3 Christen sen of damherten afgeschoten mo gen worden, zelfs niet als mensen daar heel veel overlast van hebben. „Het is toch te gek dat mensen denken dat ze het universum voor zichzelf hebben?", zegt Thieme fel. „Waarom ga je vossen afschieten als er overlast is van ganzen, ter wijl vossen de natuurlijke vijan den van ganzen zijn? Dan ben je zo dom bezig met de natuur!" Boeren kunnen wat Thieme be treft: geld krijgen als er schade is aan hun gewassen door bijvoor beeld ganzen, maar er mag niet ge jaagd worden. Als er dieren ge dood moeten worden - bijvoor beeld als de volksgezondheid in ge vaar is - dan alleen door de over heid en niet door 'hobbyisten'. „We moeten zorgen dat boeren niet strijden tegen de natuur, maar juist samenwerken met de natuur. ]e kunt ganzen ook een an dere kant op krijgen door bijvoor beeld witte klaver in te zaaien op een stuk braakliggende grond even verderop." Jagen op damherten is volgens Thieme zinloos. De dieren voeren ook. „Als je de natuur zichzelf laat regelen, krijg je vanzelf even wicht" De Partij voor de Dieren is tegen de forensentaks. „Natuurlijk wil len we dat het woon-werkverkeer omlaag gaat", benadrukt Thieme. „Mensen die kilometers maken met de auto, moeten daarvoor be talen. Maar dan moet je wel eerst zorgen voor goed openbaar ver voer. Je kunt mensen niet zomaar gaan belasten, zonder te zorgen voor een goed alternatief" 3 Marianne Thieme, lijsttrekker van de Partij voor de Dieren, is gebo ren op 6 maart 1972 in Ede. O Ze studeerde rechten aan de Eras mus Universiteit in Rotterdam. Ze werkte vanaf 1998 enkele jaren voor een overheidsadviesbureau. Ze was daarna als beleidsmedewer ker bij Bont voor Dieren en was di recteur van Wakker Dier. Ze richtte in 2002 samen met twee andere dierenbeschermers de Partij voor de Dieren op. Bij de verkiezingen van 2003 haal de de-partij geen kamerzetel, maar sinds november 2006 zit ze sa men met Esther Ouwehand in de Tweede Kamer. Marianne Thieme woont in Maars- sen, is getrouwd en heeft twee dochters. De jongste werd in maart 2012 geboren. Ze schreef het boek 'De eeuw van het dier' (2004) en maakte de film Meat the Truth' (2008). maandag 3 september 2012 Halbe Zijlstra Diederik Samsom VVD PvdA „Ik word wel eens moe van „Je moet niet op alles de negatieve sfeer rond bezuinigen. Dat brengt marktwerking." gezinnen in problemen." Kees van der Staaij Hero Brinkman SGP DPK „Lokale creativiteit maakt „De opwarming van de het mogelijk dat er nog een aarde komt door de bakkerij in Nieuwerkerk zit." straling van de zon." Arie Slob Marianne Thieme CU PvdD „We moeten in Nederland „De ecologische staats- meer naar elkaar omzien." schuld is tien keer zo groot als het begrotingstekort." Zeeuwse kandidaat kamerleden worden komende woensdag van af 16.00 uur aan de tand gevoeld door Omroep Zeeland en de PZC in de Zeeuwse bibliotheek in Mid delburg. Marianne Thieme Arie Slob Arie Slob van de Christenunie in gesprek met interviewers Ad Hagesteijn en Jan van Damme. foto Lex de Meester sen. Zo kunnen we de kwaliteit waarborgen." Slob heeft zich geërgerd aan het vo rige kabinet. „CDA en WD maak ten heel randstedelijke keuzes." Een aparte minister voor krimp, waar lijsttrekker Alexander Pech- told (D66) eerder voor pleitte, bij #zeelandkiest, gaat Slob te ver. „Maar het is verstandig om krimp apart als aandachtsgebied te benoe men en een minister daar de ver antwoordelijkheid te geven." Openbaar vervoer heeft de CU ook hoog in het vaandel staan, blijkt als Slob gevraagd wordt hoe hij de ziekenhuiszorg in Zeeland bereikbaar wil houden. Slob be looft dat er wat de CU betreft geen kleine treinstations gesloten wor den in Zeeland. „Wij hebben ons de afgelopen jaren ook sterk ge maakt voor het behoud van de in tercity in Zeeland." Aan het eind van het gesprek komt de onvermijdelijke Hedwi- ge-polder ter sprake. Slob: „Ik schaam me diep tegenover de Zeeuwen voor wat er met dit on derwerp gebeurd is. Dat had niet gemogen. Wij zijn altijd mordicus tegen ontpoldering geweest. Voor malig minister van Landbouw Ger- da Verburg heeft me ervan over tuigd dat we moeten doen waar voor we een handtekening gezet hebben. We geven niet graag grond terug aan het water, maar we moeten ons erbij neerleggen." Bekijk de video op www.pzc.nl. Arie Slob, lijsttrekker van de ChristenUnie, is geboren op 16 no vember 1961 in Nieuwerkerk aan den Ijssel. Hij woont in Zwolle, is getrouwd en heeft vier kinderen. Hij is lid van de gereformeerde kerk vrijgemaakt in Zwolle. Hij volgde de lerarenopleiding ge schiedenis en maatschappijleer aan de Evangelische Hogeschool in Amersfoort en aan de Hogeschool Holland in Diemen. Daarna studeer de hij geschiedenis aan de Rijks universiteit Groningen, Hij werkte als docent geschiede nis en maatschappijleer in het voortgezet onderwijs. Ook was hij hij enkele jaren onderwijskundig adviseur bij een schoolbegelei dingsdienst Vanaf 1993 tot en met 2001 was hij lid van de gemeenteraad van Zwolle. Slob is vanaf 2001 - met een on derbreking tussen mei en novem ber 2002 - lid yan de Tweede Ka mer. Hij is één van de langstzitten de Kamerleden. O In 2011 volgde hij André Rouvoet op als fractievoorzitter. Tussen 2007 en 2010 was Slob ook al frac tievoorzitter van de ChristenUnie. O Na de val van het kabinet bereikte hij in april samen met VVD, CDA, D66 en GroenLinks het Lenteak koord. Marianne Thieme van de Partij voor de Dieren was de laatste lijsttrekker die geïnterviewd werd in #zeelandkiest. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3