i61 cultuur Op zoek naar een nieuw Zeeuws Meisje zaterdag 1 september 2012 van de verkiezing wordt zaterdagavond 29 september door commissaris van de koningin Karla Peijs onthuld in de Timmerfabriek in Vlissingen. Alle modellen zijn daarbij, in hun outfit, aanwezig. De avond wordt gepresenteerd door Dennis Weening en Escha Tanihatu. Die avond wordt ook het 120-jarig bestaan van de Echte Zeeuwse Babbelaar gevierd. Producent en verkoper Diesch brengt een nieuw babbelaarblikje uit, waarop de kandidaten zijn afgebeeld. Een van hen zal tijdelijk het nieuwe beeld merk worden. De Vlissingse kunstenaar-fotograaf Rem van den Bosch wil breken met het geijkte beeld van het Zeeuws Meisje: het 'trutje' van de bekende boterreclame. Hij deed een oproep voor ideeën voor een nieuw en eigentijds Zeeuws Meisje. De twintig beste ideeën zijn gerealiseerd in de vorm van bijzondere fotosessies. Op de website www.nieuwzeeuwsmeisje.nl kan het publiek vanaf vandaag kiezen wie het Nieuwe Zeeuws Meisje moet worden. De foto's zijn vanaf donderdag ook te zien op een expositie in boekhandel De Drvkkery in Middelburg. Op deze pagina's worden alle twintig kandidaten voorgesteld. De uitslag 1. Bolusmeisje Naam: Gaby van der Dussen Leeftijd: 29 Woonplaats: Middelburg Motivatie: „Ik presenteer het nieuwe (moderne) Zeeuws meisje! Dit doe ik door het dragen van een heerlijk ambachtelijk product, de bolus, als sieraad. Met een kleine knipoog naar het verleden, om het heden wat stoerder te maken." 2. Ontpoldermeisje Naam: LeonieHofker Leeftijd: 37 Woonplaats: Wemeldinge Motivatie: „Er is een bijzonder goe de dansopleiding in Zeeland en er komt hier veel danstalent vandaan. Dit is uniek voor onze provincie." 3. Gerooktevismeisje Naam: Caroline Cabboort Leeftijd: 21 Woonplaats: Burgh-Haamstede Motivatie: „Ik ben een strijdster voor duurzame palingvangst." 4. Boterbabbelaarmeisje Naam: Joycelyn Dijkshoorn Leeftijd: 25 Woonplaats: Vlissingen Motivatie: „Ik had meteen het idee om iets met de Echte Zeeuwse Roomboterbabbelaars te doen, omdat deze lekkerij mijn lievelings snoepje is. Samen met Rem van den Bosch zijn we op het idee gekomen sieraden te maken van de babbelaars, ook omdat ik zelf edelsmid ben." 5. Wielrenmeisje Naam: Griet Vervloet Leeftijd: 51 Woonplaats: Grijpskerke Motivatie: „Zeeland is een prach tige fietsprovincie. En leeftijd is zeker geen belemmering om hier lekker op de fiets je ding te doen." 6. Polderglamourmeisje Naam: Liz Richards Leeftijd: 'ondefinieerbaar' Woonplaats: Sas van Gent Motivatie: „Ik ben grensverleggend in een helaas bekrompen maatschappij!" 7. Zeeuwsevlagmeisje Naam: Roxanna Leeftijd: 22 Woonplaats: Colijnsplaat Motivatie: „Luctor et Emergo. Altijd doorgaan. Niet gaan zitten treuren maar er het beste van maken." 8. Harley Davidsonmeisje Naam: Wanda van Keulen Leeftijd: 42 Woonplaats: Westkapelle Motivatie: „Ik wilde de drie elementen laten vereeuwigen waar ik trots op ben: mijn motor, kleder dracht en mijn dorp. En dat op de plek waar ik het liefst ben: de zee." 9. Polderglamourmeisje Met Boerenknollen Naam: Anna en Janny Houtman Leeftijd: 22 en 62 Woonplaats: Vlissingen Motivatie: „Niet-Zeeuwen denken dat er in Zeeland alleen maar 'boeren' en 'bejaarden' wonen. Wij, moeder en dochter, willen laten zien dat er heus wel leuke vlotte (jonge) dames in Zeeland wonen en dat er hier genoeg te beleven valt. De foto is gemaakt een biologische boerderij in Ritthem, waar de boer nog met echte Zeeuwse knollen op het land werkt." 10. Zeeuwse Lolita Naam: Josine (model)/Liesbeth Kronenburg (visagie) Woonplaats: Wemeldinge Motivatie: „Ik wil een vernieuwend beeld van het Zeeuws Meisje laten zien met een minder voor de hand liggend onderwerp. Poppen zijn ook een onderdeel van het Zeeuwse erfgoed en ik zou willen dat ze meer waardering kregen. Daarom ben ik als pop, ook omdat het bij mezelf past, aangezien ik de popperige kledingstijl 'Lolita' draag." 11. Schapenwolmeisje Naam: Nicky de Reu Leeftijd: 22 Woonplaats: Biervliet Motivatie: „Onze provincie heeft zo veel te bieden op gebied van kunst, creativiteit en Zeeuwse schoonheid. Dat moeten we laten zien aan de rest van Nederland. Ik laat zien dat ik trots ben op de provincie waar ik geboren en getogen ben." 12. Zeemeerminmeisje Naam: Moira van Scheyen Leeftijd: 9 Woonplaats: Vlissingen Motivatie: „Bij Zeeland horen de bijzondere verhalen van en over de zee. Een van de grootste mysteries is het wel of niet bestaan van zeemeerminnen. De zee geeft nooit al haar geheimen prijs, een zeemeermin ook niet en Zeeland al helemaal niet. Ik hou van de zee, van haar aantrekkingskracht en van haar geheimzinnigheid." 13. Dijk Van Een Meid Naam: Anne van Weenen (model)/ Marty Weststrate (ontwerpster) Leeftijd: 16 Woonplaats: Kapelle Motivatie: Marty heeft de kleder dracht van haar oma mogen omvormen tot iets nieuws. De kleding werd op maat gevormd voor Anne, het haar kreeg Zeeuwse rollen anno nu, de Zeeuwse kappen kregen een nieuwe functie en ook de sieraden werden verwerkt in deze creatie. Het geheel is nog steeds direct herkenbaar Zeeuws, maar dan moderner. 14. Kleimeisje Naam: Esther de Leeuwen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 16