ouwt judo-imperium 35 Droomstart Langendoen .4. Willeboordse krijgt krabbel maandag 3 september 2012 maal over het huidige judo begint.- Want daar deugt niet veel van. „Heb je de Olympische Spelen ge zien? Ik vind judo de mooiste sport die er is, maar als kijkspel is er toch niks meer aan? Het is toch nauwelijks te zien wie een partij wint of verliest. We moeten uitkij ken, want het is een aflopende zaak. Tenzij er iets verandert aan de regels." En Geelhoed weet wel wat. Simpel gesteld: wie als eerste met iets an ders dan zijn voeten de mat raakt, heeft verloren. Tijdens een massa training met tal van Geelhoed-pu pillen (behalve Pieter Delacourt onder anderen Elisabeth Wille boordse, Lindsay Wyatt en Jessica van der Spil) nam de nestor van het Zeeuwse judogilde de tijd om zijn visie uit én voor te dragen. „Zelf werpen en zelf blijven staan; dat is judo", doceerde Geelhoed. De judobond nam dat recalcitran te mannetje uit Kruiningen niet al tijd serieus, maar Geelhoed zette zijn kruistocht onverdroten voort. In Tonny Mulder heeft hij een trouwe discipel gevonden. „Op de Spelen zag je heel arm spel. Afhou den, afhouden en nog 's afhou den. Dat is toch niks. In onze filo sofie moet je dichter bij elkaar ju doën. Daardoor neem je risico en kun je verliezen. Maar daar word je ook sterker van." Ook buiten de mat, als mens. „Je De hele middag had Elisabeth Wil leboordse zaterdag in de Souburgse sporthal De Belt van alles uitge deeld. Handtekeningen, glimla chen voor de camera's, felicitaties, vaantjes, medailles, bekers en zelfs het judopak dat ze had gedragen tij dens de Olympische Spelen in Lon den. Met dat laatste verraste ze haar grootste fan, Anne Muilen burg, jeugdlid van sportschool Geelhoed. Maar aan het einde van de dag wilde Willeboordse zelf ook De handtekening van haar eerste leer meester, Wim Geelhoed. En die krabbel kreeg ze natuurlijk. Op haar judopak. Op de verjaardag van de sport school die Geelhoed vijftig jaar ge leden oprichtte, kreeg de 73-jarige judogoeroe zelf ook de nodige ca deaus. Van diverse oud-leerlingen kregen hij presentjes, de sport school onthulde een fraaie teke ning van Geelhoed die in de dojo komt te hangen. Zelfs de judobond door Koen de Vries MIDDELBURG - De kenners beweren het, dus het zal wel waar zijn: Als eerste een prestatie neerzetten, valt nooit mee. Deze wetmatigheid in de sport geldt echter niet voor Corné Lan gendoen. De speler van AZW opende het PZC-toto-seizoen 2012-2013 namelijk met een hoge score. Van de elf te voorspellen Zeeuwse voetbalwedstrijden, had de Zeeuws-Vlaming er liefst acht goed. De toon is daarmee gezet.. Het zou zo maar eens kunnen dat Langen doen lange tijd het klassement aan voert. Björn den Hamer, die vorig jaar samen met Thomas Matthe- ijer bovenaan in de eindrangschik king eindigde, had er immers ook acht goed. Pas bij de barrage tus sen die twee haalde Den Hamer een score van negen uit elf. Langendoen voorspelde de wed strijd van zijn eigen ploeg AZW tegen Spui' goed: een één. De 2-0-overwinning kostte echter wel bloed, zweet en tranen want het duel werd bijvoorbeeld ontsierd door drie rode kaarten. Dat zonder geluk niemand wei-vaart, merkte Langendoen ook. Zo had hij geluk dat Hoek bij Nivo Sparta in blessuretijd de win nende treffer scoorde en bij Best Vooruit-Vlissingen gebeurde iets soortgelijks. Twee verloren gewaan de punten werden zo toch nog bin nengehaald. De drie miskleuntjes had Langendoen in de duels Ter- neuzense Boys-GPC, Dauwendae- le-Duiveland en Wolfaartsdijk-Be- velanders. Nivo Sparta-HSV.Hoek i® Kloetinge-Heinenoord Terneuzense Boys-GPC Vlis. q X Dauwendaele-Duiveland AZW-Spui SC Tholense Boys-Krabbendijke ©1 Wolfaartsdijk-Bevelanders li" 0 EHC-Goes Best Vooruit-Vlissingen 11® Zeelandia Middelburg-Virtus ©1 Robur-Renesse II© x juiste uitslag Ogoede voorspelling O- foute voorspelling Corné Langendoen (AZW) leert accepteren dat je kunt win nen en verliezen", vond Krim de Koeijer (69) uit Kapelle, een leer ling van Geelhoed van het eerste uur. „Op de mat kun je al aan ie mand zien wat voor karakter hij in het dagelijks leven heeft. Of hij iets kan hebben, of hij egoïstisch is. Op de mat leer je accepteren dat iemand anders is en daarmee moet je zien om te gaan." „Iedereen die minstens vijfjaar ju doles heeft gehad, wordt daar ook maatschappelijk door gevormd", is de stellige overtuiging van Geel hoed. „Je wordt speelser in de geest en dat ontwikkelt zich door in de maatschappij. Mensen die hebben gejudood zijn in balans, ze hebben minder last van stress en ik heb zelfs gemerkt dat ze veel so cialer zijn voor hun eigen part ner." Wim Geelhoed wil mensen al vijf tig jaar raken met zijn lessen; met judolessen én met levenslessen. Bij de reünisten die zaterdag in Oost-Souburg op zijn feestje kwa men, zit hij in de hoofden veran kerd. Sinds zijn startersgroepje in 1962 van zeven judoka's hebben tienduizenden 'witpakken' zijn les sen inmiddels geïnhaleerd. En ook al begint de klok langzaam aan het lijf van Geelhoed te vreten, zijn ideeën zijn tijdloos. Rudy Boogert Het leven in Nederland is totaal anders. Daar moest ik enorm aan wennen. Alles is hier heel serieus. Er is weinig te doen. In Brazilië leef je van dag tot dag. ]e weet niet of je de volgende dag nog leeft. Maar er is altijd gezelligheid. Muziek. Een barbecue. Voetbal. De zon. Dat miste ik enorm. Vitesse-spits Jonathan Reis in NRG Handels blad. Hij zal dit seizoen tien tot vijftien doelpunten ma ken. Daarvan ben ik overtuigd. Lex ziet het juiste moment om diep te gaan, heeft duel- en kopkracht en verzet bergen werk. Met zulke kwaliteiten kom je in een seizoen altijd aan je doelpunten. Martin van Geel in NUsport over Feyenoor- der Lex Immers. Liever succes dan vier Bentley's Ajax-verdediger Niklas Moisander in Voetbal Internatio nal. Bij Ajax wil Janssen de concurrentie niet aangaan. Hij kiest voor de makkelijke weg. Ik betwijfel of Janssen goed gaat presteren bij zijn oude club. Het moet bij Janssen wel een beetje vanzelf gaan. Het moet hem niet te veel moeite kosten. Aad de Mos, voormalig trainer van Vitesse, te genover NUsport. Ryan wilde graag hierheen, hij wil laten zien dat hij een goede speler is en dat kan bij ons. En als dat lukt dan helpt hij Ajax én zichzelf. Mare Overmars op de website van Ajax over de terugkeer van Ryan Babel' een van de meest opmerkelijke transfers dit week einde. od zijn in balans. foto Lex de Meester Je ziet dat Luuk een vreemde eend in de bijt is, het werkt nog niet. Er zal nog hard gewerkt moeten worden. Hij heeft geen doorzettingsvermogen en hij ontbeert een killersinstinct. Voormalig topkeeper Oliver Kahn tegenover de ZDF over de Nederlandse voetballer Luuk De dagen duren heel lang op deze manier. Ik word steeds futlozer, het niks doen begint me tegen te staan. Dan kijk ik televisie, maar wielerkoersen zijn te pijnlijk om te zien. Wielrenner Wout Poels in de Volkskrant. In de jeugd dachten veel mensen dat ik het niet zou halen. Dat heb ik zo vaak gehoord. Je bent te klein. Je bent niet sterk genoeg. Je wordt omver gelopen. Ik heb me daarmee nooit beziggehouden. Feyenoorder Jordy Clasie in de Volkskrant.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53