Roodgerande nederlaag Amemuiden 1 RCS overtreft verwachting 321 spot HIJ Luctor'88 volstaat 2-Ö, bij Patrijzen niet maandag 3 september 2012 Bruse Boys boekte de eerste zege van het voetbaljaar. In de oefen- en bekerduels won de ploeg nog niet VCK-speler Guido Poesiat (boven) duelleert om de bal met SSV-verdediger Graham Holmes. foto Lex de Meester door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Amemuiden ver loor in de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal met 4-2 bij Zwalu- we en liep ook nog eens tegen twee rode kaarten op. Oostkapelle klopte Heinkenszand in het duel der promovendi (3-1), terwijl de derde promovendus, VCK, 1-1 speelde tegen SSV'65. Serooskerke verloor nipt (1-0) bij Bruse Boys en Dauwendaele ging fors onder uit tegen Duiveland: 1-5. Dauwendaele-Duiveland 1-5: Een eigen goal van Max Dagevos leidde tot de 0-1, maar via Jelmer Pasveer kwam Dauwendaele terug op 1-1. Kort na rust kwam Duive land via Robbert de Bruine op voorsprong. Weer tien minuten la ter maakte Masoud Osmanie er 1-3 van. Pas in de slotfase scoorden de Oosterlanders via Dennie le Com- te en Julius Bliek nog twee keer, waardoor de uitslag een geflatteer de vorm aannam. Bruse Boys-Serooskerke 1-0: Serooskerke was in de eerste twin tig minuten dreigender en via Nic ky Holmes dicht bij de 0-1, maar liep in de 24e minuut tegen de 1-0 op. Domenique van den Berge schoot de bal over doelman Jordi Suurmond met een zondagsschot in het doel. Daarna pakte de thuis ploeg het initiatief en mocht Serooskerke van geluk spreken dat de 2-0 niet viel. Na rust pakte Serooskerke aanvankelijk de zaak energieker aan, maar de 1-1 werd niet afgedwongen. Heinkenszand-Oostkapelle 1-3: Op de uitslag viel niets af te din gen. Tien minuten voor rust open de Arjen Pattenier uit een penalty de score, na een overtreding van Jeroen Verdonk. Op slag van rust zorgde Pattenier ook voor 0-2. Na rust zette Heinkenszand meer druk en dat leidde in de 72e mi nuut tot de 1-2 van Jeroen Ver- schiere. Heinkenszand ging daarna op jacht naar de gelijkmaker, maar in blessuretijd besliste Oostkapelle het duel. Uit een vrije trap scoorde Harold Vermeulen. VCK-SSV'65 1-1: SSV'65 had het beste van het spel en was dreigen der, maar VCK kreeg de meeste kansen. In de twaalfde minuut zorgde Richard Dek voor 1-0. Ste fan Wielemaker verzuimde daarna om VCK aan de 2-0 te helpen. Na rust was VCK, dat ver inzakte op eigen helft, via Dek en Wielema ker opnieuw een paar keer gevaar lijk, maar hielp Christiaan Boon SSV'65 aan de gelijkmaker. Zwaluwe-Arnemuiden 4-2: Gijs van de Maden en Pim Schonk zorgden voor de 2-0-ruststand. Vlak na de pauze bracht Marinus Baas Amemuiden terug in de wed strijd, maar via Yannick Vos liep Zwaluwe uit naar 3-1. Daarna wer den de Arnemuiden-spelers Mai- kel Moerings en Sjoerd de Ridder met een directe rode kaart uit het veld gestuurd. Schonk zorgde met zijn tweede goal voor de 4-1. Baas verzachtte daarna het leed voor de bezoekers nog wat. VVC'68-Zaamslag 3-3 (1-0). Nestor Zimmerman 1-0, Wesley Dieleman 1-1, Nestor Zimmerman 2-1, Nestor Zim merman 3-1, Wesley Dieleman 3-2, Ma rio de Fouw 3-3. 'We hadden het de eerste helft supermoeilijk tegen Dauwendaele. Ik heb in de rust gezegd dat als we zo zouden doorgaan, dat we er dan aan zouden gaan.' Ko Stoutjesdijk, trainer van Duiveland door Jos van Belzen MIDDELBURG - De zondag-tweede- klassers kenden een goede compe titiestart met overwinningen voor RCS (1-2 bij SC 't Zand) en Terneu- zen (5-2 tegen Boeimeer). Promo vendus Axel kwam niet tot winst, maar hield knap een punt over aan de uitwedstrijd bij WSC (0-0), dat vorig seizoen nog uitkwam in de eerste klasse van het zondag voetbal. SC 't Zand-RCS 1-2: Bij de bezoe kers ontbraken drie basisspelers die normaliter in de verdediging staan. Mede hierdoor zou trainer Romeo van Aerde vooraf al tevre den zijn geweest met een punt in deze lastige uitwedstrijd. Het wer den er uiteindelijk drie, hoewel de Souburgers verzuimden om al voor rust ruim afstand te nemen. Alleen Len Eversdijk passeerde met een fraaie lob vanaf zo'n der tig meter de Brabantse doelman: 0-1. Halverwege de tweede helft gleed de ingevallen Morad Bobouh de bal uit een voorzet van Besar Xhox- haj binnen en bracht de stand op 0-2. Toen het kort voor tijd uit een vrije trap >2 werd, kwam de span ning nog even terug in de wed strijd. Enkele minuten later klonk echter het laatste fluitsignaal en waren de eerste drie punten bin nen voor RCS. Terneuzen-Boeimeer 5-2: Het was voor Terneuzen de opmaat naar de derby van komende zon dag tegen Axel. De thuisploeg had de hele wedstrijd een overwicht, maar miste te veel opgelegde kan sen. Daardoor kon Boeimeer kort na de rust gelijk komen via acties van Creazioni Zimmerman (2-2). Voor Terneuzen scoorden Bert den Hamer (strafschop) en Remco van Leeuwen. Terneuzen was wakker geschud door de gelijkmaker en nam het initiatief Binnen nog geen tien mi nuten speelde het zich in veilige haven door doelpunten van Domi nique Verlinde en de van Willem II teruggeerde Can Kiran. Bert den Hamer tekende in de laatste mi nuut voor de vijfde treffer. WSC-Axel 0-0: Voor rust waren de ploegen redelijk aan elkaar ge waagd, waarbij WSC de beste mo gelijkheden kreeg. In de tweede helft had de thuis ploeg meer balbezit en mede hier door een licht overwicht. Axel was enkele keren gevaarlijk via snelle counters, waaruit de ploeg echter ook niet tot scoren kwam. MIDDELBURG - Patrijzen beleefde een zure start van het seizoen in de vierde klasse A van het zondag voetbal. Verlies tegen Steen door een eigen doelpunt. Luctor'88 ver ging het beter met een 2-0-zege op Hontenisse. Steen-Patrijzen 3-2: Met een 2-o-voorsprong binnen-tien minu ten door treffers van Boban Mar- tinovic en Edwin Capello kende Patrijzen een droomstart. Steen kwam echter sterk terug en na de aansluitingstreffer van Jonas Roels halverwege de eerste helft (1-2), bracht Robin Mariman zijn ploeg op slag van rust op gelijke hoogte: 2-2. Naast deze tegenvaller verlo ren de bezoekers voor de thee ook nog Jeroen Weststrate na zijn tweede gele kaart. Tien minuten voor tijd werden de aanvalsgolven van Steen beloond met de 3-2. Uit een voorzet van Giovanni Lekaj werkte Jordi den Toonder de bal achter zijn eigen doelman. Luctor'88-Hontenisse 2-0: Na een halfuur werd de score geo pend door Jeroen Kedde na een mooie actie van Rutger van Ros- sum. Halverwege de tweede helft werd invaller Wesley de Jonge ge vloerd, waarna aanvoerder Pieter van den Dries de voorsprong van af elf meter verdubbelde: 2-0. Hon tenisse gooide het hierna over de andere boeg en ging met opportu nistisch spel op zoek naar de aan sluitingstreffer. Deze hing ook even in de lucht, maar doelman Ron Tempelaars stopte de inzet vanaf de stip van Michel Colpaert.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 32