23 media ss De acteurs zijn wat ouder, maar afgezien daarvan gaat Dallas nu verder waar de serie in 1991 was gebleven. De familie Ewing is terug, compleet met de bekende cliffhangers, door Hanneke Keultjes West Side story TERUGGESPOELD media@wegener.nl 024-3650570 Larry Hagman is 80. Dat weerhield hem er niet van cowboylaarzen en -hoed van stal te halen en weer in de huid te kruipen van J.R. Ewing, voor een gloednieuwe reeks van soapserie Dallas. Dit keer moeten hij en zijn aardigere broer Bobby (Patrick Duffy) het doen met een plek op de achterbank. De nieuwe serie draait namelijk om hun zo nen: John Ross en Christopher. Voor het verhaal maakt dat niet uit. Het leven van de Ewings draait nog altijd om olie en het vee op de ranch. John Ross en Christopher lijken op hun vader, compleet met ruzies en intriges vanwege de karakterbotsingen. John Ross heeft olie gevonden op Southfork Ranch, de Texaanse me gaboerderij van zijn oom Bobby. Met dollartekens in zijn ogen wil hij koste wat kost boren, maar zijn oom en diens zoon Christopher liggen dwars. Bij de casting van de nieuwe hoofdrolspelers hebben de makers geput uit het adressenbestand van Desperate housewives. John Ross wordt vertolkt door Josh Hender son, die in Desperate housewives het neefje van Edie speelde. Jesse Metcalfe speelt Christopher. Hij had in dezelfde serie de rol van mooie tuinman, waarmee Gaby een affaire had. Ook Bobby's vrouw, Ann, is bekend uit Despera te housewives. Brenda Strong was Mary Ellen Young, die vanuit haar graf het verhaal van de andere huisvrouwen vertelde. Maar er is niet alleen jong talent. Naast Hagman en Duffy keert ook Linda Gray (Sue Ellen) terug. Ze nam afscheid van de drank, waar ze in de originele serie nogal eens naar greep, én van haar echtge noot J.R., maar kreeg er een in vloedrijke politieke carrière voor terug. Zo is de serie na 34 jaar terug. Zen der CBS kocht Dallas destijds aan als vijfdelige miniserie, maar de in triges op Southfork werden zo po pulair, dat er al snel een vervolg kwam. Uiteindelijk stopte de serie na veertien seizoenen in 1991. Ook in Nederland was Dallas populair. De Avro zond de serie uit, met we kelijks zo'n 7 miljoen kijkers. Toen het kijkersaantal daalde naar 3,5 miljoen, stopte de Avro met de uit zendingen. De seizoenen acht tot en met veer tien waren hier nooit te zien. Nets pakt nu de draad weer op. Dallas stond bekend om de cliffhangers, de spannende laatste afleveringen van het seizoen, die kijkers op het puntje van hun stoel deed zitten en het lange wachten op het vol gende seizoen deden vervloeken. De aflevering waarin J.R. werd neergeschoten, is een mooi voor beeld van de spanningsopbouw. De eerste aflevering van het vol gende seizoen, waarin de dader van die snode daad werd onthuld, trok in de VS - na een grootse re clamecampagne, Who done it? - 83 miljoen kijkers. Dat was toen een record. De nieuwe serie is in de VS, waar de uitzendingen in juni begonnen, tot nu toe nog niet zo populair als toen, maar de makers zijn deson danks tevreden. Voor de dubbele eerste aflevering schakelden bijna 9 miljoen kijkers in. Daarna hield de familie Ewing iedere woensdag gemiddeld zo'n 4 miljoen Ameri kanen aan de buis gekluisterd. Het was daarmee de populairste se rie deze zomer. Ook de stad waar het allemaal om draait, beleeft gou den tijden. Dallas anno 2012 ont leent niet alleen de titel aan de stad in noord-Texas, maar werd er (in tegenstelling tot de moederse rie van 1978) ook opgenomen. Het zorgde voor een toerismepiek. De gemeenteraad beloofde productie bedrijf Warner Horizon 200.000 dollar (160.400 euro) per elk vol gend seizoen. De eerste cheque heeft het bedrijf al binnen, want een tweede seizoen is al besteld. Ë3 Dallas. Vanaf dinsdag (4 september) elke week dubbele afleveringen bij Net5 om 20.30 uur. Reageren? kSM media@wegener.nl In de serie Teruggespoeld staat wekelijks de spot gericht op een filmklassieker die op veel mensen een onuitwisbare indruk heeft gemaakt. Moeder-zoon-moment in optima forma, 1977. He zit met mijn moeder voor de televisie, in de gemeenschappelijke ruimte van een jeugdherberg in Kopenhagen. Ik ben 8 en wordt voüedig gegrepen. Door de liedjes en het verhaal van 'West Side story'. En door de zichtbare blijdschap van mijn moeder om deze zoete herinnering met haar jongste zoon te kunnen delen. Voor mijn 9e verjaardag krijg ik de dubbel- elpee met de soundtrack, die ik grijs draai. Behalve als er vriendjes langskomen. Dan wordt 'West Side story' snel van de platen speler gehaald en vervangen door 'Bat out of heft' van Meatloaf. Want dat het als jon gen - ook al ben je pas 9 jaar - tamelijk un- cool is van 'West Side story' te houden, is mij dan al duidelijk. Het Romeo en Julia-verhaal in een Ameri kaans jasje. Meisje (Natalie Wood) is zus van Sharks-bendeleider en wordt verliefd op bendelid van de rivaliserende Jets. Vrij schattige bendes trouwens. Bekogelen el kaar vooral met verf en groentes. Eén keer trekt iemand een mes en dan is Leiden met een in last. Van die bendes kan ik mij - los van het feit dat er eentje precies op Matt Le Blanc lijkt - weinig herinneren. Daar draait de film uiteindelijk ook niet om. Het draait voor mij vooral om de beeldschone Natalie Wood. In 1961 zit ze nog niet aan de drank, maar vooral aan tegenspeler Tony. Een bra- verik, die qua acteertalent niet in haar scha duw kan staan. Natalie Wood en de liedjes West Side story, een Romeo en Julia-verhaal in een Amerikaans jasje. maken van 'West Side story' een succes. Nummers als 'Maria', 'America' en 'I feel pretty' staan nu nog als een huis. Tien Oscars krijgt de film en daar wordt nu wat schamper over gedaan. „Maar je vader en ik stonden er een uur voor in de rij." Dat zegt veel. Mijn vader wordt al gek als er bij de bakker twee mensen voor hem staan en zijn liefde voor de film is gering. Hij vond 'West Side story' ongetwijfeld on geloofwaardig, maar hij was smoorverliefd. Ik denk dat er heel wat ouders van nu rond lopen die verliefd waren, werden of wil den worden toen ze in 1961 naar 'West Side story' gingen. De film is dan wat 'Titanic' is voor de generatie van de jaren negentig: de ultieme zwijmelfilm. Dat zijn misschien niet de beste films. Zeker niet als je er veer tig jaar later op terugkijkt Maar misschien wel de meest oprechte. Want wat leefde je mee met de gedoemde liefde tussen Tony en Maria. Dat ik de film in 1987 in de middelbare- schoolklas verloochende, zit mij nu toch nog dwars. Dus beste muziekdocent, als u dit leest: ik vond 'West Side story' wél goed. En ja, ik hou ook van Frank Boeijen. Zaterdag 1 september 2012 door Ivar Hoekstra &M Wie is wie? J.R. Ewing (Larry Hagman, foto boven): Lijkt eerst niet op de slu we, harteloze baas van Ewing Oil die hij in het origineel was. Zit in verpleeghuis, kampt met depres sie. Al snel wordt duidelijk dat hij zijn streken niet verleerd is. Bobby Ewing (Patrick Duffy, fo to rechts): Familieman, hart op juiste plek, tegenpool van J.R. Is eigenaar van Southfork Ranch. John Ross Ewing (Josh Hender son): Kopie van zijn vader, J.R.: denkt alleen aan olie en geld. Christopher Ewing (Jesse Met calfe): Geadopteerde zoon van Bobby lijkt diens karaktereigen schappen toch te hebben geërfd. Tegenpool van zijn neef John Ross, niet geïnteresseerd in olie, maar in alternatieve energie. Elena Ramos (Jordana Brew ster): Ooit dochter van de hulp, later verloofde van Christopher. Huwelijk komt er niet, Elena vindt troost in armen John Ross. Rebecca Sutter (Julie Galonzo): Trouwt met Christopher in de eerste aflevering. Onthoud die naam! De lieflijke Rebecca houdt een geheim verborgen... Sue Ellen Ewing (Linda Gray, foto links): Moeder van John Ross. Is sinds scheiding van J.R. invloedrijk en ambieert het gou verneurschap van Texas. Ann Ewing (Brenda Strong): De derde vrouw van Bobby en een oude vriendin van Sue Ellen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 79