Het kan écht nog meer nog sneller nog leuker #i 26lzeelam D'n tiid van den krimp George van Heukelom is Waterdunen spuugzat Op het podium in Duitsland ZeelandNet zaterdag 1 september 2012 •isesss^sssgissmi^s^sssamsmssBSBams^ss^imssss^mss^ss^asmssmssssssxss^ssmss^^sK'' door Rinus Willemsen De daogen liggen dichte bie mekaore, mao ze verschil len daorom vee", zegt 'n vriendelijk vrouwtje, die ook bie 't groentekraom s'taot. 'Want 't êêne weekend vallen de mussen van 't dek, 't andere zit er twintig millime ter in je regenmeter." Ik knikken maor 's en steeken m'n appelsienen in m'n tas. 't Was gisteren op 't groentemartje. Bie ons op 't durp. Van een mart kan je eigenlijk nie mêêr praoten, want d'r staon allêêne nog maor 'n groen tekraom en 'n kaosboer. Van de win ter is de visboer d'r mee gestopt. Te weinig klandizie meschiens? Ik zou 't nii weten; je kan ommerst nóóit nie in anders mans portemennee kie ken ee? Mao volgens mie deed ie toch wel goeie zaoken. Zóó tegen achten 's morgens kwam tie ange- reejen mee 'n soort camper, die stak d'n stekker in den eletriek en z'n vet begon te smelten. Naor 'n 'alf uurtje laogen de lekkerbekjes al te druppen op een rooster en stoengen de êêste ménsen al te snuuven voo z'n - kraom. Dees en geene kwaomen even laoter langst om udder bestel- lieng óp te geven. „Kanne hie tegen de middag zóó om 'n uur of 'alf twaolve voor €5,00 wat lekkerbekjes voor miin wegleggen?" Allicht goeng da. „Dan geef ik noe alvast 't geld." En dat lukkende ook natuurlijk. En zóó waoren d'r êêl wat die op die ma- niere 's middags even over de Markt reejen om udder lekkerbekjes op 't aolen. Somtemets was 't 'n fille van auto's. Mao de mêêste ménsen kwao men toch mee de fiets. Êêl vroeger was t 'r bie ons op de Markt een visbanke. Jaoren geleejen óór, wel 200 jaor. Net zoiets as de graanbeurs op de Dam in Middel burg. Trouwens in Brugge is t 'r nog een visbanke in gebruuk. Dan ver kochten de visboeren udder vis in die banke. 't Was 'n éénvoudig ge bouwtje van 'n meter of tiene langlc, op pilaoren, mee 'n schuin dek, waorp blauwe leien laogen. 'n Paor schraogen d'r onder en 's zomers stoeng je uut de zonne, in de winter uut de reegen. En tussen de pielaor- en kon je 'n stik zil spannen. En ik óór de visboer al schrêêuwen: 'Ver- sen èrrienk, tien voor een daolder' En 'n oud vintje spêêkelt z'n bruune straole opzieje om 'n brutalolen ond weg te jaogen. De visboer pakt z'n mesje en snikkert de koppen van d èrriengs af. „Jao, jao, ik maolcen ze wel schóöne voo joe, baosje." En even laoter liggen de visjes, die vori ge weeke nog in de Noordzee zwom men, onder in de tas. „Kiek, die gaon 'k 'n kêêr lekker in 't zout steken", zegt onzen Wannes, binst a tie z'n ei gen omdraoit en naor uus stekkert. „Altiek lekker, zeker van 't naojaor as de sturm deu de schouwe blaost." Zó goeng ta vroeger bie ons. Noe zit allêêne nog maor Willem Beukels- zoon op de Markt. Mee 'n leege vis- mande. 'Den tiid van de krimp', zun- nen me mao zeggen. Als beste provider* van Nederland voor internet, telefonie én digitale tv denken wij dat het écht nog beter kan. Hoe dan? Dat komt u héél binnenkort te weten, maar dit kunnen we alvast verklappen: het wordt écht ZeelandNet DELTA verstevigen de nummer 1 positie voor internet, telefonie én digitale tv! "Pi'ovidermonitor Consumentenbond juni 2012 GOES - Ontzettend blij, is Rowan Hoppenbrouwers, vierdejaarsstuden te mbo Dans Goes. Trots ook. De twintigjarige uit Etten-Leur heeft de hoofdrol binnengesleept in de Duit se musical 'Tabaluga und die Zeichen der Zeit'. Medio oktober gaat dit sprookje met rockinvloeden in première in Hamburg. De jonge Brabantse zal maar liefst 56 optre dens weggeven in twaalf Duitse ste den. „Die hoofdrol kwam voor mij echt uit de lucht vallen", glundert Rowan. „Mijn coördinator Marcia door René Schrier MIDDELBURG - Voor gedeputeerde George van Heukelom (SGP) is de maat vol. Hij is het zat steeds maar weer uit te leggen hoe de provin cie haar best heeft gedaan om tot overeenstemming te komen met de grondeigenaren in het plan Wa terdunen. Zijn irritatie was vrijdag duidelijk waarneembaar in een vergadering van de Statencommissie Ruimte, Ecologie en Water, toen hij vragen van het commissielid G. Minder- houd (PvZ) beantwoordde: „In de ze materie vallen we voortdurend in herhaling. Ik ben het spuugzat. Houd toch eens op met die vra gen, controleer het dan eerst bij de ambtenaren. Er worden zaken met elkaar vergeleken die niets met el kaar te maken hebben. Je zou er versteld van staan wat we allemaal gedaan hebben. Ik geef alleen geen 95.000 euro per hectare." De irritatie van Van Heukelom kwam nadat Minderhoud ge vraagd had naar dé manier waarop de grondverwerving was verlopen. Hij had gehoord over e-mails die ondertekend moesten worden en 'slordigheden in de overdrachts aktes' en vond dat een vreemde gang van zaken. Veel informatie over het project stond in een brief die de Saten vrijdag hadden ont vangen. Aan het begin van de ver gadering had de gedeputeerde al aangegeven dat met bijna alle grondeigenaren in het gebied min nelijke overeenstemming is be reikt. Behalve met een eigenaar van de laatste 1,7 hectare die voor Waterdunen nog nodig is. Maar de ze eigenaar wil het mede namens de overige eigenaren op een ontei gening aan laten komen. Krijgt hij alsnog meer geld voor zijn grond dan krijgen alle andere grondeige naren ook meer geld. Krijgt hij uit eindelijk minder geld, dan leggen de gezamenlijke grondeigenaren in het gebied, het verschil bij. Gistermiddag kwam de traditione le afvaardiging van 'Waterdunen Nee' weer bij de commissieverga dering opdraven om van het in- spreekrecht gebruik te maken. Daarbij kwamen argumenten als angst voor overstromingen en ge vreesde vervuiling van het gebied met zware metalen uit de Noord zee naar voren. Zie ook Spectrum pagina 2 en 3: Wa terdunen verdrijft Jaap en Suus-Anne

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 112