film food Condooms bijna niet te koop in cafés 'De marinierskazerne is binnen' 'Positief voor Zeeland' 'Verkeerslawaai?' 'Geen goed nieuws' Vuurwerkmakers weer naar huis genieten van heerlijke foodfilms en diners bij film by the sea commentaar Stap vooruit 3 zaterdag 1 september 2012 Karla Peijs, Commissaris van de Koningin „Ik had geen beter cadeau kunnen krijgen", zegt Karla Peijs, die van daag jarig is. „De kazerne is bin nen. We voldoen aan de voor waarden: Vlissingen is goedkoper dan Doorn. De Tweede Kamer kan er niet meer tegen besluiten. Je kunt niet van tevoren voorwaar den stellen, en daarna zeggen: we doen het toch niet." „Met de kazerne is een geweldige investering gemoeid. Zeeland moet de voordelen optimaliseren. W/e moeten hemel en aarde bewe gen om de Zeeuwse bouwbedrij ven erbij te betrekken, en zorgen dat we aan de kazerne mogen leve ren. Er komt 2000 man naar Zee land: zij moeten eten, slapen en sporten. Bovendien: tweederde van de mannen die nu in Doom zitten, werkt er in 2017 niet meer. De marinierskazerne heeft per jaar 700 mensen nodig. Die avon tuurlijke banen liggen straks klaar voor de Zeeuwse jóngeren." André Bosman uit Middelburg, Tweede Kamerlid voor de VVD „Dit is heel positief', zegt André Bosman. „We hebben ons hier lang hard voor gemaakt. Dit be sluit van de minister is een goede eerste stap." „De Tweede Kamer kan ervoor kiezen om nog over het besluit van de minister te spreken. Ik heb de brief van Hillen nog niet ge zien maar als uit de financiële ver- antwoording blijkt dat vestiging in Vlissingen duidelijk goedkoper is dan vestiging in Doorn, dan kan ik me niet voorstellen dat ie mand erop tegen is. Voor de WD is vestiging van de kazerne in Vlis singen dan in elk geval een logi sche keuze." „Er zijn de laatste jaren al veel rijksdiensten vertrokken uit Zee land. De marinierskazerne brengt reuring in de provincie. De komst van de kazerne is positief voor de bouw en het zorgt ervoor dat er mensen in Zeeland komen wo nen en geld besteden." Friedy Ceeve, voorzitter dorpsraad Ritthem De leden van de dorpsraad Rit them hebben gemengde gevoe lens over de komst van de mari nierskazerne, zegt voorzitter Frie dy Geeve. „De bouw van de kazer ne neemt een hap uit ons buiten- gèbied. En hoeveel verkeerslawaai veroorzaakt de kazerne op de weg en in de lucht?" De dorpsraad hoopt dat in ruil voor de eventue le overlast enkele zaken in het dorp gerealiseerd kunnen wor den. Frits Naafs, burgemeester van Utrecht- -se Heuvelrug, waar Doorn onder valt 'We hadden dit besluit wel ver wacht, want Defensieminister Hil len heeft constant op deze lijn ge zeten. Ik heb de brief van de mi nister nog nauwelijks kunnen le zen, maar ik vind het geen goed nieuws, en ik ben benieuwd hoe de Tweede Kamer hierop reageert. Wellicht dat de samenstelling van de Tweede Kamer na de verkiezin gen zodanig verandert dat het tij voor de kazerne in Doorn nog te keren is.' VIDEO Bekijk de reactie van de bewoners na dat een omgewaaide boom op hun huis terechtkwam: www.pzc.nl/video STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl TERNEUZEN - De vader en zijn vijf tienjarige zoon uit Terneuzen, die ervan worden verdacht dat ze zelf gevaarlijk vuurwerk hebben ge maakt, zitten niet langer vast. Ze werden woensdag aangehouden, nadat de politie bij een huiszoe king ruim driehonderd stuks expe rimenteel vuurwerk vond en een kilo los kruit. Ze blijven verdacht, maar er zijn volgens het OM om standigheden die hun 'bewaring' niet langer noodzakelijk maken. De komst van de mari nierskazerne naar Vlissingen is een flinke stap dichter bij. Minister Hans Hillen van Defensie schetst de Tweede Ka mer een duidelijk beeld. Op de lange termijn is vestiging in Vlissingen voordeliger dan in Doorn. Daarmee is voldaan aan de belangrijkste voorwaarde van'de huidige Kamer. Andere hindernissen heeft Hillen afge vlakt Zo lijkt het pleit beslecht Zeeland zal even moeten wen nen aan de mariniers. Hun in vloed gaat veel verder dan wat activiteit in en rond Vlissingen. De manschappen verplaatsen zich straks door heel Zeeland. Ze zullen op veel plaatsen oefe nen. Dat ruige werk gebeurt ook op locaties in tamelijk kwetsbare natuurgebieden, zo als op het vliegveldje bij Nieuw-Haamstede. Deze tol moet Zeeland zonder morren betalen. Want in één klap honderden mensen meer aan het werk en daarbij heel wat afgeleide bedrijvigheid, dat lukt hier niet zo vaak. «ewsraraassssa MIDDELBURG - In Zeeuwse jonge- rencafés en discotheken zijn bijna geen condooms te koop. Dat con cludeert de GGD na een rondje langs 44 uitgaansgelegenheden. In maar liefst 36 van deze zaken was geen of geen goed werkende con doomautomaat te vinden. In de overige acht cafés waren wel condooms te koop. Zij kregen van de GGD een keurmerk op het raam, zodat bezoekers meteen kun nen zien dat er een condoomauto maat is. De afgelopen twee weken trokken Safe Sex Teams langs cafés in Mid delburg, Domburg, Terneuzen, Goes en Hulst. Terneuzen scoorde het slechtst. Van de twaalf bezoch te cafés had er niet één een goed werkende condoomautomaat. Ook Hulst deed het niet goed. Daar werd op elf cafés slechts één auto maat aangetroffen. Goes en Mid delburg kwamen als beste uit de bus. De Safe Sex Teams reikten daar drie keurmerken uit. De actie laat volgens de GGD zien dat er nog veel valt te verbeteren. Cafés die geen condoomautomaat hadden kregen een flyer met adres sen van fabrikanten. Tijdens de ac ties is aan de horecaondernemers gevraagd waarom ze geen auto maat in hun zaak hebben. Sommi gen vinden dat jongeren maar zelf voor condooms moeten zorgen, anderen klagen over vernielingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3