 en Marjolein Durink 2. C: door Koen de Vries clean, die weer 11,92 op de klokken bracht. Steven Roelse (Dynamica) liep een behoorlijke 400 meter in 55,65 voor Evan de Schrijver (AV'56). Fabian Verkaaik (Delta Sport) boekte een ruime overwin ning op speerwerpen met 47 me ter en 29 centimeter. Britt van de Nieuwendijk (Delta Sport) boekte bij de meisjes D overwinningen op de sprint en het verspringen met Marijntje Hui-" ge (AV'56) steeds op de tweede plaats. Kristin Baas (Delta Sport) won ruimschoots de 80 meter en de 150 meter meisjes C en was ook nog de sterkste op de 400 meter meisjes B. 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Bram van Geffen kan naar eigen zeggen niet tegen zijn verlies, maar aan de 16-10-nederlaag tegen GKV in de ouverture van de veldcompetitie in de overgangsklasse tilde de trai ner van korfbalclub Tjoba niet al te zwaar. „We hebben nog dertien wedstrijden te gaan", keek hij op gewekt vooruit. Van Geffen kon zaterdagmiddag geen 'Tjobanen' ontdekken die bo ven de middelmaat uitstegen. Ver dedigend ging het allemaal nog wel, maar aanvallend was het bene den peil wat ze lieten zien. Met na me de mannen, van wie wordt ver wacht dat zij de meeste ballen door de korf mikken, lieten het af weten. En ook de twee debutan ten, Geerten van Moolenbroek en Demi Mondeel, konden hun stem pel niet op de wedstrijd drukken. Van Moolenbroek werd na rust uit zijn lijden verlost, nadat hij met name voor de pauze, herhaaldelijk door zijn opponent was gedold. De GKV'er scoorde voor rust (die aanbrak bij 6-12) zeven keef, waar van twee keer uit een strafworp. De pas achttienjarige Demi Mon deel begon ongelukkig, kreeg twee strafworpen tegen, maar mikte daarna ook een bal door de korf en hield haar tegenstandster ver volgens goed in bedwang. In die vroege fase glipte de wedstrijd wel uit Tjoba's handen. De thuisploeg had een overwicht, vergat echter flink te scoren en stapelde daarna plotseling fout op fout. Van 2-1 werd het 2-5 en 4-11. „Dat gat heb ben we nooit meer kunnen dich ten", keek Van Geffen terug. Demi Mondeel baalde van die eer ste strafworp tegen. „Volledig onte recht", vond de talentvolle Wal- cherse na afloop nog steeds. De tweede was wel een fout van haar, erkende ze. Van Geffen was deson danks tevreden. „Ze heeft haar punt gescoord en da's mooi. Ver der is ze nog onervaren", stelde hij. „Eén keer schoot ze- te vroeg, ik zei er wat van en daarna heeft ze de hele wedstrijd niet meer ge schoten. Da's niet nodig." Mondeel zelf ontdekte dat het ni veau in de overgangsklasse aanmer kelijk hoger ligt dan ze gewend was. Ze kwam over van eersteklas ser Fortis. De Souburgers waren daar niet blij mee, maar Mondeel vond het niet zo erg. Erg goed in de groep lag ze toch niet. „En bij Tjoba ben ik goed opgevangen." Haar overstap heeft ook te maken met haar ambities. Mondeel zat in het Nederlands team tot zestien jaar dat twee jaar geleden wereld kampioen werd en ze wil dat nog wel eens meemaken. „Maar daar denk ik nu niet aan. Ik concen treer me op Tjoba. Ik moet me aan passen aan het niveau en wennen aan m'n medespelers." Scores Tjoba: Niels Westmaas 2, Ma- non Braam 2, Dennis Broerse 2, Dirk- Jan Westmaas 2, Esmee Walraven 1, Demi Mondeel 1. door Herman Heuvink VLISSINGEN - Bij de clubwedstrijd van De Uitlaat in Vlissingen was motorcrosser Kevin Spruijt de sterkste bij de MX 2-viertakten. Jef frey van Kempen was oppermach tig in de klasse MX 1. De strijd bij de MX 2 viertakten bleef in beide manches van de eer ste tot de laatste meters spannend. Verantwoordelijk hiervoor waren de dubbele manchewinnaar Kevin Spruijt uit Meliskerke en zijn naas te concurrent Gian Carlo Buijs uit Oost-Souburg. Als aan een touw tje reden beiden hun rondjes. Buijs kende een betere start dan zijn concurrent, maar de Yamaha- rijder uit Meliskerke stelde telkens snel orde op zaken te stellen. De international, rijdend bij de Belgisch bond MCLB, hield ook daarna de deur goed gesloten zo dat Buijs geen kans kreeg om het leiderschap over te nemen. Samen reden zij de andere deelnemers op behoorlijke afstand. Dat was enigszins teleurstellend voor Marvin Boone. De KTM-rij- der uit Yerseke had zich graag in die strijd aan het front gemeld, maar verloor bij de start al de aan sluiting en liep daarna achter de feiten aan. Tommy van Wanrooij uit Vlissingen had aan een vierde plaats voldoende om clubkam pioen in deze categorie te worden. De wedstrijd bij de MX 2 tweetak- ten kende in de eerste manche nog enige spanning toen niet favo riet Guido Boone uit Oost-Sou burg maar Robin de Jonge uit 's-Heer Abtskerke de snelste start pakte. In de tweede manche maak te Boone zijn favorietenwol echter wel waar en trok er meteen tussen uit Boone was. beide manches uitein delijk de sterkste voor De Jonge. Aswin van Damme uit Zuiddorpe reed zich keurig naar de derde po diumplaats. In de MX ï-klassé stond er geen maat op Souburger Jeffrey van Kempen. In de eerste manche dub belde de negtienjarige Yamaha-rij- der al zijn concurrenten. In de tweede manche wist Jan Peter van der Weele uit Brouwershaven dat net te voorkomen. De tweede plaats was voor Van der Weele vol doende om zich tot clubkampioen te laten kronen. Verder was er nog een Zeeuwse overwinning in de categorie 65CC grote Wielen (Luc Verboom Arne- muiden). Dean Houghton uit Le- wedorp was de sterkste bij de 85 cc kleine wielen, terwijl Timo Dha- nis uit Terneuzen de winst bij de grote wielen greep. door Sveire Bakker SCHARENDIJKE - Ike Joziasse en Ger- rit van Splunder hebben in Scha rendijke het MHF-dubbeltoernooi gewonnen. Tijdens de finaledag versloegen Joziasse en Van Splun der zondag in de 4-categorie van het dubbelspel de als eerste ge plaatsten Koen de Bruijn en Ro nald van Slooten met 6-1 en 6-4. Beide dubbelkoppels hadden hun wedstrijden tegen John van der Have/René Schimmelpennink en Brian van Geer/Fabian Probert in straight sets gewonnen. Dankzij de derde zege van Joziasse en Van Splunder eindigden zij bovenaan in de poule. Het gemengddubbelspel in de 3-/4-categorie ging naar Bianca van Burg en Wim Dettingmeijer, de nummers één van de plaatsings lijst. Zij hadden weinig moeite met Martine Verschoore en Pa trick Roggeband. Het werd twee maal 6-2 voor Van Burg en Det- tingmeijer. John van der Have en Jan van der Linden liepen de eindzege op hun eigen tennisvereniging in Scharen dijke mis. In het dubbelspel in de 5-categorie bereikten de nummers vier geplaatst weliswaar de eind strijd, maar werden in een span nend duel verslagen door Brian van Geer en Fabian Probert. De eerste set ging nog met 6-3 naar Van der Have en Van der Linden, maar het tweede en derde bedrijf waren met 6-4 6-3 voor Van Geer en Probert. Bij de vrouwen in de 4-/5-catego- rie ging de dubbeltitel in een span nende pot naar Bianca van Burg/Annemarie Heijboer. Zij ver sloegen Vanessa Verhage/ Gwendo line van der Wekke: 7-5 4-6 en 6-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54