Kazerne Vlissingen scoort veel plussen 2 zeeland Illegalen opgepakt bij controle zaterdag De Kop IVXXCC De krant 6 weken voor 18 euro! PZC IHier komen de mariniers 4 zaterdag 1 september 2012 door MaikeS Harte Excuses aan de rest van Zeeland dat ik er weer oVer schrijf, maar de wens van veel Terneuze- naren om in de buurt van 'De kop van de Noordstraat' (en liefst ver der) bevaarbaar water terug te la ten keren, houdt de gemoederen in mijn woonplaats zo bezig dat ik mij er opnieuw toe gehouden acht. Aanleiding deze keer is het plan 'De Ziel van Temeuzen' van D66'er Ten Hengel. Ik had ge hoopt op bevaarbaar water in zijn plan, maar volgens Ten Hengel is dat te duur, slechts een waterpar tij zou mogelijk zijn. Ik waardeer het initiatief van Ten Hengel zeer, maar bij de ziel van Terneuzen denk ik aan schepen, jachten en sluizen en niet aan een vijver. Dat zullen veel Terneuzenaren met mij eens zijn, want in een enquê te antwoordde ruim 70 procent dat bevaarbaar water in de bin nenstad nodig is voor het imago van de stad. Die uitslag staat in de structuurvisie van de gemeente en in die structuurvisie spreekt de gemeente zich ook uit voor een sterkere band met het Water colofon cmmam PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Directeur/uitgever Charles van den Oosterkamp c.vdoosterkamp@pzc.nl Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 redactie@pzc.ni Redactie Walcheren Postbus 91433.0 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel manager Ivo van der Velde Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118-434070 E: teamzeeland@pzc.nl Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Familieberichten: 088- 0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 in die buurt Je zou van het colle ge dus initiatief verwachten dat hiermee overeenstemt, maar het enige dat we horen is dat het on betaalbaar is, zonder verdere moti vering. Is dat dus wel zo? Is het on derzocht? En wat kost het dan? Dat zijn de vragen die rondzin gen. En je hoort van alles. Zo hoorde ik dat vanwëge de plan nen voor 'Kennedylaan West' de kruising tussen het Schuttershof en het Waterschap op termijn wordt verplaatst, waarom dan niet kiezen voor een brug? En een lid van een voormalige stuur groep vertelde dat de provincie eerder zou hebben aangegeven een brug bij de beurtvaartkade te willen financieren. Is dat zo? En is het waar dat er door de nieuwe zeesluis twee bruggen van Rijks waterstaat beschikbaar komen? Het leeft enorm, ik hoop dat het college dat beseft en dat besef om zet naar in ieder geval een haal baarheidsonderzoek. Sloopwerk uit het verleden heeft bij veel Ter neuzenaren voor een kloof met hun 'gemeente' gezórgd. Bouw nu dan eens een brug. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088-013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08:00 -12.00 uur PZC Lezersservice Antwoürdnr 10008, 5680 VB Best Abonnementsprijzen Maand 27,50 (acceptgiro €30,75) Kwartaal 77,65 (acceptgiro 80,85) Jaar €296,50 (acceptgiro 299,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stélt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kurit u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. 25e ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 77,65 per kwartaal ina28) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 80,85 per kwartaal <na28> ir 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf. ik neem een proefabonnement van 6 weken v< (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer.54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 9910 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtigde PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In hel colofon Irefl u nadere Informatie aan. door Lilian Dominicus WOUWSE PLANTAGE - Bij een groot scheepse controle langs de A58 tus sen Roosendaal en Bergen op Zoom hebben de Koninklijke Ma rechaussee en de douane donder dagavond twee vreemdelingen op gepakt. Ze verbleven illegaal in Nederland en zijn daarom in bewaring ge steld. Ook zijn er tijdens de contro le, die Mobiel Toezicht Veiligheid wordt genoemd, twee verkeersboe tes geïnd van mensen die nog geld verschuldigd waren aan justitie. Een man is aangehouden, omdat hij autoreed terwijl hij een rijont zegging had opgelegd gekregen. Een ander is aangehouden omdat hij werd gezocht door justitie in verband met een onderzoek waar voor zijn DNA moest worden afge nomen. Een automobilist is bekeurd om dat hij rondreed met vier gladdé banden en er is zes keer softdrugs aangetroffen in een auto. De doua ne heeft nog een zaak afgehandeld met een persoon die rode diesel (goedkopere landbouwdiesel) in de tank had. Verder stuitten ze nog op een on verzekerd voertuig. Bij een Mobiel Toezicht Veiligheid wordt gecontroleerd óp onder meer illegaal verblijf en illegale mi gratie, mensensmokkel, mensen handel en identiteitsfraude. Westerschouwen W'-EsE Neeltje Jans en omgeving Vliegveld Nieuw Haamstede Zeeland lijkt de marinierskazer ne binnen te slepen, nu uit een brief van minister Hillen van De fensie blijkt dat nieuwbouw in Vlissingen goedkoper is dan re novatie van de kazerne in Doorn. De brief beantwoordt heel wat vragen. door Frank Balkenende Is de komst van de marinierskazeme nu honderd procent zeker? Nee, maar het is wel een heel stevi ge stap richting Vlissingen. Minis ter Hillen kiest in zijn jongste brief aan de Tweede Kamer onom wonden voor de bouw van een nieuwe marinierskazerne aan de Buitenhaven in Vlissingen. De vér dere uitvoering is een zaak van de minister, tenzij de Tweede Kamer overleg wenst. De Kamer kan vraagtekens zetten bij de cijfers over de marinierskazeme en een extra onderzoek eisen. Daarnaast kan na de Kamerverkiezingen van 12 september het politieke land schap dusdanig veranderen dat het besluit van een demissionair minister wordt teruggedraaid. Hoe groot is de kam daarop? Vrij klein. De Kamer is op zich niet tegen de verhuizing van de marinierskazeme naar Vlissingen, zolang de exploitatie geen stuiver extra kost. In Hillens berekening scoort Vlissingen veel beter. Daar mee voldoet hij aan de voorwaar den die de Kamer heeft gesteld. De bewering van de gemeente Utrechtste Heuvelrug dat renovatie, van Doom goedkoper is, wordt dus gelogenstraft? Ja, Vlissingen is qua exploitatie in 2026 bijna 2,7 miljoen euro goed koper dan een opgeknapte Van Braam Houckgeestkazerne in Doorn. De eerste jaren blijft het Vlissings voordeel beperkt tot be dragen tussen de 56.000 en 86.000 euro, omdat de personeels lasten en uitgaven voor trainingen hoger zijn. Dat is logisch, want de fensiepersoneel zal of moeten pen delen of verhuizen. Vanaf 2021 wint Vlissingen de kostenrace met afstand door de energieneutrale bouw en lagere facilitaire kosten. Draagt Zeeland ook wat bij? Ja, Gedeputeerde Staten hebben - toegezegd de gronden gratis en bouwrijp beschikbaar te stellen. te ver weg liggen. Hoe heeft Hillen dat getackeld? Hij heeft zaken gedaan met Zee land Seaports en Staatsbosbeheer, waardoor de mariniers over zeker zeven oefenterreinen in Zeeland kunnen beschikken. Wat levert die kazerne op? Tweeduizend mensendie hier werken, 'eten en van wie het gros er straks ook zal wonen. Dat is goed voor het bedrijfsleven, de de- k tailhandel en de woningmarkt. Hillen stelt dat de marinierskazer ne de Zeeuws economie versterkt. Door het vertrek van rijksdiensten en door bevolkingskrimp heeft provincie zo'n impuls nodig, vindt hij. ■m Wanneer is de kazer ne klaar? Medio 20.17, meldt Hil len. m Wat spreekt verder in het voordeel van Vlissingen? Ruimte. Doorn biedt ook na reno vatie te weinig ruimte, vindt Hil len. In Vlissingen ligt zeventig hec tare klaar: Ook de mogelijkheden om meer amfibische oefenin; gen te doen, met de zee naast de deur, zijn een pluspunt. Een bezwaar was dat de huidige oefenterreinen van Defensie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2