sport 135 Kloetinge heeft teleurstelling verwerkt zaterdag 1 september 2012 'Het mocht een aardige cent kosten, maar daarom was de Zwintriatlon niet alleen meteen populair bij de mannelijke toppers, maar ook bij de vrouwen' Jordaan Vërwilst Jordaan Verwilst is één van de grondleggers van de Zwintriatlon. foto Mark Neelemans rende dertien jaar relatief gezien gering was, pakte Térèse van Lare uit Sluis menige eerste prijs in de Zwintriatlon. Bij de mannen lukte Floris-Jan Koole in 1999 dit als eni ge Zeeuw bij de mannen. Hij ein digde toentertijd als tweede. De 62-jarige Verwilst, gepensioneerd en al jaren een echte Knokkenaar, was altijd van de partij. Bij de zes tigplussers eindigde hij in 2010 en 2011 telkens als tweede. Ditmaal verwacht hij niet in de prijzen te vallen. „Er zijn sterke concurren ten bijgekomen. Het wordt lastig. Maar ik heb er héél véél zin in." door Jan Dagevos KLOEüNGE - De uitschakeling in het districtsbekertoernooi is ver werkt Zaterdag-hoofdklasser Kloe tinge heeft het 3-1-verlies tegen Halsteren achter zich gelaten en leeft toe naar de competitie-ouver ture tegen promovendus Heine- noord. „De nederlaag en het uitvallen van John Schot (zware enkelblessure) zijn vervelend", zegt trainer Die- derik Hiensch, „maar zulke dingen kunnen gebeuren. We hebben donderdag ontspannen getraind en hopen in de eerste wedstrijd iets neer te kunnen zetten." Dat gebeurt vandaag op een gere noveerde grasmat. „Het veld ligt er echt heel goed bij", verzekert Hiensch. De oefenmeester kan dus geen beroep doen op John Schot. Daarnaast ontbreekt ook Ingmar Quistj vanwege een hernia. Maar ten van Roosevelt is op de weg te rug en doet vandaag ritme in het tweede elftal op. Bij Hoek ligt de lat dit seizoen hoog in de hoofdklasse B van het zaterdagvoetbal. De beleidsbepa lers en spelers vinden dat de club mee moet doen om de titel. „Dat is een gezonde instelling", vindt trainer Eric Hellemons. „Ik vind ook dat Hoek mee moet doen om de prijzen, maar je kunt er pas echt iets zinnigs over zeggen na een wedstrijd of acht. Dan weet je hoe de verhoudingen in deze klas se liggen." Hoek kende een goede voorbereiding, waarbij bleek dat het team aardig in balans is. „Ik heb genoeg aanknopingspunten gezien", stelt Hellemons. „Op het middenveld was het wat krap. Van daar ook dat we er een middenvel der (Thomas van Renterghem) hebben bij gehaald." Hoek gaat op bezoek bij Nivo Sparta. „Een fysiek sterke ploeg, die met twee spitsen speelt", weet Hellemons. „Maar ik vind dat we vanuit onze eigen kwaliteiten moe ten voetballen." Jorrit d'Haeseleer kreeg tegen Jong NAC een tik te gen zijn enkel, maar trainde don derdagavond weer mee en is inzet baar. Dat geldt niet voor Thomas van Renterghem. Zijn overschrij vingsformulieren zijn nog niet in orde en dus is hij nog niet speelge rechtigd. Goes maakt zondag zijn debuut in de hoofdklasse. De Bevelandse formatie wacht in Hoensbroek het duel met EHC. „Er zit veel voetbal vermogen in die ploeg", weet trai ner Gérard de Nooijer, „maar ik vind dat wij zoveel mogelijk van onszelf moeten uitgaan. Wij moe ten laten zien dat wij in die klasse thuishoren. We zijn de grote onbe kende in die klasse, maar als je geen goede ploeg hebt, haal je daar echt geen voordeel uit." Goes moet het stellen zonder Ro bin de Pagter, Niels Paardekooper en Jesper Poortvliet. Allen zijn her stellende van een blessure. OOST-SOUBURG Davey Ernest keert terug naar RCS Davey Ernest keert terug naar RCS. De aanvaller had aan het begin van dit voetbalseizoen overschrijving aangevraagd naar Goes, maar trok die afgelopen week in. Ernest deed dat vanwege werkomstandighe den. Doordat Ernest nog geen officiële wedstrijd voor Goes speelde, kan hij terug naar zijn oude club RCS. Eerder trok Peter van Gorsel ook al zijn overschrijving naar Goes in. Toch houdt de hoofdklasser nog al tijd 26 spelers over. ROTTERDAM Lesley Kerkhove bereikt laatste vier Lesley Kerkhove heeft zich vrijdag geplaatst voor de halve finale van de Rotterdam Open. De tennisster uit Zierikzee versloeg de Luxem burgse Claudine Schaul in twee sets met 6-2 en 6-3. Eerder op de dag had de als vierde geplaatste Kerkhove ook al gewonnen van landgenote Cindy Burger. Voor Ber- nice van de Velde uit 's-Gravenpol- der was de kwartfinale het eindsta tion. Ze verloor in twee sets van Ni cole van Uitert, die vandaag de te genstander is van Kerkhove. SLUISKIL Ronde van Zeeland Seaports op 9 juni De tweede aflevering van de Ron de van Zeeland Seaports wordt vol gend jaar op zondag 9 juni verre den. De internationale wielrenunie UCI heeft de organisatie laten we ten dat de profronde voor die dag op de kalender is geplaatst De wed strijd wordt in 2013 verreden in Zeeuws-Vlaanderen en finisht in Terneuzen. De eerste editie van de Ronde van Zeeland Seaports, die dit voorjaar werd gehouden, eindigde in een overwinning van de Zuid-Afrikaan Reinardt Janse van Rensburg. TERNEUZEN Bedrijfsvolleybal met 36 ploegen De bedrijfsvolleybalcompetitie in Terneuzen gaat dinsdag (4 septem ber) van start met 36 teams. Dat aantal is gelijk aan het aantal van vorig jaar. Er zijn ook dit seizoen weer vijf poules gevormd ën de speelavond blijft gehandhaafd op de dinsdag. Er wordt zowel een na- jaars- als voorjaarscompetitie afge werkt Nieuw zijn de teams van Ba lans (in poule C) en Van Damme transport en Navimar (in poule D). Verdwenen zijn The Creative Club, URS en V&K C1000 Hoek 2. OOST-SOUBURG Willeboordse bij jubileum Geelhoed Elisabeth Willeboordse luistert za terdag het jubileum van sport school Geelhoed op. De uit Middel burg afkomstige judoka, die on langs nog aan de Olympische Spe len in Londen meedeed en in het verleden actief was bij Geelhoed, is vanaf 12.00 uur aanwezig in de do- jo aan het Koopmansvoetpad. Sportschool Geelhoed bestaat zater dag precies vijftig jaar en staat daar uitgebreid bij stil. Er zijn allerlei ac tiviteiten, waaronder een toernooi en reünietraining onder leiding van Wim Geelhoed.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 97