maakt fietser hoorndol 7 Rotondes volgens blauwdruk 'Die verschillende regels zijn een gevaar voor de verkeersveiligheid' Hulpdiensten in de weer door regen en wind TOPhotels bij KRAS.NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 zaterdag 1 september 2012 rotondes zijn de afgelopen vijf tien jaar aangelegd. De voorrangsregels die daar gel den, zijn afhanke lijk van de regio. Hugo van der Steenhoven, Fietsersbond utrecht - Gemeenten moeten voor 2014 een blauwdruk krijgen voor rotondes en kruispunten. Daardoor moeten die op termijn meer overeenkomen, met dezelfde voorrangsregels en borden. Ge meenten zijn niet verplicht om ro tondes en kruispunten aan te pak ken, maar kunnen er rekening mee houden bij de -aanleg van nieuwe knooppunten. Verkeersminister Melanie Schultz pleitte gisteren voor gelijkschake ling van rotondes. Nu mogen de wegbeheerders (provincies en ge meenten) zelf beslissen hoe ze er de voorrangsregels toepassen. Als het aan Schultz ligt, komt er een einde aan de verwarring die dat veroorzaakt. In 1998 waren vijftien belangenorganisaties het daarover al roerend met elkaar eens. Binnen de bebouwde kom zouden fietsers overal voorrang genieten, buiten de kom het snelverkeer. Maar in de praktijk bleken wegbeheerders 'eigengereid en ontstond door de centrale invoering van de landelij ke richtlijn een grote diversiteit. Uniforme regels die minister Schultz nu voorstelt, kunnen vol gens WN en de ANWB snel wor den ingevoerd. Het nationale kennisplatform CROW voor infrastructuur, ver keer, vervoer en openbare ruimte, tempert die voortvarendheid. CROW heeft zojuist de opdracht gekregen om de blauwdruk te ma ken voor veilige rotondes, die pas sen bij de huidige tijd en het huidi ge verkeersbeeld. Dat betekent dat de belangenorganisaties weer moe ten overleggen. CROW verwacht dat de blauwdruk niet voor 2014 rijswijk - Forse regenbuien en har de windstoten hebben vrijdag de hulpdiensten in diverse delen van het land redelijk wat werk be zorgd. Langs de kust zorgde de har de wind voor veel meldingen van stormschade. In Friesland en Groningen waren het vooral zware regenbuien die voor overlast zorgden. Op diverse plaatsen moest de brandweer uit rukken voor onder meer onderge lopen kelders. Ook kwamen veel wegen onder water te staan. Don derdagavond besloot het water schap Friesland al extra water te lo zen op de Waddenzee, omdat in het noordwesten van de provincie op sommige plaatsen in korte tijd 70 millimeter regen was gevallen. Zeker acht jachten op de Noord zee en het IJsselmeer hadden in de nacht van donderdag op vrijdag hulp nodig van de kustwacht. foto David van Dam/GPD uitgezonderd uitgezonderd ST. JULIAN'S Golden Tulip Vivaldi*' BUGGIBA Sunseeker Holiday' Ga voor het volledige aanbod naar: www.kras.nl/zon-malta /ww.kras.nl/23653 .kras.nl/73084 Zie www.kras.nl/73165 15 cpm Prijzen zijn p.p., exclusief reserveringshosten en Cafomiteitenfonds'.- Voor de meest actuele prijzen, zie www.kras.nl profiteer van actiekorting oplopend tot 40 p.p. bij vertrek t/m oktober! nu ook winter 2012-2013 boekbaar! profiteer bij onderstaande hotels van gratis nachten! jjlajpf^^f^inclusief ontbijt! j Inclusief ontbijt! Luxe 4sterren hotel op ca. 50 m van het Super-de-luxe designhotel vlak bij het strand gezellige St. Julian's en nabij de kust. met een eigen beach club. Kleinschalig complex op ca. 100 m van de zee en nabij het centrum van Buggiba. waarom zou je meer betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7