Gemengde gevoelens bij Goes SPORT MAANDAG 3 september 2012 25 PZC Ophef en opwinding in Judo imperium Geelhoed Britse renstal 28 bestaat 50 jaar 34 Hsym Bevelanders debuteren met gelijkspel in hoofdklasse van het zondagvoetbal AfW". Goes-aanvoerder Gert Jan Leiden (rechts) duelleert met Remo Gielkens van EHC. Deze aanvoerder van de Limburgse ploeg was twee keer trefzeker. foto Bas Quaedvlieg Goes debuteert in de hoofdklas se van het zondagvoetbal met een 2-2-gelijkspel op het veld van EHC/Heuts. Vooral voor de rust maakt de hoogst spelende Zeeuwse zondagclub indruk in Hoensbroek. door René van Stee HOENSBROEK - Yves Nyemb had zich iets heel anders voorgesteld van het debuut van Goes in de hoofdklasse. In het duel met EHC/Heuts opende hij zondag middag al na drie minuten spelen de score in een duel dat in 2-2 ein digde. De wedstrijd eindigde ech ter in mineur voor de aanvaller. Voor een stevige ingezette, maar onschuldige sliding diep' in de bles suretijd na de rust op EHC-verde- diger Jordy Geilen zag hij rood. „En dat verpest echt alles" zei een boze en teleurgestelde Nyemb. „We speelden vandaag een zeer be hoorlijke partij. Met een gelijkspel kon iedereen ook wel leven. Het ging er sportief aan toe. En dan krijg je dit. Natuurlijk, die jongen van EHC maakte behoorlijk wat la waai na die sliding. Maar nog geen drie tellen later ging hij er weer als een kievit vandoor. Dan is het on begrijpelijk dat ik rood krijg." Nyemb krijgt waarschijnlijk een schorsing van vijf wedstrijden aan zijn broek. En die vecht hij zo goed als zeker aan. „Helemaal te recht", vond Goes-trainer Gérard de Nooijer. Temeer omdat zijn aan valler na ruim een uur spelen op weg naar het vijandelijke doel on reglementair werd gestuit. „Dat le vert dan geel op, terwijl dat vol gens de regels rood had moeten zijn", zei de oefenmeester. Nadat de boosheid bij Goes enigs zins was gezakt, was er ruimte voor meer nuance. De Nooijer vond het gelijkspel een goede weergave van de spelverhoudin- gen. Voor de rust was zijn team veel sterker dan de thuisploeg uit Hoensbroek. Goes zette EHC vroeg vast, waardoor de Limbur gers voortdurend de lange bal moesten hanteren en zij boven dien geen vat kregen op het be weeglijke Goes. Na de openings treffer van Nyemb, op aangeven van Josimar Pattinama, hadden de bezoekers in de beginfase van het duel verder afstand kunnen ne men via onder anderen Nyemb (hij gaf de bal vanaf links voor ter wijl hij beter zelf had kunnen schieten) en Wouter de Craene (fraai schot). Een momentje van onachtzaam heid brak Goes in de negentiende minuut op. De volledig vrijgelaten flankaanvaller Ron Starmans schil derde vanaf links de bal op het hoofd van de sterke spits Remo Karakteristiek EHC-Goes 2-2 (1-1). 3. Yves Nyemb 0-1,19. Remo Gielkens 1-1, 70. Wouter de Craene 1-2, 79. Remo Gielkens 2-2. Scheids rechter: H. Sprukkelhorst (Nijme gen). Rode kaart: Yves Nyemb (Goes). Gele kaart: Jordy Geilen, Wesley van Dijk (EHC), Dangelo Martien, Thijs van den Dries, Mil ton Roemeratoe, Shannon Braaf- Gielkens, die met het hoofd doel trof. Diezelfde Gielkens was in de 78e minuut nogmaals trefzeker. Ditmaal lag balverlies op het Beve- landse middenveld hieraan ten grondslag. Wouter de Craene had Goes acht minuten eerder met een pegel links van buiten de zestien meter naar een 2-1-voorsprong ge schoten. - Hij verraste daarbij EHC-goalie Rudie Hermans in de korte hoek. „Een bewuste actie", zei een lachende De Craene over zijn doelpunt. „Ik zag dat hij op het verkeerde been stond." hart (Goes). Toeschouwers: 250. Goes: Matthew Lentink; Rick de Punder, Sherief Tawfik, Gert Jan van Leiden (88. Shannon Braaf- hart), Milton Roemeratoe; Wouter de Craene, Gert Jan Tierie, Thijs van den Dries; Yves Nyemb, Josi mar Pattinama (67. Ray Kroon), Dangelo Martien (79. Lorenzo de Gróót). De volle buit sleepte Goes echter niet binnen, vooral ook omdat de ploeg na de rust enigszins wegzak te. „Doodzonde", zei De Nooijer daarover. Hoewel hij voorafhad ge tekend voor een gelijkspel tegen een ploeg die vorig jaar als vierde eindigde in de hoofdklasse, vond hij dat er meer in had gezeten. „EHC was zeker een goede tegen stander, maar door onnodige fou ten hielpen wij hen toch in het za del. Ook waren we niet zorgvuldig genoeg met onze eindpass. En we maakten regelmatig de verkeerde keuzes voor de goal." Ondanks die tekortkomingen sloot de oefenmeester toch positief af, met name omdat EHC nog twee keer dicht bij een treffer was. Rick de Punder (foutieve terugspeelbal) dreigde bijna de schlemiel van de middag te worden, maar Goes-ver- dediger Milton Roemeratoe bracht redding op de doellijn. De Nooijer: „Voor hetzelfde geld ver lies je dan nog. Al met al ben ik toch tevreden. Als we de slordighe den er bij ons uithalen, gaan we nog wat belangrijke stappen voor uit zetten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25