Eind in zicht van kustwerk 241 ze< Paviljoen De Perk nipt gered van ondergang koop een tien ritten ka art voor Film by the Sea Dalyan in Turkije M 'c-yrf Sf'l »(S§ üdiiu Geniet van een mixed grill special voor twee personen van €39,95 voor €19,95 bij Restaurant Saloniki in Middelburg! mm Volg ons op @twitter en /facebook PORTAKAL; www.nimbythesea.nl Vlissingen IA t/m 23 september 2012 Terneuzen 119 t/m 23 september 2012 en maak kans op een geheel verzorgde reis voor 2 personen naar de mooiste strandbestemming in Europa: zaterdag 1 september 2012 z Veerplein Breskens door Martijm de Koning PORTAKAL Tienrittenkaarten zijn niet persoonsgebonden. Wil je tijdens Film by the Sea met een groep vrienden naar de film, koop dan een Tienrittenkaart. Wil je in je eentje tien films kijken, dan kan dat natuurlijk ook. Een Tienrittenkaart kost 75,- en is goed voor tien film bezoeken t.w.v. 90,-. Je bespaart dus maar liefst 15,- Meerinfo: www.nimbythesea.nl BRESKENS - Waterschap Schelde- stromen is begonnen met de laat ste fase van het kustversterkings- werk op en rond de Veerhaven bij Breskens. De komende tijd staat vooral in het teken van asfalteren en afwerken. Zo wordt het 500 meter lange, nieuwe muurtje op de dijk ten westen van de haven deels 'ver stopt' in een kleilaag. Alleen de bo venste meter van het muurtje blijft zichtbaar. Ook komen er nieuwe trappen aan beide kanten van de dijk. De dijk rond het Veerplein is ver sterkt. De aanvoer van klei is daar om gestopt. Het waterschap werkt nu aan de nieuwe infrastructuur op het plein en ter hoogte van het badstrand. De oude wegen wor den weggehaald en nieuwe aange legd. Er is een nieuwe parking aan gelegd voor automobilisten die mensen bij het veer afzetten of op halen. Er komen, ter hoogte van het plein en het oostelijk daarvan gele gen badstrand, ook nieuwe fiets en wandelpaden. Het waterschap verwacht half september klaar te zijn met alle asfalteringswerkzaam- heden. Dan volgt nog de plaatsing van bankjes en vuilnisbakken en, tenslotte, een feest. Daarbij wordt de lokale bevolking betrokken. door Henk Boot walsoorden - Het was kantje boord, maar cultuurpaviljoen De Perk aan de Zeedijk in Walsoor den blijft ook na vandaag open. De bruikleenovereenkomst die ex- ploitante See van Dijck en haar partner Lenno Spaans hadden ge sloten, liep op 1 september af. Maar dat is met steun van de ge meente Hulst op het nippertje voorkomen. Het paviljoen Hgt na melijk in het gebied waar het na tuur- en recreatieplan Perkpolder komt. De provincie is eigenaar van het pand waarin Van Dijck nu bijna twee jaar een paviljoen runt. De gemeente Hulst heeft de toilet ten en de terrassen eromheen in ei gendom. Vooral bezoekers van het strandje bij Perkpolder maken er op zonni ge dagen druk gebruik van. Ook beidt De Perk een podium aan rondreizende singer-songwriters en worden er in het paviljoen fees ten en partijen gehouden. Verder is er een studio die door de lokale omroep uit Terneuzen wordt ge bruikt. „Tot donderdag hebben we in spanning gezeten of het wel goed zou komen. Juridisch konden we niet langer onder de huidige condities open blijven." Uiteindelijk ging de provincie ak koord met een constructie waarbij een nieuw in het leven geroepen Stichting Vrienden van de Perk het paviljoen gaat uitbaten. „We zijn enorm blij dat het alsnog rond is gekomen. We kunnen nu blij ven tot de eerste spade voor Plan Perkpolder de grond in gaat. Ten minste nog 1,5 jaar", aldus See van Dijck. Onderdeel van WGG0NGR Media Weekenddeal In restaurant Saloniki waan f je je al na een paar minuten in Griekenland: zon, zee, 1 strand. Maar Griekenland bestaat uit meer. Wat dacht je van cultuur of de heerlijke Griekse wijnen Allemaal dingen die het leven een stuk prettiger kunnen maken. .«nc Koap vandaag op VAN: €39,95 sweetdeal.nl KORTING 50% ©SWEETDEALZEELND ©SWEETDEALZEELAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 110