binnenland 15 'Rechter heeft bij echtscheiding Lekkage stoffen te weinig oog voor partnergeweld' verstoort treinenloop Steun voor Pussy Riot zaterdag 1 september 2012 DEN HAAG Laatste gloeilampen uit de winkel Vanaf vandaag mogen in Europa geen gloeilampen meer verhan deld worden. In 2009 begon de uit fasering van de gloeilamp, sinds een jaar liggen alleen nog heldere gloeilampen van minder dan 45 Watt in de winkel. Zodra de voor raad op is, zal geen enkel type gloeilamp meer te krijgen zijn. De keuze aan energiezuinige verlich ting is inmiddels zeer breed. Het gloeilampverbod bespaart in Euro pa jaarlijks evenveel energie als 11 miljoen huishoudens gebruiken. DEN HAAG Trouwambtenaar naar rechter om ontslag Een ambtenaar van de burgerlijke stand in Den Haag die werd ontsla gen vanwege gewetensbezwaren, stapt naar de rechter. De gemeente weigert trouwambtenaar Wim Pijl weer in dienst te nemen, ook al ad viseerde een adviescommissie om het ontslag te herroepen. Kort voor zijn ontslag liet de man weten geen homohuwelijken te willen sluiten. De adviescommissie zou hebben aangetoond dat het ge meentelijke besluit onzorgvuldig was. DEN BOSCH Pastoor op non-actief vanwege kinderporno Het bisdom Den Bosch heeft een pastoor in Veldhoven officieel op non-actief gezet omdat bij hem kin derporno zou zijn aangetroffen. Het bisdom heeft dat gisteren laten weten. De politie maakte eerder op de dag bekend dat de 50-jarige pas toor in mei is aangehouden en ver hoord na een tip. Op zijn computer is een kleine hoeveelheid kinder porno aangetroffen. Het gaat niet om zelfgemaakte porno. Het bis dom laat weten dat de pastoor heeft gemeld dat hij was verhoord. UTRECHT Burgemeester Wolfsen beveiligd Burgemeester Aleid Wolfsen van Utrecht is bedreigd en heeft als ge volg daarvan beveiliging gekregen. Over de aard van de bedreiging en van wie deze afkomstig is, doet de politie geen uitspraken. Aleid Wolf sen is in Utrecht niet onomstre den. Hij lag de afgelopen tijd regel matig onder vuur. In de Utrechtse gemeenteraad was onder meer kri tiek op zijn aanpak rond een weg gepest homostel in de wijk Terwij- de en de huisvesting van de Ro ma-familie Nicolich. DEN HAAG - Voor de Russische ambassade in Den Haag houden als Pussy Riot verklede vrouwen een 'flashmob'. Na een oproep via internet kwamen de vrouwen giste ren bijeen en eisten dat de Nederlandse regering de Russische ambassadeur op het matje roept vanwege ar restatie van leden van de Russische punkband. Drie le den van Pussy Riot werden veroordeeld, omdat ze in een kerk in Moskou een 'punkgebed' ten gehore brach ten, waarin de woorden 'Moeder Maria, bevrijd ons van Poetin' voorkwamen. foto Phil Nijhuis/ANP door Anne Boer utrecht - Partnergeweld speelt een gevaarlijk kleine rol in de afwe gingen van familierechters bij uit spraken over gezamenlijke om gang en gezag na een echtschei ding. Daardoor kan de dader te vaak in het leven van het slachtof fer en de kinderen blijven 'infiltre ren' en daarmee een voortdurende bron van dreiging en gevaar beteke nen. Die conclusie trekt Jolanda van den Brink (35) in haar onderzoek 'Als de liefde toeslaat' waarmee ze deze week cum laude haar master Privaatrecht haalde aan de univer siteit van Utrecht. „De dader krijgt via het omgangsrecht een extra in strument in handen om de strijd en het geweld tegen het slachtoffer voort te zetten en haar leven te do mineren en controleren. Daarmee wordt het slachtoffer voor de twee de keer mishandeld. Niet door de dader maar door het rechtssys teem." Voor haar onderzoek interviewde Jolanda van den Brink onder ande re advocaten, slachtoffers en rech ters. Haar conclusie is dat partner- geweldzaken een geheel andere be nadering door professionals vra gen dan 'normale' echtscheidings zaken. „Vanuit het oogpunt van veiligheid en welzijn van de slacht offers en hun kinderen is het van groot belang dat professionals meer rekening houden met part nergeweld." De onderzoeker komt met negen aanbevelingen om dit hiaat in de wetgeving, zoals ze het noemt, weg te nemen. De belangrijkste zijn de aanstelling van gespeciali seerde rechters, gecombineerde strafrechtelijke- en civielrechtelijke procedures, meer deskundigheid bij professionals, meer onderzoeks bevoegdheden voor de Raad voor de Kinderbescherming, meer voor lopige omgangsregelingen en bete re nazorg voor slachtoffers. den haag - Bij het vervoer van ge vaarlijke chemische stoffen over het spoor zijn vorig jaar 35 keer lek kages gemeld. In vier gevallen wer den stations uit voorzorg ont ruimd. Alle meldingen verstoor den de treinenloop. Dat schrijft minister van Infrastruc tuur Melanie Schultz van Haegen in antwoord op Kamervragen naar aanleiding van een lekkende vloei stofcontainer op het spoor afgelo pen zomer. In juni werd het trein verkeer enige tijd stilgelegd toen bleek dat een licht ontvlambaar oplosmiddel uit een ketelwagen lekte bij het station in Oss. Hoeveel gemelde lekkages uiteinde lijk loos alarm zijn, is'niet duide lijk. Afgelopen week hebben de chemiebedrijven, spoorbeheerder ProRail en het ministerie strengere regels afgesproken. Volgens de Ver eniging van de Nederlandse Che mische Industrie zou de helft van de lekken ontstaan bij transport containers afkomstig uit het bui tenland. De lekkages zouden in bijna alle gevallen voorkomen kun nen worden als de vloeistoftanks volgens voorschriften worden ge vuld, meent de vereniging. ProRail laat weten nieuwe afspraken te ma ken om meldingen van lekkages sneller af te handelen zodat de trei nen weer sneller normaal rijden. 2 overnachtingen 2 x ontbijtbuffet Gratis parkeren Even buitèn het centrum gelegen lp Verblijf tot 28 februari 2013 ;>njues;- mWHifflM Reserveren via: 0900 700 7004 0,25 p.m.) ma/vr 09.00 - 21.00 uur ?.a/zo 10.00 uur -15.00 uur www.weekendcompany.nl fêWjSBBËi >,b.y. 2-persoonsbezetling en excl. reserveringskosten 12:50 per boeking. Kijk voor de volledige voorwaarden op.de website. Let op! Alleen op 1 september tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5