Strengere controle wildkamperen start verkoop 1 september SCHOUWEN-DUIVELAND Mijlpaal voor vernieuwd Borrendamme Kabels gestolen Film by the Sea almanak www.filmbythesea.nl Verzekeringen ZATERDAG 1 september 2012 21 Gat in hart Zierikzee wordt gevuld 22 en 23 Schouwen-Duivelandse CDA-fractie slaat alarm over campers door Piet Kieemans ZIERIKZEE - Het komend toeris tisch seizoen gaat de gemeente Schouwen-Duiveland scherper controleren op wildkamperen. Het gemeentebestuur reageert hiermee op signalen van onder meer het CDA dat camperaars illegaal over nachten op parkeerplaatsen. Op Schouwen-Duiveland mag in een camper alleen op camperplaat sen op campings overnacht wor den. Maar volgens CDA-woord- voerder Bea Flach-de Geus wor den de regels met voeten getreden. „Op parkeerterrein De Kriekemeet in Haamstede komt het regelmatig voor dat daar illegaal overnacht wordt in campers." Burgemeester Gerard Rabelink rea geert op de vragen vanuit het CDA met de toezegging dat de con trole op illegaal kamperen moge lijk aangescherpt gaat worden. Ook wil de gemeente kijken of de bebording beter kan. Volgens Flach komt het ook met enige regelmaat voor dat camper aars hun bivak opslaan in de buurt van de haven van Burghsluis en op het transferium bij Renesse. „Vaak met waslijntjes en al. Ze zijn daar echt aan het kamperen." Wout van Brouwershaven van de afdeling controle 8c handhaving van de gemeente Schouwen-Dui veland kent het probleem. Het speelt volgens hem vooral op grote parkeerterreinen. „Niet al leen op het transferium bij Renes se, maar bijvoorbeeld ook op het parkeerterrein aan de Hoofdpoort straat in Zierikzee. In juni, juli en augustus maken we controlerond jes langs de horeca en dan pikken we het illegaal kamperen er met een bij." Alles bij elkaar is tijdens 25 avond diensten gecontroleerd op illegaal kamperen. Van Brouwershaven: „We gaan nooit meteen bekeuren. De men sen krijgen eerst 's avonds een waarschuwing en als ze er dan 's nachts nog staan, dan krijgen ze een bekeuring. Maar we zijn voor al bezig met preventie. Er worden ook flyers verspreid om mensen at- tent te maken op het verbod op kamperen op parkeerplaatsen." Voor illegaal kamperen staat een boete van 160 euro per persoon. Deze zomer zijn door de gemeen te zes bekeuringen uitgedeeld. „De provincie controleert ook, mis schien hebben die ook nog wel bonnen geschreven", aldus Van Brouwershaven. TERNEUZEN - Van een afgesloten bouwterrein in de Axelsestraat in Temeuzen zijn twee 380 volts stroomkabels gestolen. De diefstal heeft plaatsgevonden tussen donderdag 16.30 uur en vrij dag 7.00 uur. De kabels hebben een lengte van dertig en vijftig me- ter. Het totale schadebedrag is bij de politie nog niet bekend. De politie wist vrijdag evenmin te vertellen hoe de dieven het terrein konden betreden. Tip? redactie@pzc.nl De Terneuzense makelaar hield gis teravond een feestje omdat hij 40 is geworden. Hij deed dat in het thea tertjepal achter het kantoor waarin hij zich toelegt op het verkopen van huizen en het verstrekken van hypo theken. Je hoeft hem op dat vlak niets wijs te maken; praten over bou wen en verbouwen kan hij als geen ander. Hij moet het maar bij praten houden. Om defeestruimte ietwat te vergrotenwilde hij namelijk een tentje opzetten, precies tussen het theater en zijn kantoor. Het gevaarte ging met veel kabaal in elkaar, uit el kaar, in elkaar en weer uit elkaar. Zijn vader kwam er na een paar uur ook maar bij staan. Die houdt zich voor het makelaarskantoor namelijk vooral bezig met... de verzekeringen. kante meter groot met allemaal een aparte slaapkamer. Daarnaast worden groepswonin gen gebouwd en is er ruimte voor een gezond heidscentrum. foto Dirk-Jan Gjeltema zee krijgt nu echt vorm. De bouw loopt vol gens projectleider Henk van den Berg voor spoedig. „En het worden heel mooie apparte menten. Het hele project is oorspronkelijk ontworpen voor de vrije sector en die kwali teit heeft het gehouden." Een deel van de ap partementen valt nu onder de sociale huursec tor. De appartementen worden 85 of 108 vier- Z9ERIKZEE - Het was een bescheiden feestje, maar de blijheid dat hef hoogste punt is be reikt was er niet minder om. De nieuwbouw van verzorgingshuis Borrendamme in Zierik-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 89