5 spectrum seizoen Nieuw kust RUDEN RIEMENS FOTOGRAFIE Zaterdag 1 september 2012 Vanmorgen opende ik de keukendeur. De toegang naar de tuin werd versperd door een enorme kruisspin in een prachtig net. Ik probeerde er onder door te kruipen, maar die spin had zo'n uitge breid weefsel gesponnen en was zo vastbesloten iedere toegang tot de tuin onmogelijk te maken, dat ik besloot de uiteinden van haar web los te maken en naar de zijkant van de deur te verleg gen. Woedend ging de spin ervandoor. Meer die renleven in de tuin: de spreeuwen aten alle rode bessen op, zodat ik bij de biologische winkel on bespoten doosjes bessen moest inslaan om aan de enorme vraag in familie- en kennissenkring naar mijn bessengelei, opgeleukt met beschaaf de scheutjes wodka, te kunnen voldoen. Ik zit nu dagelijks alert voor het raam te loeren naar mijn langzaam kleurende druiventrosjes, terwijl in de berk aan de rand van de Kalenbergergracht de spreeuwenkolonie hetzelfde doet. Wie het eerst komt....! De ringslang Betsy, die al jaren beurtelings in de sloot langs het huis of in de schuur leeft, lag on bekommerd in de zon te slapen en schrok zich dood, toen ik onverwacht naar buiten stapte om de was op te hangen. In elegante kronkels slipte zij de sloot in. Soms kruipt zij met een gezwol len slangenlijf in de hoop tuinafval, om na een poosje slank te voorschijn te komenzij heeft daar in het donker haar eieren gedropt Éénmaal heb ik een aantal piepkleine slangetjes, waar schijnlijk net uit het ei gekropen, in de goot ach ter het huis gezien. Waarom ik al deze tuin- en dierentrivia vertel? Ik ben bezig afscheid van de zomer te nemen. Vandaag wordt de opening van het nieuwe lite raire jaar gevierd bij Manuscripta, de grote boe kenmarkt met signeersessies, lezingen en inter views op het terrein van de Amsterdamse Wes tergasfabriek. En na Manuscripta is het seizoen begonnen. Geen luie ochtenden in ligstoelen, geen uitslapen meer omdat je bed verlaten zo lang de regen langs de ramen plenst, toch geen zin heeft. Er moet weer gewerkt worden. Nog één dierenverhaal. Vrienden hadden hun huis te koop gezet, een prachtig oud huis, vet in de verf, heerlijk tuintje. Maar de bewoners wil den wel weer eens iets anders. De eerste potentiële kopers meldden zich. Wat deden de twee huiskaters Jan en Wim? Deze in tens zindelijke keurige ontmande heren beslo ten eens even een flink geurspoor uit te zetten om de kijkers serieus af te houden van koop!. De makelaar begreep er helemaal niets van. "De kijkers klaagden over een indringende geur van kattenpies! Ze wisten niet hoe vlug ze het mooie pand moesten verlaten!" Wanneer U dus poezen of katers bezit, en u wilt uw huis verkopen, praat daar in de aanwezig heid van de dieren nooit over. Gelooft u mij, ze verstaan alles wat je zegt En als het ze niet be valt, nemen zij hun maatregelen...! Zo, genoeg gedierte in de column. Nu gaan we weer aan het werk. Nieuwsgierig likkebaardend denkt Uw columniste aan de aanstaande verkie zingen. En aan het opwindende Zeeuwse 'Film by the Sea-festival', waar koninklijk bezoek wordt verwacht. 'There is such a lot of living to do!'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61