1 32 ko stoutjesdijk moet Zondagsschot goed euforie beetje drukken m na winst Duiveland VOO If Britse WlllSt Vincent Goedegebuure herstelt eerdere misser maandag 3 september 2012 v V Bruse Boys boekte de eerste zege van het voetbaljaar. In de oefen- en bekerduels won de ploeg nog niet door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Duiveland heeft het seizoen 2012-2013 geopend met een klinkende zege bij Dauwendae- le. Het elftal van trainer Ko Stout jesdijk won in de tweede klasse E op Middelburgse bodem met ge flatteerde cijfers: 1-5. Door het re sultaat is Duiveland met Klundert na één speelronde lijstaanvoerder.' De Brabantse club won immers met dezelfde cijfers van Dinte- loord. Dauwendaele-Duiveland 1-5: Ro nald Zwager viel al na een kwar tier geblesseerd uit bij Duiveland. Hij werd vervangen door Wouter de Jonge, die goed inviel. Door een eigen doelpunt van Max Dagevos, die de bal in de kruising achter zijn eigen keeper kopte, kwam Dauwendaele voor rust op een 1-0-achterstand, maar via Jelmer Pasveer kwamen deMiddelbur gers nog voor rust aan de gelijkma ker. „We - hadden het de eerste helft supermoeilijk. Dauwendaele was zeker niet minder en zeker do minanter. Ik heb in de rust gezegd dat als we zo. door zouden gaan, dat we er dan aan zouden gaan", Ko Stoutjesdijk. aldus Duiveland-trainer Ko Stout jesdijk. Duiveland kwam anders uit de kleedkamer, want de tweede helft verlfep gelijkwaardig. Tien minu ten na de pauze kwam Duiveland via Robbert de Bruine op eigen kracht op voorsprong. Dauwendae le ging va banque spelen en Stout jesdijk bracht de snelle Masoud Os- manie en Wesley Goud in het veld om van de ruimte te profiteren. Tien minuten na zijn invalbeurt maakte Masoud Osmanie, die goed anticipeerde op een korte te rugspeelbal, er 1-3 van. Pas in de slotfase scoorden de Oosterlanders nogmaals twee keer, waardoor de uitslag een geflatteerde vorm aan nam. Dennie le Comte tekende in de 85e minuut met een rake kop bal voor de 1-4 en Julius Bliek zorg de in de 88e minuut voor de 1-5. „We moeten nu de euforie al een beetje drukken", besloot Stoutjes dijk. Heinkenszand-Oèstkapelte 1-3 (0-2). Arjan Pattenier 0-1, Arjan Pattenier 0-2, Jeroen Verschiere 1 -2, Harold Vermeu len 1-3. Klundert-Dinteloord 5-1 (1-0). Eric Fuanani 1-0, Stefan de Ruiter 2-0, Po- ger Mukoko 3-0, Sven Damen 3-1, Po- ger Mukoko 4-1, Poger Mukoko 5-1. VCK-SSV'65 1-1 (1-0). Richard Dek 1-0' Christiaan Boon 1-1. WC'68-Zaamslag 3-3 (1-0). Nestor Zimmerman 1-0, Wesley Dieleman 1-1, Nestor Zimmerman 2-1, Nestor Zim merman 3-1, Wesley Dieleman 3-2, Ma rio de Fouw 3-3. Zwaluwe-Arnemuiden 4-2 (2-0). Gijs van de Made 1-0, Pim Schonk 2-0, Ma- rïnus Baas 2-1, Yannick Vos 3-1, Pim Schonk 4-1, Marinus Baas 4-2. Rode kaart: Maikel Moerings en Sjoerd de Ridder (beiden Arnemuiden). Bruse Boys wint in de eerste wedstrijd van het seizoen met 1 -0 van Serooskerke. Domeni- que van den Berge zorgt al in de eerste helft voor de enige treffer van het duel in de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal. door Klaas Verspoor BRUINISSE - Met één ziedend schot rekende Domenique van den Ber ge namens Bruse Boys af met een meer dan teleurstellend verlopen seizoensvoorbereiding. Die ene pe gel was goed voor een 1-0-zege op Serooskerke en de euforie aan Bru se zijde was daarom begrijpelijk. Trainer Wim Nieuwland vertoon de trekken van een dartel veulen in de wei. „Hier gaat het om hé! De voorbereiding wil helemaal niets zeggen. Nu stonden we er wel", refereerde de Dinteloordse trainer aan een aantal nederlagen in oefenduels en teleurstellende re sultaten in de beker. Pas in de voorlaatste test, het bekerduel uit bij Kapelle, zag Nieuwland progres sie. „We speelden toen met 'Do mus' (Domenique van den Berge) en Thomas (Groeneveld) voorin, en met Marco Ketting op tien daar achter. Met heel veel loopvermo gen dus." In dat bekerduel met Ka pelle kreeg Ketting een tik op zijn kuit en hij haakte zaterdag tijdens de warming-up geblesseerd af. Tommy Pronk (23) kwam in de ploeg en kende een meer dan ver dienstelijk competitiedebuut. „Op zich ging het lekker, maar ik was nog wat ongelukkig in de afwer king. We moeten de kansen afma ken, maar gelukkig scoorde Do mus wel." Pronk heeft het naar zijn zin in Bruinisse. „De sfeer is top." Dat gevoel overheerste na af loop ook bij captain Olaf Willem- se. „Qua voetbal was het vandaag nog niet al te best, maar we moe ten er gewoon met z'n allen erg hard voor werken. Momenteel zijn de drie punten het belangrijkster Hét voetbal komt dan vanzelf" Voetballend gezien heeft Bruse Boys de laatste jaren, met het ver trek van Mats Willemse, Dimitri Hooftman, Jos Erades en Tom Blomaard een paar veren moeten laten, maar de huidige Bruse "groep beschikt over voldoende voetballend vermogen om in de tweede klasse overeind te blijven. Echter, tegen Serooskerke dat voet ballend ook niet echt kon overtui gen, was het voetbaltechnisch niet altijd even fraai om te zien. Al in de vierde minuut toonde Seroos kerke zich gevaarlijk, maar de in zet van Bas Rooze werd door Mark Giljam, die boven broer Rien als eerste doelman is verko zen, met de voet gepareerd. De be zoekers vonden elkaar in de ope ningsfase wat eenvoudiger en wa ren via Alex Jobse nogmaals ge vaarlijk. De 23e en 24e minuut il- Karakteristiek lustreerden het verschil tussen vreugde en verdriet. Uit een vrije trap van Maikel Simonse kopte Serooskerke-speler Nicky Holmes vlak voor Giljams doel over. Uit de tegenaanval belandde de bal bij Domenique van den. Berge. De aanvaller twijfelde niet, haalde met links uit en de bal zeilde over de doelman in het doel: 1-0. Van den Berge: „Ik zag de keeper voor zijn goal staan en dacht 'ik probeer het gewoon'. Tegen Kapel- Ie stond ik ook al in de spits, maar in de voorbereiding heb ik ook een. paar keer achterin gestaan." Met de goal tankte Bruse Boys ook zelfvertrouwen. Via Pronk, die vlak voor rust de paal raakte, en Thomas Groeneveld, die vlak na de thee de 2-0 op zijn schoen had, had de thuisploeg verder uit moe ten lopen. Door de schamele mar ge van één treffer hield het elftal van John Bentschapknook hoop, maar grote mogelijkheden voor de bezoekers bleven uit. „Na de 1-0 kwam, net als vorig seizoen, de angst weer in de ploeg. Daarvoor hadden wij zelf twee keer de 1-0 kunnen maken. Het is sneu dat we hier verliezen", aldus de trainer. „De eerste klap is een daalder waard", besloot Nieuwland. Bruse Boys-Serooskerke 1-0 (1-0). 24. Domenique van den Ber ge 1-0. Scheidsrechter: A.H. van Drunen (Papendrecht). Gele kaart: Thomas Groeneveld (Brusè Boys), Nicky Holmes en Maikel Simonse (Serooskerke). Aantal toeschou wers: 145. Bruse Boys: Mark Giljam, Erik Duf- fener (82. George Geluk), Olaf Wil lemse, Johan Vroegindeweij, Rudo van den Berge, Rudi van der Bijl, Robin Meertens, Tommy Pronk (76. Gerard Vogel), Mare Bij de Vaate, Domenique van den Berge en Thomas Groeneveld. door Jos van Belzen MIDDELBURG - De enige overgeble ven Schouwse deelnemer in de vijfde klasse B van het zondagvoet bal, Renesse, begon met een 2-1-ze- ge op vreemde bodem bij Robur. Vincent Goedegebuure werd matchwinnaar voor zijn ploeg na dat hij eerder bij een 1-1-stand een strafschop onbenut had gelaten. Volharding liep tegen een forse ne derlaag op bij FC Moerstraten (6-0). Hansweertse Boys was niet opgewassen tegen NVS (0-2). De wedstrijd Divo-Vosmeer haalde het einde niet; deze werd bij een 3-0-stand een kwartier voor tijd ge staakt. Robur-Renesse 1-2: De spelers van de thuisploeg leden veel bal verlies, verloren veel persoonlijke duels en kregen hiervoor op slag van rust de rekening gepresen teerd door Erwin Wandel: 0-1. Een in de tweede helft feller Ro bur kwam na een kwartier op gelij ke hoogte door Daniël Schijf, die een strafschop benutte; 1-1. Tien minuten later mocht ook Vincent Goedegebuure aanleggen vanaf elf meter, maar zijn inzet werd ge keerd door doelman Robin Ver meulen. Even later herstelde Goe degebuure zich met een fraaie lob over de te ver voor zijn doel opge stelde Vermeulen, waarmee hij zijn team de punten bezorgde. Divo-Vosmeer 3-0 (2-0), gestaakt na 75 minuten wegens commentaar op de leiding. Sven Mulder 1-0, Sven Mul der 2-0, Maikel den Ouden 3-0. Hansweertse Boys-NVS 0-2 (0-0). on bekend 0-1 en 0-2. FC Moerstraten-Volharding 6-0 (2-0). Reno van Tilburg 1-0, Stijn Boeijen 2-0, Rowan de Nijs 3-0, Ko Bartelen 4-0, Re no van Tilburg 5-0, Ko Bartelen 6-0. De doelman van Stavenisse brengt ternauwernood redding bij weer een aanval van ZSC'62. Vijf keer had de goalie geen antwoord. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 50