Hillen kiest Vlissingen PZC WERKEN Slob en Thieme in #zeelandkiest ZATERDAG 1 september 2012 I PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren I 254e jaargang nr. 207 - los nr zaterdag 2,70, abonneeprijs 1,01 I Zon en wolken, 19 0 Elke ochtend ontvangen door blije gezichtjes Bouw marinierskazerne goedkoper dan Doorn Oï!lg0WclEi(l door Frank Balkenende DEN HAAG - Zeeland heeft de bouw van een nieuwe marinierska zerne in Vlissingen zo goed als bin nengesleept. Minister Hillen van Defensie geeft de voorkeur aan Vlissingen boven Doorn. Comma- ris van de koningin Karla Peijs is opgetogen: „De kazerne is bin nen!" Nieuwbouw aan de Buitenhaven in Vlissingen is goedkoper dan re novatie van de huidige kazerne in Doorn. Dat meldt Hillen van De fensie in een brief aan de Tweede Kamer. Hillen schrijft dat de ex ploitatiekosten van nieuwbouw in Vlissingen lager uitvallen dan van renovatie in Doorn. Het voordeel loopt op tot 2,7 miljoen euro per jaar in 2026. De minister komt daarmee tegemoet aan de wens van de Kamer. Die is op zich niet tegen verhuizing van de mariniers- kazerne, zolang de exploitatie geen cent meer kost dan renovatie van de kazerne in Doorn. Dat was in juli nog eens expliciet vastge legd in een motie van VVD en CDA, die de Kamer overnam. Hillen weerlegt in zijn brief de be wering van de gemeente Utrechtse Heuvelrug dat renovatie van de ka zerne in Doorn voordeliger is dan nieuwbouw in Vlissingen. Alleen al het feit dat de nieuwe kazerne energieneutraal wordt gebouwd, bespaart bijna een miljoen euro per jaar aan energiekosten. Verder heeft Vlissingen het voor deel dat de gebouwen 'op maat kunnen worden gebouwd'. Ook voldoet die plek aan de wens van Defensie om vaker amfibische oe feningen te doen. Een logistiek bezwaar heeft Hillen inmiddels uit de weg geruimd. Omdat Zeeland te ver weg zou lig gen van de huidige oefenterreinen, heeft de minister zaken gedaan met terreineigenaren als Staatsbos beheer en Zeeland Seaports. Daar zijn minstens zeven potentiële oe fenterreinen uitgerold, waaronder het Ritthemse Bos, Neeltje Jans en vliegveld Nieuw-Haamstede. pagina 2 en 3: antwoorden en reacties MIDDELBURG - Arie Slob (Christen- Unie) en Marianne Thieme (Partij voor de Dieren) sluiten de inter viewserie #zeelandkiest af. Slob is vandaag om 16.30 uur te gast in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg, Thieme morgen om 16 uur. De interviews zijn live te volgen via www.pzc.nl. Zondag (Thieme) en maandag (Slob) worden ze om 16 uur uitgezonden op radio en tv van Omroep Zeeland. Woensdag om 16 uur volgt nog een debat tus sen Zeeuwse Kamerkandidaten. VEERE - Een witte abeel is vrijdagmiddag omgewaaid en terechtgekomen op de woning van de familie Pouwer aan de Veerseweg in Zanddijk bij Veere. Hun woning raakte daarbij beschadigd. De 94-jarige C. Pouwer (links naast zijn kleinzoon) ver- DEN HAAG moedt dat de boom omviel omdat door een breuk in de waterleiding eerder deze week, de grond drassig werd. Het kostte uren om de boom te verwijderen. foto Harmen van der Werf pagina 25: Boom viel niet onverwachts Van Gaal passeert Nederlanders minder OM besluit snel over geroutineerd kwartet kwijt aan medicijnen hulp bij zelfdoding Bondscoach Louis van Gaal heeft Rafael van der Vaart, Nigel de Jong, Gregory van der Wiel en Ibrahim Afellay niet opgenomen in zijp se lectie voor de komende duels in de WK-kwalifïcatie met Turkije (7 sep tember) en Hongarije (11 septem ber). Hij vindt dat het viertal wed strijdritme mist. Bovendien zijn ze volgens hem vooral bezig met hun nieuwe club. pagina 33: Principes Van Gaal heilig In Nederland wordt minder aan medicijnen uitgegeven dan gemid deld in West-Europa. Dat blijkt uit cijfers van de Stichting Farmaceu tische Kengetallen. Nederlanders geven per jaar gemiddeld 347 euro uit aan geneesmiddelen. Het West-Europees gemiddelde is 401 euro. De landen om ons heen ge bruiken meer medicijnen. Soms wel 60 procent meer. Het Openbaar Ministerie besluit 'op korte termijn' of het een man die in 2008 zijn moeder hielp bij zelfdoding, gaat vervolgen. Dat liet het OM vrijdag weten. Albert Her inga hielp zijn 99-jarige moeder met sterven en maakte daar beel den van, die in.2010 leidden tot de uitzending van een documentaire. Volgens de advocaat is het een prin cipiële zaak. 8 "711688"555547" DE STELLING Reageer op pzc.nl UW MENING 565 reacties 130 kilometer per uur op de A58 is te hard eens 42% oneens 1 58% Ik begrijp niets van het selectiebeleid van Louis van Gaal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1