cultuur 117 Di-rect overtuigt agenda zaterdag 1 september 2012 mmmmmmaea Leeftijd: 33 Woonplaats: Vlissingen Motivatie: „Als echt Zeeuws meisje heb je niets anders nodig dan de klei van Zeeland en de symboliek waar deze voor staat." 15. Stückenmeisje Naam: Sterre de Ligt Leeftijd: 16 Woonplaats: Baarland Motivatie: „Ik hoorde van de zoek tocht naar het Nieuwe Zeeuwse Meisje en dacht meteen aan de Zeeuwse stikken die mijn moeder maakt. Mooie, grote en erg Zeeuwse sieraden, die bedoeld zijn om hui zen en andere gebouwen te sieren. De Grote Kerk in Goes is zo'n mooi gebouw. Heel stoer en sober, met prachtige vloeren en erg mooi licht." 16. Vissersmeisje Naam: Jolien Derycke (model)/ Citty van Aart (visagie) Leeftijd: 16 Woonplaats: Terneuzen Motivatie: „Ik beeld 'Luctor en Emergo' uit met een moderne twist. Citty van Aart heeft daar met haar visagie een eigentijdse draai aan gegeven, zodat heel Nederland het Nieuwe Zeeuwse Meisje kan herkennen." 17. Mosselmeisje Naam: Sietske Dorleijn Leeftijd: 24 Woonplaats: Vlissingen Motivatie: „Mosselen zijn een kenmerkend product van Zeeland. We kozen voor de vorm van een bikini, omdat dit een mooie knipoog is naar de Bondgirls Ursula Andress en Halle Berry met hun beroemde 'coming out of the water'-scène, in respectievelijk Dr. No en Die another day. Door toevoeging van een riem met mes werd de vergelijking compleet." 18. Astrantiameisje Naam: Stefany Luwema Leeftijd: 31 Woonplaats: Nu Rotterdam, tot voor kort Vlissingen Motivatie: „Ik zie in mij het Nieuwe Zeeuwse Meisje, omdat ik net zoals Zeeland ben. Óp het eerste gezicht rustig en vrij onopvallend, maar als je beter kijkt dynamisch en vol doorzettingsvermogen." 19. 'Nature Elements' Naam: Esther Siebers (visagie)/ Aminanta (model) Leeftijd: 18 Woonplaats: Kattendijke Motivatie: „Aminanta staat symbool voor de kenmerkende Zeeuwse natuurelementen: de wind, het water, de klei en uiteraard het Zeeuwse licht." 20. Zeeuws Meisje In Een Nieuwe Tijd Naam: Emma Ficq (model)/ Corinne Westerweele (ontwerp) Leeftijd: 16 Woonplaats: St Laurens Motivatie: „Als conceptdenker/ designer sta ik voor een nieuw Zeeuws meisje in een nieuwe tijd. Ik denk dat Emma het is vanwege haar pure uitstraling, maar met de Zeeuwse nuchterheid. Ze staat ze op de foto in een jurk met de lijnen van de Zeeuwse delta, uitmondend in de droomtaal van een zee van mogelijkheden. De kraagvorm is gemaakt van de authentieke klederdrachtstoffen. Stemmen kan vanaf vandaag op www.nieuwzeeuwsmeisje.nl ZATERDAG 1 SEPTEMBER Deischor Psalmzangavond Schouwen-Duiveland. Hervormde Dorpskerk, 19.30 uur Ellewoutsdijk Theaterduo Hilaria met familievoorstel ling 'Het Jaarfeest van Sint Hilarius, Fort Ellewoutsdijk, 15.00 uur Groede Groede Festival Markt e.o., vanaf 13.00 uur Middelburg UitlCultuurmarkt. Markt, vanaf 10.00 uur Terneuzen Vliegende Hollander Shantyfestival. Binnenstad, vanaf 13.45 uur Hahamandad Underground Fest. De Pit, 15.00 uur Tholen Cd-presentatie Lailly Voices. Grote Kerk, 19.30 uur Vlissingen Concert Urker Mans Formatie. St. Jacobskerk, 19.30 uur De concerten van Marcel Lydia Zim- mer in Go(o)dtimes zijn geannuleerd. Zeeland Nazomerfestival: 'How long is now', Machinefabriek, VLISSINGEN Publiek kan opbouw tentoonstelling volgen In Wallstreet Twenty Five, in de Walstraat in Vlissingen, wordt dit weekeinde de tussenbalans opge maakt van het project De schilder, het werk het atelie van Caesuur. De vijf deelnemers (Niek Hendrix, Koen Broucke, Machteld Solinger, Thomas Rameckers en Michiel Paalvast) gaan vandaag vanaf 13.00 uur in gesprek over de opzet van de expositie. Het publiek kan daar getuige van zijn. Zondag om 15.00 uur is de vaststelling/opening. Vlissingen, 20.30 uur. 'Medea', Vest van Veere, 20.30 uur. 'Zeeuwen van Oranje', Voetbal Expe rience, Middelburg, 20.30 uur. 'Boot Berg", Industrieel Museum Zeeland, Sas van Gent, 20.30 uur. Am Ziel, Schouwburg Middelburg, "20.00 uur. Festivalhart-Abdijplein Middelburg: 'De Koorts', vertrek 18.45 uur. 9 Bandstafette, 19.30-20.30 uur. Geert &the Chiefs, 21.30 uur. Racoon, 22.00 uur. ZONDAG 2 SEPTEMBER Goes Concert ONDA uit Nw. en St. Joosland. Manhuistuin, 12.00-13.00 uur Groede Groede Festival Markt e.o., vanaf 13.00 uur 's-Heer Arendskerke o Picknickconcert 'Een Bunder Kunst'. Allemekinders, Oude Rijksweg 97,12 uur Terneuzen g Slotconcert Shantyfestival. Porgy en Bess, 14.00 uur Veere Concert Huelgas Ensemble. Grote Kerk, 15.30 uur MIDDELBURG Oscar Verloop wint prijs van De Vleeshal Oscar Verloop uit Nieuw-Vennep is winnaar geworden van A Quiz, de interactieve tentoonstelling van Nedko Solakov in De Vleeshal in Middelburg. De opdracht was de exacte grondpositie te bepalen van de sluitstenen in het plafond, alsof de vloer een spiegel is van het pla fond. Van de ruim 270 deelnemers was Oscar Verloop het meest nauw keurig. Bij zijn bezoek, tijdens een weekendje Zeeland, had hij in tien minuten de coördinaten bepaald. door Ali Pankow MIDDELBURG - Met Say Yeah! gaf de Haagse rockband Di-rect gister avond op het Abdijplein in Middel burg direct een duidelijk visite kaartje af: Het zou gaan knallen tij dens dit voorlaatste concert van het Zeeland Nazomerfestival. De chemie tussen de circa 700 be zoekers was er eveneens direct. „Hé Middelburg": This is who we are klonk een van hun grootste hit vervolgens over het plein. Di-rect verstaat de kunst 'muziek te maken' en daar het publiek opti maal bij te betrekken. Dat is wat anders dan 'liedjes zingen'. In dat opzicht mag geconstateerd wor den dat deze band na het vertrek van zanger Tim Akkerman met op volger Marcel Veenendaal' een ver rassender pad is ingeslagen. Overi gens ieder zijn meug, want ook Ak kerman ontving eerder deze week als singer-songwriter veel waarde ring tijdens zijn optreden bij ZNF. Veenendaal manifesteerde zich gis teravond niet alleen als zanger, maar ook als een maximaal gela den podiumbeest, die het publiek perfect weet te bespelen. Een prachtig contrast vormde hij met de quasi-filosofisch ogende bassist Bas van Wageningen. Dat de licht show uitstekend was, mocht ver wacht worden van deze band, die exact weet wat performance is. Podiumbeest zangér Marcel Veenendaal van Di-rect. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17