Huren bij een tospita werken i 5 Goes zoekt: trainee Economische Zaken Goes zoekt: GEZOCHT prachtig tuinhuis toch? 500 per maand all IN uiteraard zaterdag 1 september 2012 Voor veel aankomend studenten is de zoektocht naar een leuke kamer in volle gang. Sommige studenten kiezen voor een kamer bij een hospita. Voor het huren van een kamer bij een particulier gelden specifieke regels. Wie zich daar niet houdt, kan een deel van zijn studiebeurs kwijtraken. door Irene van den Berg Berg illustratie Ruben L. Oppenheimer De vraag naar studentenkamers is helaas nog altijd groter dan het aanbod. Voöial in populaire stu dentensteden als Amsterdam en Utrecht is het heel lastig een leuke kamer te bemachtigen. Sommige studenten nemen daarom hun toevlucht tot illegale onder huur", zegt Fleur Terpstra van het Landelijk Studenten Rechtsbureau. Hoewel bij een hospita vaak het clichébeeld van een oudere, lieve vrouw bestaat, zijn ze er natuurlijk in alle soorten en maten. Om dat de huur maandelijks al snel honderden euro's kan bedragen, is het belangrijk de af spraken vast te leggen in een officieel (on- der-)huurcontract. Wie een studentenkamer bij een hospita huurt, geniet niet dezelfde huurbescher- ming als andere huurders. Zo is bij hospita kamers de eerste negen maanden van het huurcontract een proeftijd. Binnen die proeftijd mag de verhuurder zonder opgave van reden de huur opzeggen. Wel moet een opzegtermijn van minimaal drie maanden worden aangehouden. Woont de hospita zelf ook in een huurhuis, dan moet de kamerhuurder ook vertrekken als de huurovereenkomst tussen de hospita en een hoofdverhuurder - bijvoorbeeld een woningstichting - wordt beëindigd. De ka merhuurder heeft in dat geval dus geen apar te huurbescherming. In sommige gevallen kan de onderhuurder de hospita wel aan spreken op wanprestatie. Kijk uit voor illegale onderverhuur. Onder verhuren van een enkele kamer mag vol gens de wet weliswaar zonder toestemming van een hoofdverhuurder, maar is vaak ver boden in de huurovereenkomst. Handelt de hospita in strijd met de huurovereenkomst, dan is sprake van illegale onderverhuur. Ook al is er een officiële overeenkomst tus sen hospita en kamerhuurder. Voor de hoofdverhuurder kan illegale onderhuur een reden zijn om de rechter te vragen de hoofdhuurovereenkomst te ontbinden. In dat geval staat ook de onderhuurder op straat. Er is ook sprake van illegale onderhuur als de verhuurder om fiscale redenen geen on- dêrhuurovereenkomst wil vastleggen. Door de kamerverhuur wordt de hospita name lijk met 25 procent gekort op de eventuele huurtoeslag. „Om fiscale redenen vragen verhuurders soms aan de student of zij zich niet willen inschrijven bij de gemeente. Maar de student verliest daardoor het recht op een uitwonende beurs. Wij controleren namelijk altijd bij de gemeentelijke basisad ministratie persoonsgegevens of een stu dent op een adres staat ingeschreven", ver klaart een woordvoerder van de Dienst Uit voering Onderwijs (DUO). Kamerhuurders hebben overigens geen recht op huurtoeslag. Die is alleen bestemd voor de huurders van een zelfstandige wo ning. Bewoners van een studentenhuis val len dus ook buiten de boot. Voor kamers bij een hospita gelden een wet telijke maximale huurprijs en huurverho ging. Aan de hand van het puntensysteem voor onzelfstandige woningen van de Huur- commissie kan worden uitgerekend wat de maximale huur van de kamer mag zijn. Kijk voor meer informatie over huren of verhuren van kamers op www.rijksover- heid.nl/onderwerpen/huurwoning/kamerverhuur reageren? geld@wegener.nl GELD EN WERK/sKSIONLINE zie onze website:ge!d en werk Geld en werk is ook te volgen op de website van deze krant Naast diverse columns en rubrieken treft u al het nieuws dat met uw persoonlijke financiën en het werk te maken heeft op één overzichtelijke plek aan. Dé Trainee Economische Zaken! M uur p*r week. voo: de to. van to jam Goes Elke week belichten we hier een personeelsadvertentie die elders in deze krant staat. Vandaag spreken we met Cock van den Wijngaard van de gemeente Goes. De advertentie staat op pagina 8 van dit katern. Waar komt de trainee Economische Zaken te werken? „In het Stadskantoor van de gemeente Goes. De afdeling Economische Zaken en Toerisme bestaat uit negentien perso nen. Het werk op die afdeling is veelzij dig. Een van de taken is de organisatie van de themajaren. In 2013 is het thema Latijns-Amerika." Waar bent u naar op zoek? „Een enthousiaste duizendpoot, een organisatietalent, iemand die anderen kan helpen ideeën te realiseren en er voor zorgt dat de communicatie goed ver loopt. Geen 9 tot 5-mentaliteit: de werk zaamheden zijn vaak ook 's avonds en in het weekeinde. Het werk moet gewoon af. Onze nieuwe collega moet een team- player zijn, iemand die goed kan samen werken." H 1 i Wat houdt het werk in? „Het project wordt door twee mensen aangestuurd, die daarnaast ook andere werkzaamheden hebben. De persoon die wij zoeken gaat zich fulltime bezig houden met het themajaar. Hij/zij heeft intern te maken met ons, met de afde ling communicatie en met de stuurgroep Latijns-Amerikajaar, onder voorzitter schap van de burgemeester. Extern komen daar nog bij communica tiebureaus, drukkers, burgers, sponsors en verenigingen die een rol spelen in het themajaar." Wat verdient het? „Maximaal 29.223 euro bruto per jaar, voor 36 uur per week. Waar let u op bij een sollicitant? „Zonder de juiste vooropleiding is sollici teren zinloos. Voorbeelden die aantonen dat je over de gevraagde kwaliteiten be zit, zijn welkom. En iemand moet zich zelf goed kunnen presenteren." Wanneer moet uw nieuwe collega be ginnen? „Zo snel mogelijk." -fi'1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49