te verkopen buitenland 19 aanklacht Nederlanders op de loop voor bosbranden in het zuiden van Spanje Pretoria eist uitleg over REIZEN zaterdag 1 september 2012 kaapstad - De Zuid-Afrikaanse minister van Justitie heeft gisteren opheldering geëist over een aan klacht tegen 270 mijnwerkers voor de moord op 34 van hun collega's. Die doden vielen toen de politie het vuur opende op de stakende mijnwerkers bij de Marikana-plati- namijn van het bedrijf Lonmin in Rustenberg. De stakers legden hun werk neer omdat ze loonsverho ging wilden. Omdat de zaak in Zuid-Afrika en internationaal tot ophef heeft ge leid, wil minister Jeff Radebe uit leg van de aanklagers over de re den van de aanklacht. De schiet partij was het ergste geval van poli- tiegeweld sinds de val van het apartheidsregime in 1994. De politie verklaarde na het bloed bad dat het vuur was geopend uit zelfverdediging. De 270 mijnwerkers, die werden opgepakt bij het bloedbad, zijn aangeklaagd op basis van een regel die werd gebruikt door het apart heidsregime. Die houdt kort ge zegd in dat mensen die zijn gear resteerd tijdens een confrontatie met de politie waarbij doden val len, worden aangeklaagd wegens moord. Volgens de aanklagers waren de 270 mijnwerkers onderdeel van de menigte die de politie uitlokte het vuur te openen. Geen van de poli tieagenten is verdachte. Wel onder zoekt een speciale commissie het optreden van de politie. MANILLA Dode en schade door aardbeving Filipijnen Door een zware aardbeving voor de kust van Filipijnen is gisteren zeker een dode gevallen. Het is een 60-jarige vrouw die om het leven kwam toen een huis instortte. We gen en bruggen liepen schade op, meldden Filipijnse autoriteiten. De beving was aanleiding voor een tsunamiwaarschuwing voor een groot deel van de regio, maar die werd na twee uur ingetrokken. De aardbeving had een kracht van 7,6 op de schaal van Richter. KAZAN Moorden niet in naam van Pussy Riot Een 38-jarige man heeft in het Rus sische Kazan bekend twee vrou wen te hebben vermoord en met hun bloed 'Free Pussy Riot' op de muur te hebben geschreven. Hij zou echter niets met de meiden- punkgroep, waarvan drie leden on langs werden veroordeeld tot twee jaar strafkamp, te maken hebben. Kremlin-getrouwen beweerden eer der dat aanhangers van Pussy Riot achter de moord zaten. OFFENBACH Schoenendief stelt politie voor raadsel Een schoenendief in het Duitse Of fenbach heeft de politie met een mysterie opgezadeld door 22 halve paren mee te nemen. De diefstal kwam donderdag aan het licht. Wat de rover met de 22 eenzame schoenen moet, is volkomen ondui delijk. Het kan gaan om een dom me dief, maar een politiewoord voerder grapte ook dat mogelijk ge zocht moet worden naar een man met één been. OLD BRIDGE Doden bij schietpartij in New jersey Bij een schietpartij gisteren in Old Bridge in de Amerikaanse staat New Jersey zijn volgens de politie drie doden gevallen. Een lokale om roep meldde dat een man in een ko gelvrij vest vroeg in de morgen in een winkelcentrum in een super markt op personeel schoot. De schutter was een werknemer of oud-werknemer in de winkel van Pathmark. Hij vermoordde twee werknemers en pleegde toen zelf moord, aldus de lokale omroep. MOSKOU Oud-Sovjetminister Sokolov overleden Sergej Sokolov, minister van Defen sie van de Sovjet-Unie, is gisteren in Moskou overleden. Hij was 101 jaar oud. Sokolov werd in 1987 door het Politbureau ontslagen na dat de 19-jarige Duitser Mathias Rust in mei van dat jaar met een vliegtuigje op het Rode Plein was geland. Sovjetleider Gorbatsjov was woedend en stuurde Sokolov en tientallen andere medewerkers van zijn ministerie de laan uit. WASHINGTON West-Nijlvirus eist nog meer levens VS Het West-Nijlvirus heeft dit jaar al 66 levens geëist in de Verenigde Staten, het hoogste aantal sinds de ziekte in 1999 in het land werd ont dekt. Vorige week lag het dodental nog op 41, aldus de Centers for Di sease Control (CDC). In totaal zijn er tot dusver 1590 Amerikanen geïnfecteerd. De uitbraak is moge lijk in de hand gewerkt door de milde winter en hete zomer. Daar door zijn er meer muggen. door onze correspondent Pauline Blom cadiz - Debby Neeskens weet niet of haar huis er nog staat als ze te rugkomt van vakantie. Gistermid- dag stapte ze met man en dochter op het vliegtuig naar Mallorca. In de hoop dat de nog steeds voort woekerende bosbranden aan de Costa del Sol aan de heuvels rond Mijas voorbij gaan. Haar man Oli ver Bray zag donderdagnacht van af het terras voor hun huis de vlammen steeds dichterbij komen. Het rampenplan was doorgespro ken, de belangrijkste spullen in de auto geladen, de honden zouden hopelijk uit zichzelf de berg af ren nen. Gelukkig draaide de wind. „Het was heel heftig", vertelt Deb by Neeskens. „De belangrijkste brandhaard lag amper 500 meter verderop. We hebben al onze spul len gepakt en toen de gemeente ge beld of we daar terecht konden, mochten we geëvacueerd worden. We zeiden: als het vuur tot een be paald punt komt, dan gaan we." Buurman Manoio bewaakt het huis de komende dagen. „Of het er nog staat als we terug komen? Daar wil ik niet eens aan denken. Maar blijven heeft geen zin. Dan redden we het ook niet als het vuur echt dichtbij komt." De Costa del Sol wordt geteisterd door één van de grootste bosbran den ooit. Tot gisteren was al meer dan 1500 hectare bos weggevaagd. De brand, uitgebroken in het na tuurgebied Barranco Blanco, breid de door de harde wind in hoog tempo uit. Richting het dorp Ojén, dat geheel werd ontruimd, en het verderop gelegen Mijas. Vlammen bereikten in de middag de buitenwijken van de badplaats Marbella, waar onder meer twee scholen werden ontruimd. Er is tot nu toe één dode gevallen, ruim 5.000 mensen zijn geëvacu eerd. Rond de 850 brandweerman nen zijn ingezet, evenals dertig blusvliegtuigen en -helikopters. Michiel Zwartkruis ontliep de brand gisterochtend net aan de af zetting van de snelweg AP-7. Rei zend vanaf zijn vakantieadres_naar het vliegveld zag de Egmonder dat de berm in de buurt van Marbella in brand stond. „Er was rook, as viel naar beneden, de brandweer gebaarde dat we moesten doorrij den." De vlucht naar Amsterdam vertrok volgens plan. „Op het vlieg veld had je vreemd genoeg veel minder last van de rook en de as." Bij makelaarskantoor WWP in Marbella staat de telefoon rood gloeiend. Eigenaars van woningen die WWP in beheer heeft, willen weten of hun huis er nog staat. „Gelukkig wel", vertelt medewerk ster Wieneke. In de bergen kun nen ze alleen bidden om regen. Daar wakkert de harde oosten wind het vuur nog altijd aan. zie onze websiie:buitenland Bekijk beelden van de brand en inter views met de inwoners Vakantieplannen? Koop dan nu een Staatslot! Want dan krijgt u een Oad-Reischeque van 50,- cadeau! U kunt uw Oad-Reischeque verzilveren op het uitgebreide assortiment van Oad Reizen. Boek er bijvoorbeeld een heerlijke zonvakantie, een leuke stedentrip of een sportieve wintersportvakantie mee! Spanje Mallorca Appartement Playa Ferrera** Y'. 5 zwembaden 8/1 dichtbij het strand P" ruime aj Vertrek: se| 2-kamerapp? o.b.v. logies Turkije Turkse Riviera Hotel Jasmine Resort***** direct aan het strand grote familiekamers P' a-la-carterestaurants Vertrek: september familiekamer'A' o.b.v. All Indusive Spanje Stedentrip Barcelona Hotel Acta Mimic*** P' design hotel P in centrum P wifi vertrek: oktober Spanje Rondreis Verleidelijk Andalusië P met Oad-reisleiding P 4*-hotels ind. entree Alhambra Vertrek: september en oktober 2-per50onskamer o.b.v. halfpenslon Griekenland Rhodos Appartement Kassandra*** P sauna/jacuzzi/massage met Oad-korting P gezelllige bar Vertrek: septemb 1-kamerapparteme o.b.v. logies Curacao Kontiki Beach Hotel Princess Beach**** P All Inclusive! ,P kindvriendelijk P direct aan het strand Vertrek: september 2-persoonskamer o.b.v. All Indus De korting wordt mede mogelijk gemaakt door deelnemende ANVR-reisbureaus. Ga voor meer informatie en de voorwaarden naar oad.nl/staatsloterij. "Extra 50,- korting geldt per boeking met uw Oad-Reischeque, minimale reissom 750,-. In te leveren t/m 30-9-2012 voorvertrek t/m 31-3-2013, oad.nl/staatsloterij Bel 0900-8482 (o,is p.m.) of ga naar uw AN VR-reisbureau.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9