De Morgan in z'n natuurlijke omgeving PZC Iedere dag om 19.00 uur het PZC videojournaal 14 Vangst van resten van hondachtige bijzonder Lifestyle Pijnlijk foutje in Dordtenaar (50) gemeentegids bekneld na van Tholen frontale botsing maandag 3 september 2012 De Morgan is ook een beetje lifestyle. Leren koffer op het bagagerek en een leren jack en muts, beide bij voorkeur met bontkraag, aan en op. Ofwel: kleding ge adopteerd van vliegeniers, die het ooit ook moesten hebben van een open bakje. Bagagerek achterop en de motorkap met een leren riem dichtgebonden. Toch is geen Morgan hetzelfde. door Esme Soesman Ze horen rijden, is voor veel autoliefhebbers al een feestje. Maar een glimmend gepoetste Morgan bekijken, is voor zowat ie dereen leuk. Zondag viel er met de Schouwen-Duiveland Rit van de Morgan Sports Car Club Holland op heel het eiland - van oost naar west - van deze auto te genieten. Een plaatje met ballen. Of zoals or ganisator Bert Groen uit Bruinisse het verwoordt: „Hier ontmoet de moderne techniek de klassieke vorm." Hij heeft zelf een uit Italië geëxpor teerd exemplaar uit 2000. „Met een waanzinnige motor erin. En de auto is helemaal met de hand gemaakt." Dat gebeurt in Malvern in Worcestershire, waar grondleg ger HFS Morgan (1881-1959) rond 1910 de Morgan Motor Company oprichtte. Inmiddels staat zijn kleinzoon aan het roer van dit be drijf, waar alle wagens nog altijd met de hand worden gemaakt. „Dat kun je in principe niet zien", lichten clubleden laap Verseput uit Haamstede, Meino Binnema uit Geertruidenberg en Ban Pee renboom uit Zoetermeer nader hand toe. „Maar je merkt het wel. Geen onderdeel van zijn auto past op de mijne. Er is geen Morgan hetzelfde." En dan het plezier. Bruenaar Groen geniet met zijn vrouw Ma rianne, met volle teugen van het rijden met de Morgan. „Het is een vorm van cabriorijden. Je ruikt meer, je ervaart het landschap in tenser. En dit eiland is daarvoor bij uitstek geschikt. Het barst hier van de B-weggetjes. Engelse we gen. De auto bevindt zich eigenlijk in z'n natuurlijke omgeving." Ge noeg reden om een rit op Schou wen-Duiveland uit te zetten. Van de jachthaven Bruinisse naar zweefvliegveld Nieuw-Haamstede tot de wijnboerderij in Dreischor. „Geen rally, maar je op een mooie manier verplaatsen en genieten." Al met al goed voor zo'n 120 kilo meter extra op de teller. „En dan kom je, bij wijze van spreken, geen stoplicht tegen." Aan publieke belangstelling voor de auto's daarentegen geen gebrek. „Mensen reageren allemaal vrolijk. Geven je zelfs voorrang", weet Ma rianne uit ervaring. Zij is minstens zo enthousiast over de Morgan als haar man. Bert: „Als ik zeg dat ik ga rijden, zegt zij: mijn schoenen staan al buiten. Maar inderdaad: mensen worden er blij van. Die au tootjes wekken een heel hoog vro lijkheidsgehalte op." Zeeuwse divisie De Morgan Sports Car Club Hol land bestaat 40 jaar. Dat is afgelo pen zomer met een bijeenkomst gevierd. Sinds begin dit jaar heeft de club in Zeeland een eigen divisie. Le den daarvan ontmoeten elkaar eens in de maand. Tijdens deze bij eenkomsten worden allerlei activi teiten ondernomen, zoals het geza menlijk poetsen van de auto's of het brengen van een bedrijfsbe zoek aan een relevant bedrijf. 1: „Die heten noggings, wat zoiets betekent als 'een slokje'", aldus Bert Groen. door Inge HeufF Z1ERIKZEE - Met de vondst van een stukje onderkaak van een hond achtige van zo'n twee miljoen jaar oud is de zaterdag gehouden 62e editie van Kor en Bot meer dan ge slaagd. De jaarlijkse zoektocht naar fossiele botten van landzoogdieren op de Oosterschelde levert zelden een fossiel van een carnivoor op. John de Vos, paleontoloog bij Na- turalis in Leiden, was dan ook zeer in zijn sas. „Deze vondst is echt uniek, niet eerder hebben we een stukje van een hondachtige uit het vroeg-pleistoceen opgevist. Wel hebben we keutels en een stukje onderkaak van een hyena gevon den en ooit is een onderkaak van de sabeltandtijger opgevist. Maar meestal vinden we de resten van graseters die in veel grotere aantal len voorkwamen." Zo ook afgelo- Deelnemers aan de Schouwen-Duiveland Rit rijden weg vanaf de jachthaven in Bruinisse foto's Dirk-Jan Gjeltema www.pzc.nl pen zaterdag. Net na half tien liet schipper Jaap Schot van de ZZio de scheepstoeter horen voor de eerste fossiele vondst. Traditiege trouw deelde Anja Schot de glaas jes jenever uit om op dit stukje ge wei, toegeschreven aan het grote hert, te toosten. Ook mooi was de tand van een jonge zuidelijke mammoet. Verder kwam er nog een stukje dijbeen van een olifant achtige naar boven en wat minder direct herkenbare botstukjes. De wetenschappers (en genodig den) gaan al ruim zes decennia mee met de familie Schot om naar fossielen te vissen op diepe plek ken in de Oosterschelde. Een paar miljoen jaar geleden lag hier een boslandschap. John de Vos was meer dan twintig jaar de begelei der. Dit jaar gaat hij met pensioen; Hansjorg Ahrens van Naturalis zal zijn rol overnemen. BEELDEN Foto's van de huwelijksverrassing voor Feyenoordfans John en Jordi op www.pzc.nl/schouwen-duiveland. EN VERDER Zijn er beelden te zien van de verniel de container van de reddingsbrigade en van de hagenpreek. TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Het laatste nieuws is te lezen op www.pzc.nl/schouwen-duiveland THOLEN - In de nieuwe gemeente- gids van Tholen staat een pijnlijke fout. SGP-raadslid Peter Kraamer is namelijk bij de SP gezet. En dat terwijl beide partijen op z'n zachtst gezegd nogal van elkaar verschillen. De lokale SP-afdeling kan er de lol wel van inzien. „Tot onze verbazing lezen we dat de ge meente de tweemansfractie van de SP heeft uitgebreid tot drie man." De Thoolse socialisten gaan uit van een foutje. „Mocht Kraa mer echter zelf de gemeente heb ben gevraagd om deze verande ring, dan willen we eerst nog eens een hartig woordje wisselen over bepaalde uitgangspunten." ELlEMEET - Bij de frontale aanrij ding die zondag even na 17.30 uur plaatsvond .op de kruising Schelp- weg met de Hogeweg in Ellemeet zijn een 26-jarige automobiliste uit Horst en een 50-jarige bestuurder van een bestelwagen uit Dor drecht betrokken. Zij botsten frontaal op elkaar, waarna de bestelauto in een droge sloot belandde en de bestuurder bekneld raakte. Er kwamen brandweer, ambulan ces en een traumahelikopter ter plaatse. Zondagavond was bij de politie over de aard van het letsel en de precieze gang van zaken bij het ongeval nog niets bekend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 46