WD Middelburg wil kunst niet kwijt Platbodems laten zich bewonderen tijdens Small Sail Veere WALCHEREN almanak Oldtimer MAANDAG 3 september 2012 13 Alles draait om passie bij restauratie 14 ZNF dreigt hart te verliezen 16 en 17 'Fusie-organisatie voor beeldende kunst hoort in stadscentrum en niet in Vlissingse Timmerfabriek' door Theo Giele MIDDELBURG - De WD in Middel burg voelt er niets voor om culture le instellingen naar de geplande kunsthal in de Timmerfabriek in Vlissingen te verhuizen. Het gaat daarbij om de Stichting Beeldende Kunst Middelburg en het Centrum voor Beeldende Kunst Zeeland die met het Bureau Beeldende Kunst Vlissingen moe ten fuseren. De nieuwe organisatie moet in de gerestaureerde Timmer fabriek op het Scheldekwartier on derdak krijgen. Raadslid Mathieu Meijs heeft over het plan een lange lijst vragen ge steld aan het Middelburgse college van B en W. Wat hem steekt is dat in de raad nooit serieus is gespro ken over de plannen van deze cul turele instellingen. Volgens hem is het vertrek van de instellingen een flinke aderlating voor de beelden de kunst. Als er al gefuseerd moet worden, zou de nieuwe organisatie in het centrum van Middelburg moeten komen en niet in een afge legen gebouw als de Timmerfa briek. „Bovendien is in Middel burg hiervoor ook het publiek aan wezig", aldus Meijs in een toelich ting. Hij wijst op de vele galeries en ateliers in de stad en de maan delijkse Kunst- en Cultuurroute. Meijs vindt het vertrek van de or ganisaties voor beeldende kunst niet te rijmen met het beleid van de gemeente Middelburg. Hij ci teert daarbij uit de Kwaliteitsatlas, de leidraad van de gemeente: „De kunstsector heeft een maatschap pelijke en economische betekenis voor bewoners, bezoekers en be drijven. Vooral de combinatie van moderne beeldende kunst en de uitstraling als monumentenstad ge ven Middelburg een unieke uit gangsbasis." De verhuizing van Omroep Zee land naar de Timmerfabriek ketste af op de financiën. Meijs vraagt zich af wat een beeldende kunstin stelling met minder geld en met forse bezuinigingen in het vooruit zicht dan in de Timmerfabriek te zoeken heeft. De Vleeshal blijft vooralsnog in Middelburg, maar Meijs vreest dat die expositieruim te als eerste zal sneuvelen als de fu sie-organisatie van kunstinstellin gen de broekriem moet aanhalen. Meijs vraagt inzage in het exploita tierapport over de huisvesting van de organisaties voor beeldende kunst in de Timmerfabriek. Hij be grijpt niet dat het college van B en W dit rapport niet al eerder naar de raad heeft gestuurd. Op www.pzc.nl is een video-impres sie te zien van het 'waterballet' dat de verlichte platbodems opvoerden op het Veerse Meer. VEERE - „Wie zei ook al weer dat er 's avonds in Veere niets te doen was. Vanavond waren acht- tot ne genhonderd toeschouwers getuige van dit prachtige schouwspel op het Veerse Meer." De speaker van Small Sail Veere overdreef zeker niet na afloop van het 'spiegelgevecht' zaterdagavond waarbij de verlichte platbodems een waterballet opvoerden. Bij de Campveerse Toren stonden de mensen rijen dik. Wie geluk had stond eerste rang op het dek van rondvaartboot De Stad Veere. Het was het hoogtepunt van het meerdaagse nautische evenement dat veel mensen naar het stadje lokte. Overdag was er het admiraal- zeilen geweest en voor zondag stond de katerrace op het program ma. Tussen de bedrijven door lagen de fraaie schepen in de haven, zodat de toeschouwers ze rustig konden bekijken. Small Sail werd gecombi neerd met de laatste vismarkt van dit seizoen. VLISSINGEN Meer zeehonden in Westerschelde Er zijn weer meer zeehonden in de Westerschelde geteld. Zaterdag wer den 120 dieren gezien. Een nieuw record, aldus de Belgische werk groep Galgeschoor en Groot Buiten schoor en de Nederlandse Eerste Hulp bij Zeezoogdieren. In 2010 werden er 80 zeehonden geteld en in 2011 98. In de Voordelta werden zaterdag 300 en in de Oosterschel- de ruim 80 dieren geteld. MIDDELBURG Even geld pinnen: snorfiets gestolen Bij een geldautomaat aan de Potten bakkerssingel in Middelburg is za terdagavond een snorfiets gestolen terwijl de eigenaar geld stond te pinnen. De eigenaar had zijn snor fiets even neergezet zonder hem op slot te zetten. Nadat hij geld had gepind draaide hij zich om en zag hij dat zijn zwar te Tomos A35 met kenteken 55-DZF-2 verdwenen was. MIDDELBURG Inbrekers doorzoeken woning Sprencklaan Inbrekers hebben zaterdagavond in een woning aan de Sprencklaan in Middelburg kennelijk niets van hun gading kunnen vinden. Om binnen te komen was een deur ver nield. Volgens de politie werden in het huis kasten en lades doorzocht, maar zover bekend hebben de in brekers niets meegenomen. De inbraak moet tussen 17.00 en 23.30 uur gepleegd zijn. Tip? redactie@pzc.nl De auto van de 87-jarige Walcherse is nog niet zo oud als zij zelf, maar wel bijna een oldtimer. Suggesties van haar dochter eens naar een ande re wagen uit te zien, worden steevast weggewimpeld. „Deze rijdt prima." Laatst had de auto een grote onder houdsbeurt gehad. Nadat ze haar trouwe metgezel had opgehaald, meldde ze zich snel weer bij de gara ge. Enigszins verbolgen vertelde ze de monteur dat de auto hooguit der tig kilometer per uur haalde. Ver baasd stapte de monteur in om te kij ken waar dit euvel vandaan kwam. Eenmaal terug zei hij: „Ik had tij dens de proefrit uw stoel wat naar achter gezet. Als u hem meer naar voren schuift, kunt u het gaspedaal weer helemaal indrukken." Een van de fraai versierde platbodems die afgelopen weekeinde in Veere waren. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 13