Ophef en opwinding in Britse renstal 281 sport Andy Murray mist glans in New York Rodriguez ontpopt zich als een ware leider Theo Bos boekt een waardevolle zege maandag 3 september 2012 door Geert Langendorff NEW YORK - De US Open moet het toernooi van Andy Murray wor den. De Schot wil in New York voor het eerst in zijn loopbaan een Grand Slam winnen. Zijn olympische titel gold als opmaat van een doorbraak. Vooral in men taal opzicht telde zijn zege in Lon den op Roger Federer als opsteker. Enkele weken verder lijkt Murray een stap terug te hebben gedaan. Waar Federer en Novak Djokovic achteloos doordrongen tot de vier de ronde, liet dé Brit geen sterke indruk achter. Vooral in fysiek op zicht kende hij problemen. De warmte op Flushing Meadows kreeg vat op hem. In het Louis Armstrong Stadium ontbrak de souplesse bij de nummer drie van de plaatsingslijst. Uitgeput bracht hij zijn partij in de derde ronde te- LAGOS DE COVADONGA - Joaquin Rodriguez heeft zich ontpopt als ware leider in de Ronde van Span je. De Spaanse renner imponeerde zaterdag met de ritwinst in de veertiende etappe en pareerde zon dag in de vijftiende rit alle aanval len van zijn landgenoot Alberto Contador. In de vijftiende etappe kreeg een groepje de kans vele minuten weg te rijden van het peloton. In de slotfase reed de Spanjaard Antonio Piedra daar met succes uit weg. Hij kwam in Lagos de Covadonga solo als eerste over de finish en boekte het grootste succes uit zijn loop baan. „Dit moment zal mij altijd bijblijven." Achter Piedra lieten de favorieten van de eindzege zich ook duidelijk zien. Contador en Alejandro Valverde gingen in de aanval op Rodriguez. Maar de klas sementsleider was scherp en rea geerde op alles. Contador deed gen Feliciano Lopez tot een goed einde (7-6,7-6,4-6,7-6). De setstanden gaven aan hoe diep Murray moest gaan. Zelf deed hij na afloop geen poging de waar heid geweld aan te doen. „Het was heel zwaar", vertelde hij. „De drie tiebreaks hadden evengoed naar Lopez kunnen gaan." Dat gebeur de niet, al gaf zijn worsteling te denken over zijn conditie. Zijn Spaanse opponent, 31e op de we reldranglijst, maakte in het slot een fittere indruk dan hij. Met een dag rust kan hij vandaag laten zien hoe snel zijn lichaam hersteld, als een ontmoeting met Milos Raonic wacht. Als Murray af rekent met de Canadees, als vijf tiende geplaatst, treft hij in de kwartfinales de winnaar van de partij tussen Marin Cilic en Mar tin Klizan. Daarna stuit hij op Fe derer, zijn kwelgeest. een paar pogingen zijn landgenoot uit het wiel te rijden en iets van de marge van 22 seconden af te ha len. Maar steeds bleef Rodriguez in zijn spoor en kwam ook steeds weer even naast zijn rivaal fietsen. „Contador probeerde me zo onge veer te vermoorden vandaag", grapte Rodriguez na afloop. „Hij reed indrukwekkend, maar ik mocht hem niet laten gaan." Al leen de Brit Christopher Froome kon het Spaanse toptrio niet vol gen en moest passen bij de versnel lingen. Hij verloor in een groep met de Nederlanders Robert Ge- sink en Laurens ten Dam 45 tellen op Rodriguez, Contador en Valver de, die de derde plek overneemt van Froome. De Britse renner wil de echter niet van opgeven weten. „Het was een heel zware klim. Ik heb het zwaar tegen de Spaanse renners, maar ik doe er alles aan om bij ze te blijven." Jenson Button behaalt een fraaie zege in de Formule 1. De Britse coureur van McLaren is oppermachtig in de Grand Prix van België op het circuit van Spa-Francorchamps. Hij rijdt van start tot finish aan de leiding door Ham Leber FRANCORCHAMPS - Bij McLaren hebben ze eén 'good guy' en een 'bad guy'. De Britse renstal in de Formule 1 kon zondag op het cir cuit van Spa-Francorchamps een overwinning bijschrijven van 'good guy' Jenson Button, terwijl 'bad guy' Lewis Hamilton weer eens op onnavolgbare wijze van zich deed spreken. De teamleiding greep keihard in. De opwinding bij de Britse renstal was groot zondagmorgen toen bleek dat Hamilton, met wie al maanden over een nieuw contract wordt onderhandeld, een afbeel ding met telemetrische gegevens van McLaren's kwalificatie via een tweet had verspreid. Geheime data over de afstelling, onder meer de rijhoogte van de auto's, gooide hij zo in de openbaarheid. De McLa- rentop gelastte Hamilton de tweet te verwijderen, wat de 27-jarige coureur deed. Een dag eerder had hij al een tweet met allerlei onwel voeglijke taal verwijderd, op eigen initiatief. Hamiltons race duurde gistermid dag niet lang. Hij werd bij de start door de Lotus van Romain Gros- jean getoucheerd. De twee namen in hun crash Fernando Alonso, de leider in het wereldkampioen schap, en de beide Saubers mee. Hamilton kon er niet veel aan doen en wees naar zijn voorhoofd toen hij oog in oog met Grosjean stond. Jenson Button, gestart vanaf pole, zag alle onheil van zijn teamge noot in de spiegels en won onbe dreigd. Na een aantal zware maan den voor de zomerstop, waarin de afstelling van zijn auto niet ren deerde, hij zelf fouten maakte en ook pech meespeelde, is de 32-jari- ge Brit terug aan het front. Jenson en Lewis kennen elkaar uit hun jeugd. Vader Button gaf als monteur van kartmotoren in het verleden nogal eens een motor weg aan Anthony Hamilton, die daardoor zijn zoontje Lewis kon la ten rijden. Terwijl Lewis als der tienjarige werd opgepikt in het ta lentenprogramma van het 'win nende team' McLaren, moest Jenson Button zich omhoog vech ten via (destijds) 'verliezende teams' als Williams, Benetton, Renault, BAR en Honda. In Engeland is Hamilton (wereld kampioen in 2008 met McLa- De Nederlandse GP2-coureur Ni- gel Melker bleef zaterdag wonder wel ongedeerd bij één zware crash op het circuit van Spa-Francor champs in België. De 25-jarige debutant in de GP2-taientenklasse boorde zijn bolide met hoge snelheid in de met autobanden beveiligde omhei ning. Hij werd uit voorzorg met ren-Mercedes) als coureur zeer ge waardeerd, ook al is hij vaak bij in cidenten betrokken. Als 'mens' echter wordt-ie aan alle kanten in gehaald door Jenson Button, de wereldkampioen van 2009 met Brawn GP. De twee zijn ook geen vrienden meer, zoals aan het be gin van hun gezamenlijke McLa- rentijd. Hamilton kan niet tegen zijn verlies. En moest zondag dus weer op zijn lippen bijten omdat Button won. Beide coureurs komen uit Engelse arbeidersmilieus, hun basis is de zelfde. Misschien zegt de manier waarop zij hun wereldtitel vier den, het meest over hun verschil lende karakters. De altijd vriende lijke, welbespraakte Button liet zich, omgeven door al zijn jeugd vrienden, in zijn dorp Frome fête ren door de burgemeester, oud-do centen en de rest van de dorpsge meenschap. De in zichzelf gekeer de, vooral met vage rappers omge ven Hamilton daarentegen, heb ben ze in zijn dorp Stevenage nooit op de schouders kunnen ne men. Hij liet zich er domweg niet zien. een helikopter afgevoerd naar hét ziekenhuis in het nabijgelegen Luik. O Melker was meerdere minuten bui ten bewustzijn, maar kon tijdens de rit in de ambulance richting me disch centrum al met zijn vader bel len. Vader Melker: „Hij is zelf naar de ambulance gelopen, dat was al een hele geruststelling." Zware crash race-talent Melker ROTTERDAM - Aan de winderige boorden van de Maas bleef Theo Bos zaterdag de aandringende sprintgrootheid André Greipel voor in de afsluitende massasprint van de World Ports Classic. „Ik ben er heel blij mee", glunderde de voormalige baankampioen van oor tot oor. Met hem was heel de Rabo- bank-ploeg ingenomen met de triomf van Bos. „Deze zege geeft maar weer eens aan dat het de moeite waard is om met deze jon gen verder te werken", zei ploeglei der Jan Boven. „We hebben niet voor niets zijn contract verlengd", vult technisch-directeur Erik Breukink aan. „We zijn daarnaast op zoek naar een renner die onze sprinttrein kan versterken." Theo Bos maakte na de Olympi sche Spelen van 2008 de overstap naar het wegwielrennen. Hij reed een jaartje voor de opleidings- ploeg van Rabo en daarna stapte hij over naar Cervelo om twee jaar geleden weer terug te keren naar Rabobank. Het beeld dat Bos oproept is in al die jaren niet eens zo gek veel ver anderd. Op snelheid kan hij ieder een in de sprint aan. „Het moet al leen wel gebeuren in de koersen die hij aan kan", verduidelijkt Breukink. Ook tijdens de afgelopen World Ports Classic werd dat duidelijk. In de rit rit op vrijdag kwam Bos niet aan sprinten toe omdat hij ten on der ging in wat hij zelf een 'afmat- partij' noemde. Toen zaterdag de omstandigheden minder lastig wa ren, stond Bos er weer wel. Tom Boonen eindigde in de mas sasprint kansloos als derde, maar hij won wel moeiteloos het eind klassement. Eleanor Simmonds viert haar overwinning op de 400 meter vlinderslag. - foto Tal Cohen/EPA De Duitser Michael Schumacher (Mercedes) reed in België zijn 300e Grand Prix.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 28