241 zeeland Laatste hand aan oevers Veerse Meer Oostburgse tandarts vertrekt met noorderzon Geniet van een mixed grill special voor twee personen van €39,95 voor €19,95 bij Restaurant Saloniki in Middelburg! €19,95 :Z Volg ons op @twitter en /facebook zaterdag 1 september 2012 Permanente verhoging winterpeil vraagt om extra aanpassingen Het waterpeil van het Veerse Meer is de afgelopen jaren gelei delijk verhoogd in de winter. Nu is het juiste winterpeil bereikt en wordt de laatste hand gelegd aan de versterking van de oevers en het aanpassen van de laatste poldergemaJen. door Annemarie Zevenbergen Het waterpeil van het Veerse Meer is in de zo mer hoger dan in de winter. Dat is altijd zo geweest maar de afgelopen jaren is dat peil voor de winterperiode ge leidelijk verhoogd met dertig centi meter. Leuk voor de watersporters die dan, simpel gezegd, langer beschik ken over meer en dieper water. Maar zeker goed voor plant en dier. Die verhoging is tot stand ge bracht door in die winterperiode meer water uit de Oosterschelde te vermengen met het brakke wa ter van het Veerse Meer. Daardoor verbetert de waterkwaliteit wat weer een positieve invloed heeft op de leefomstandigheden van plant en dier, met name in de on diepere delen van het meer. Een veel kleiner deel van het meer (zo'ti tweehonderd hectare) valt nu droog in de wintermaanden. Rijkswaterstaat en Waterschap Scheldestromen sloten hiervoor in 2010 al een overeenkomst Rijkswa terstaat betaalt het waterschap ruim vier miljoen euro om alle maatregelen te nemen die samen hangen met de peilverhoging. Het waterschap krijgt hierdoor name lijk ook te maken met extra be heerskosten in en rond het Veerse Meer, door bijvoorbeeld extra on derhoud aan en aanpassingen van de steigers. Op dit moment legt Waterschap Scheldestromen de laatste hand aan het versterken en hier en daar verhogen van oevers. Dat gebeurt met een extra laag zand, stortsteen en grind. Het materiaal wordt in de meeste gevallen per schip aange voerd. Op een aantal locaties kan het per vrachtwagen worden ver voerd. Om hoeveel kilometer oever het precies gaat, is volgens het water schap lastig aan te geven: 'Het gaat soms om kleine stukjes hier en daar. En bij de ene oever rekenen we in kilometers, bij de ander weer in kuub'. De oevers liggen zo wel in het Walcherse als het Beve- landse deel van het meer. De tota le kosten van die versterking bedra gen ruim negen ton. De oeverversterking werd sinds vo rige week uitgevoerd door aanne mersbedrijf Eendracht Zeeland BV. Die nam het werk over van de vorige aannemer die in februari zou beginnen. Door diens faillisse ment en het recreatieseizoen wer den de werkzaamheden de afgelo pen maanden stilgelegd. De huidi ge aannemer verwacht dat hij eind oktober klaar is met de werkzaam heden. De verhoging brengt ook de aan passing van tien poldergemalen met zich mee. Die moeten ervoor zorgen dat het hogere waterpeil geen overlast veroorzaakt voor de omgeving. Boeren en omwonen den moeten geen natte voeten krij gen! De peilverhoging kan op een aantal plekken ook stijging van het grondwater veroorzaken. De gemalen pompen het overtollig water terug in het meer waardoor die grondwaterstand gelijk blijft. Devprovincie zal dat regelmatig me ten en onderzoekt tevens de groei van gewassen. Het waterschap is inmiddels bezig met de laatste twee: De Piet en Oostwatering. Daarnaast zijn er drainagesystemen in landbouwper- celen aangelegd; Het Veerse Meer is een brakwater- meer zonder getij, waarvan het peil kunstmatig geregeld wordt. Tot deze permanente verhoging van dertig centimeter in de win ter, was het verschil in zomer- en winterpeil aanzienlijk. Zomers was het zeventig centimeter hoger dan in de wintermaanden. Nu is de stand in de zomer 0,10 en 's winters 0,30 meter onder NAP. Een aantal oevers langs het Veerse Meer moet worden versterkt en/of ver hoogd in verband met de permanente verhoging van het waterpeil. door Martijn de Koning OOSTBURG - Tandartspraktijk Nieuwstraat in Oostburg zit in de problemen. De eigenaar, Mustafa Omer, is met de noorderzon ver trokken en heeft daarbij de inboe del meegenomen. Waarom hij dat gedaan heeft, is niet duidelijk. 'Er gaan wel verhalen over een faillis sement. De enkele honderden klanten van Omer zijn niet inge licht. In het bedrijf, dat sinds 2008 als éénmanszaak op naam staat van Omer, werkten verder een andere tandarts en een' assistente. Die stonden afgelopen maandag tot hun eigen verbijstering, voor een leeg gebouw. Stoelen, materiaal en computers waren allemaal verdwe nen. Het pand is ook eigendom van Omer, die afkomstig is uit Cy prus en officieel woonachtig is in Amsterdam. De collega van Omer, de Hongaar se tandarts Bedo, wilde vrijdag niet veel kwijt over de zaak. Wel geeft ze aan zo snel mogelijk een oplossing te zoeken. De assistente van Omer, die vrijdag niet bereik baar was, spreekt momenteel op straat iedereen aan die ze herkent als patiënt, met de mededeling dat alle apparatuur verdwenen is en ze daardoor ook geen gegevens van klanten meer heeft. Ze raadt ieder een aan zo spoedig mogelijk naar een nieuwe tandarts over te stap pen. Dat is nog niet zo makkelijk, zo bleek. Wie als klant tandartsen in de buurt belt, krijgt te horen dat die tijdelijk geen nieuwe cliën ten aannemen en eerst willen af wachten hoe deze zaak verder gaat. „We wachten even af tot we officieel iets horen", verklaarde één van hen gisteren desgevraagd. „Vervolgens zullen we met elkaar in overleg gaan." De tandartsen be nadrukken wel dat voor mensen met acute tandpijn altijd een tand arts voorhanden is. Overigens zou Omer met ingang van gisteren ook weekend- en avonddienst hebben. Bedo neemt nu de weekenddienst voor haar re kening, vertelt ze. Hoe ze dat gaat doen, kon ze niet vertellen. Wie vrijdag naar de praktijk belde, kreeg een 'in gesprektoon'. Komende week worden de avond diensten van Omer ingevuld door collega's uit de regio. J Zeeland Onderdeel van W6GGNGR Media ■BHaWWnil1)IWIITiW^IIWiniii7W^W^iaWMEBBMMB8gB Weekenddeal In restaurant Saloniki waan je je al na een paar minuten j in Griekenland: zon, zee, strand. Maar Griekenland bestaat uit meer. Wat dacht j je van cultuur of de heerlijke Griekse wijnen Allemaal dingen die het leven een stuk j prettiger kunnen maken. e isj|3d vandaag op VAN: €39,95 sweetdeal.nl KORTING 50% @SWEETDEALZEELND @SWEETDEALZEELAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24