Handhaving kinderopvang strenger SCHOUWEN-DUIVELAND Kerken in de buitenlucht Weer vernielingen reddingsbrigade Oldtimer MAANDAG 3 september 2012 13 PZC ZNF dreigt hart te verliezen 16 en 17 Landelijk streven om toezicht op kwaliteit te verbeteren door Esme Soesman ZIERIKZEE - Konden kinderopvang organisaties op Schouwen-Duive- land voorheen nog rekenen op een 'vriendelijke brief als eerste reactie op tekortkomingen, voortaan ontvangen ze direct een aanwijzing als er iets aan de op vang mankeert. In zo'n aanwijzing is onder meer opgenomen wat verbeterd moet worden en op welk termijn. De strengere handhaving is een ge volg van het landelijk streven om in 2012 het toezicht op de kwali teit van de kinderopvang en de handhaving te verbeteren. De gemeente Schouwen-Duive- land hecht veel waarde aan goede kinderopvang en is van plan het handhavingsbeleid 'strak uit te voe ren' en alert te zijn. „We willen niets laten liggen. Het moet goed geregeld zijn. Als er iets niet in de haak is, volgen er sancties", licht Tannie Goedbloed de gang van za ken toe. Recente publiciteit over ontucht in de (landelijke) kinder opvang onderstreept de noodzaak van die strenge aanpak. De lijst van eisen heeft overigens op allerlei zaken betrekking: van pedagogisch beleidsplan tot ge zondheid en veiligheid en. verplich te verklaringen van gedrag. „Het uiteindelijke doel is zorgen dat de kwaliteit spie en span is. Op elk ge bied." Schouwen-Duiveland telt rond de zestig adressen in de bui tenschoolse opvang, kinderdagver blijven en peuterspeelzalen. Daar naast zijn er negentig gastouders actief De GGD die voor de ge meente toezicht houdt op de kin deropvang, bezoekt jaarlijks alle in stellingen en eenderde van alle gastouders. Is er iets niet in orde dan trekt de GGD bij de gemeente aan de bel en gaat de afdeling handhaving aan het werk. Met het aanscher pen van de werkwijze hoopt de ge meente Schouwen-Duiveland in aanmerking te komen voor een A-status waaruit blijkt dat ze haar wettelijke taken netjes nakomt. Sinds eind vorig jaar publiceert de onderwijsinspectie de lijsten met gemeenten die hun zaakjes al dan niet in orde hebben. Van de 214 onderzochte gemeenten bleken er 41 hun taken op het gebied van handhaving en toezicht nog onvol doende uit te voeren. De gemeente Schouwen-Duive land is nog niet door de mangel ge haald. Dat staat voor het eind van het jaar nog wel te gebeuren. niet meer. „Maar ik vond het zo iets moois om hier tussen de hagen, in de buitenlucht, in de zon iets dergelijks neer te zetten." foto Dirk-Jan Gjeltema SCHARENDBJKE - Koffie uit een tent en klap- Naar het voorbeeld van de hagenpreken eind buiten. Uit historische interesse zette Jan van stoeltjes op een rij. Leden van de Protestantse zestiende eeuw, toen het protestanten verbo- der Schelde van de minicamping zijn schou- Gemeente Scharendijke kerkten zondag op den was openlijk hun geloof te uiten. Zij hiel- ders onder de organisatie van een openlucht- minicamping Den Bout in de buitenlucht, den noodgedwongen geheime samenkomsten dienst, al is die noodzaak er tegenwoordig OUWERKERK - Voor de tweede keer in korte tijd is de uitrukpost van de reddingsbrigade Zierikzee-Dui- veland het doelwit van vernielin gen. Onbekenden hebben de ve randa voor de reddingspost bij het strandje van Ouwerkerk, losgetrok ken en vernield. Een dikke maand geleden werd bo vendien ingebroken in de tot red dingspost omgebouwde container. Ook dat leek vooral een verniel zuchtige actie te zijn. Hoe dan ook... het is vooral erg vervelend, blijkt uit de reactie van secretaris Paul Kouijzer van de reddingsbriga de Zierikzee-Duiveland. „Je bent daar voor een goed doel bezig, om mensen te helpen. Frustrerend ook als je kijkt hoeveel vrije tijd vrijwilligers in de reddingsbrigade steken. Vreemde waardering is dit dan." Er is melding gedaan bij de politie, later volgt nog aangifte. Die wordt samen met de gemeen te Schouwen-Duiveland gedaan, omdat die eigenaar is van de con tainer. De spulletjes in de post be horen de reddingsbrigade toe. „Ik hoop dat mensen die meer weten, zich zullen melden bij de politie. Maar ik neem aan dat ze dat sowie so al doen." De auto van de 87-jarige Walcherse is nog niet zo oud als zij zelf, maar wel bijna een oldtimer. Suggesties van haar dochter eens naar een ande re wagen uit te zien, worden steevast weggewimpeld. „Deze rijdt prima." Laatst had de auto een grote onder houdsbeurt gehad. Nadat ze haar trouwe metgezel had opgehaald, meldde ze zich snel weer bij de gara ge. Enigszins verbolgen vertelde ze de monteur dat de auto hooguit der tig kilometer per uur haalde. Ver baasd stapte de monteur in om te kij ken waar dit euvel vandaan kwam. Eenmaal terug zei hij: „Ik had tij dens de proefrit uw stoel wat naar achter gezet. Als u hem meer naar voren schuift, kunt u het gaspedaal weer helemaal indrukken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45