Kustloop naar recordtijd Bekers voor De Ridder en Meerman sport 139 foto Lex de Meester van de laatste Kustmarathon. Ter hoogte van de Veersegatdam kon Michel Schrier, in training voor de Kustmarathon, aansluiting vinden bij de leiders. Op het strand was het kiezen tus- sen twee sporen, waarvan er één in een flinke waterplas uitkwam. Daar was het gedaan met Tjitte van den Buijs. Even verderop voer den alleen Harmes, Strik en Schrier het veld aan. Met nog drie kilometer te gaan, schroefde Strik het tempo flink op waarna eerst Schrier en even later Harmes een gat moesten laten vallen. Harmes gaf zich niet gewonnen en knokte zich terug. Op de meet kwam hij echter vijf seconden tekort voor de overwinning. Voor Strik was het zijn vierde overwinning in het Zeeuwse, waar hij al twee maal de Halve van Renesse wist te winnen en ook de PZC Familieloop op zijn naam schreef Toch denkt Strik (38) aan stoppen. „Ik liep al in 1997 in Domburg en Westkapelle tegen John Vermeule, die toen veel te sterk voor me was." Het seizoen zit er deson danks nog niet op. Op 14 oktober staat Strik aan de start van de ma rathon van Keulen. Erwin Harmes was blij met zijn goede prestatie. „Ik train op de baan op snelheid onder leiding van Mauricio Gonzalez. Daar heb ik zeker profijt van", aldus Har mes, die zich nu beheerst aan het voorbereiden is op de Kustmara thon. Huub van Noorden, die vol gende week vrijdag in het huwe lijk treedt, bleef Tjitte van den Buijs vier seconden voor. Rik Wolswinkel werd zesde, waar hij best tevreden mee was. „Alles is ge richt op de Kustmarathon", liet hij weten. Vandaar dat hij met zijn vriendin Ilonka van den Hengel een weekje trainingsvakantie houdt in Zeeland. Een week na de Kustmarathon start Wolswinkel in de marathon van Eindhoven om zijn vriendin naar een tijd onder de drie uur te hazen. Van den Hengel had liefst acht mi nuten voorsprong op veterane Martine Lust: „Jammer dat Irma Heeren had afgezegd want ik had graag tegen haar gelopen. Ik train nog wel eens met haar en ze is weer behoorlijk goed bezig." Van den Hengel was zeker te spreken over het parkoers: „Leuk en zwaar met negen kilometer over het strand. Een prima training voor Eindhoven." Voor de vierde keer start ze in de Lichtstad en ze hoopt op een per soonlijk record onder 2.55. De in woonster van Nijkerk loopt maxi maal twee marathons per jaar. Vrijdag lopen Van den Hengel en Wolswinkel mee in de WE A-loop in Goes in een team van Italiaans restaurant Margarita van Paola Van Gilst, die op de vierde plaats eindigde, elf minuten sneller dan vorig jaar. Martine Lust uit Brielle was tevreden met haar tweede plaats: „Door een achillespeesbles sure train ik nu veel minder dan vroeger maar de resultaten zijn niet veel minder." Anne Kwist (Tholen) werd derde, maar ze miste de prijsuitreiking omdat ze meteen naar haar finish Leeuwarden moest voor een reü nie. „Hopelijk niet te veel flitspa len in werking", liet ze op Face- book weten. door Lianne Meerman VLISSINGEN - Het weekeinde stond bij de Zeeuwse open waterzwem mers in het teken van de strijd om de Zeelandbekers. Met de Ganze- trek bij Wilhelminadorp en de Ka naalrace in Vlissingen nog voor de boeg was er zeker op de vrije slag nog een spannende strijd. Bij de mannen ging die tussen Niek de Ridder (DZK) en Angelo de Meijer (Bruinvis). De Meijer had de voorgaande wedstrijden ge wonnen, maar als De Ridder twee keer zou winnen dan maakte hij nog kans op de beker. Bij de vrouwen waren nog drie kanshebbers: Priscilla Meerman (DZK), Simone de Rijcke (ZCK) en Carmen de Ridder (Bruinvis). De Ridder was dit weekeinde ech ter afwezig. De strijd barstte zaterdag los bij de de Ganzetrek, maar niet voordat meneer en mevrouw Wagenvoort waren gehuldigd na ruim 25 jaar als jurylid gefunctioneerd te heb ben. Zij werden ere-ofFicials van de KNZB. Op de 2000m vrij man nen was de winst voor Timo Din- kelberg (ZWS) in 24.19.60. Eerste Zeeuw werd op een achtste plaats Niek de Ridder. Zijn concurrent Angelo de Meijer was tweede Zeeuw, een minuut van De Ridder. Bij de vrouwen was de winst voor Leonie van Noort (De Zijl/LGB). Beste Zeeuw se was Priscilla Meerman op een zevende plaats. Simone de Rijcke werd elfde, Larissa Jansen (Bevel anders) dertiende. De winst op de 2000 meter school slag mannen was voor Tim van de Berg (Kempvis) in 29.42.55. Alex Everdijk (Bruinvis) was de beste Zeeuw op een zevende plaats. Re ne van Oudenaarde (Zeelandia) was de tweede Zeeuw op een ne gende plaats. Marissa Minkman (Hieronymus) was op de 2000 me ter schoolslag vrouwen het snelst. Charlotte Bral (ZCK) eindigde als vierde als beste Zeeuwse. Zondag ging de strijd verder in Vlissingen. Bij de mannen ging de winst op de 5000 meter vrij na een spannende strijd naar Ferry Weertman (PSV). In 58-55-75 ver wees hij ploeggenoot Marcel Schouten naar een tweede plaats. Niek de Ridder besliste de Zeeuw se strijd in zijn voordeel. Hij finish te met zijn vijfde plaats net als een dag eerder voor Angelo de Meijer (zevende). Leonie van Noort was opnieuw de snelste vrouw op de 5000 meter. In 1.03.33.69 tikte ze als eerste aan. Priscilla Meerman tikte als vierde aan, voor Simone de Rijcke. De 2000m vrij mannen werd door Marcel Schouten (PSV) gewonnen in 23.55.05. Niek de Ridder eindigde als elfde en werd in 25.43.40 beste Zeeuw. Angelo de Meijer volgde op een dertiende plaats. Arco Wagenvoort eindigde op een achttiende plaats in 27.09.60. De Ridder: „Het was echt spannend. Angelo heeft acht kilometer gewonnen en ik nu net negen. Ik moest deze twee dagen echt alles winnen om met de be ker naar huis te kunnen. Het is ge lukt. Ik ben nu kapot, maar tevre den." Bij de vrouwen ging de winst weer naar Leonie van Noort. Pris cilla Meerman eindigde als zesde. Larissa Jansen \yerd tweede Zeeuwse en Simone de Rijcke der de. Meerman: „Ik ben in voorberei ding op het Italiaans kampioen schap triathlon over twee weken, maar toch wilde ik heel graag win nen." Tim van de Berg won ook hier de 2000 meter schoolslag. Alex Everdijk eindigde was met z'n vijfde plaats de beste Zeeuw. Marissa Minkman won de 2000 meter schoolslag vrouwen. Char lotte Bral eindigde als beste Zeeuw se op de vierde plaats. maandag 3 september 2012 Zilver voor Kleijwegt op NK in Ermelo Dressuuramazone Suzanne Kleij wegt veroverde zaterdag op de Hip- piade voor pony's met de ruin Da- no's Miracle KS zilver in de klasse Mi categorie D. De amazone uit Heinkenszand behaalde met Bo- do-zoon 65,78 procent. Het goud ging met 68,89 procent naar Brit de Bever uit Raamsdonkveer met Fer rari. Suzanne Kleijwegt was op het NK in Ermelo het enige Zeeuwse licht puntje. De overige provinciale kam pioenen speelden slechts een be scheiden rol. GOES Poolers Sportpub naar eerste divisie Het verhaal van het poolteam van Sportpub Goes begint te lijken op een successtory. De ploeg begon vo rig seizoen in de derde divisie, pro moveerde naar de tweede divisie en stapt nu voortijdig over naar de eerste divisie. In een duel om een opengevallen plaats in de eerste di visie versloeg Sportpub The Hague 1 met 8-1. De ploeg bestaat op Ron- ny Broeken (Hulst) na uit Belgen, zoals oud Belgisch kampioenen Noël Bruynooghe en Olivier van Lotringen en Europees jeugdkam pioen Moritz Lauwereyns. MIDDELBURG Lavrijssen langer bij Sengers Cycling Team Birgit Lavrijssen heeft haar con tract bij het Sengers Ladies Cycling Team met een jaar verlengd. De 21-jarige wielrenster uit Wemeldïn- ge rijdt ook in 2013 met Anna van der Breggen. De Europees kampioe ne tijdrijden verlengde haar con tract eveneens. Het Belgische UCI- team met een Nederlandse hoofd sponsor begon het seizoen op een 27e plaats in de UCI-ranglijst en staat nu zestiende. Lavrijssen werd zaterdag twaalfde in een criterium in het Belgische Wenduine. TILBURG Geen topklasseringen voor Engels en Pleijte Anjolie Engels en Tim Pleijte heb ben zondag niet kunnen pieken in de Tilburg Ten Miles, een ijzersterk bezette wedstrijd over tien Engelse mijlen bij de mannen en tien kilo meter bij de vrouwen. Pleijte (Zoutelande) noteerde een tijd van 53.42 en werd daarmee 35e. De eerste twaalf plaatsen waren voor Afrikanen. Anjolie Engels (Middelburg) finishte na 36 minu ten en 11 seconden, een halve mi nuut boven haar persoonlijk re cord. Ze werd 27e overall. ROTTERDAM Kerkhove verliest finale Rotterdam Tennisster Lesley Kerkhove is er zondag niet in geslaagd om het Fu ture-toernooi Rotterdam Open te winnen. De inwoonster van Zierik- zee verloor de finale met 6-7 (5) 6-2 en 4-6 van de Georgische Ekatarine Gorgodze. Kerkhove plaatste zich zaterdag voor de finale door haar landgeno te Nicolette van Uitert met 6-3 6-3 te verslaan. De Schouwse begon als vierde ge plaatste aan het toernooi, Gorgod ze was ongeplaatst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 39