D Albert Heijn in Axel wil aanloop van klant Aldi 22 'Isolatie streek groot nadeel' almanak Verzekeringen 1 zaterdag 1 september 2012 door Bas Dingenouts Zeeuws-Vlaanderen krimpt en vergrijst Veel jongeren trekken weg. Maar waarom? Bas Dingenouts (De Rede), Anoek de Gardeijn (Zwin College), Christel Tuin (Reynaertcollege) en Raymond de Frel (Zelden- rust-Steelantcollege) proberen daarop aan de hand van hun klassen- foto's antwoord te krijgen van hun oud-klasgenoten. Vandaag Evita Cornelissen uit de klas van Bas. 9S&SB Evita Cornelissen komt alleen nog voor haar familie terug naar Zeeuws-Vlaanderen. Ze voelt zich senang in Nijmegen. ocente worden, dat is van jongs af aan al de droom van Evita Cor nelissen (28). Bij voorkeur wil ze lesgeven in een taal aan een middelbare school in een niet al te drukke stad in Nederland. In 2002 begint ze dan ook aan de studie Histori sche Taalkunde aan de Radboud Universiteit Nijmegen, die ze na precies vier jaar afrondt. „De enige twijfel was of ik Latijn en Grieks zou studeren of toch En gels. Die laatste taal is het gewor den. Na mijn studie heb ik de eer stegraads lerarenopleiding gedaan om les te kunnen geven op een middelbare school." Dat de keuze op Nijmegen als stu diestad valt is logisch voor Evita. „Ik ben opgegroeid in Ossenisse, wat natuurlijk een kleine gemeen schap is. De eerste open dag die ik bezocht was in Amsterdam. Die overstap zag ik niet zitten, daar vind ik Amsterdam te druk voor. In Nijmegen heb je alle voorzie ningen, zit je lekker centraal, maar heb je toch veel rust en niet de indruk in een grote stad te wo nen. Ik woon er daarom nog steeds." Naast de gewenste woonplaats heeft Evita ook het werk gevon den dat ze ambieerde. Al zo'n vijf jaar werkt ze als docente Engels op een middelbare school in Ge- merL Haar studentenkamertje is ondertussen ingeruild voor een koophuis in de buitenwijken van Nijmegen. „Sinds drie jaar woon ik samen met mijn man, met wie ik vorig jaar ben getrouwd. We Evita Cornelissen (28), 6vwo, De Rede (2001). hebben een huis gekocht in Lin- denholt, een mooie groene wijk in de stad. Het is even rijden naar mijn werk, maar dat vind ik geen probleem. We wonen vlakbij de snelweg, dus ik ben relatief snel in GemerL" De reis naar Zeeuws-Vlaanderen maakt Evita alleen nog voor haar ouders en broer. „In alle eerlijk heid; ik zou nooit naar Zeeuws-Vlaanderen gaan als mijn familie er niet zou wonen. Het voordeel van de streek vind ik de rust, met name in een klein dorp als Ossenisse. Je kunt er onge stoord leven en je hebt geen last van bijvoorbeeld luidruchtige bu ren. De isolatie van de streek vind ik een té groot nadeel. Een trein zou veel oplossen, maar dat zie ik niet zo snel van de grond ko men." Tip? redactie@pzc.nl De Terneuzense makelaar hield gis teravond een feestje omdat hij 40 is geworden. Hij deed dat in het thea tertje pal achter het kantoor waarin hij zich toelegt op het verkopen van kuizen en het verstrekken van hypo theken. ]e hoeft hem op dat vlak niets wijs te maken; praten over bou wen en verbouwen kan hij als geen ander. Hij moet het maar bij praten houden. Om defeestruimte ietwat te vergroten, wilde hij namelijk een tentje opzetten, precies tussen het theater en zijn kantoor. Het gevaarte ging met veel kabaal in elkaar, uit el kaar, in elkaar en weer uit elkaar. Zijn vader kwam er na een paar uur ook maar bij staan. Die houdt zich voor het makelaarskantoor namelijk vooral bezig met... de verzekeringen. Uit het exploot d.d. 24-08-2012 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoeke van Abbas Hasoun, wonend te Middelburg, aan Muna Najem Abed, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, is aangezegd dat deze laatste enkel via een advocaat uiterlijk 05-12-2012 hetzij een verweerschrift, hetzij uitstel daartoe kan verzoeken op het op 03-08-2012 betekende ver zoekschrift tot echtscheiding. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift verkrijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Adres: Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen T: 0115 613651 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl door Raymond de Frel AXEL - De gemeente Terneuzen wil best meewerken aan een loop- verbinding tussen de Albert Heijn aan het Szydlowskiplein en de nieuwe vestiging van Aldi in Axel. Albert Heijn-uitbater Daniël Luit- jens is initiatiefnemer van het idee, maar hij twijfelt nog of hij zijn plan doorzet. „De gemeente heeft het liefst dat wij alles ontwik kelen en betalen. Dat moet ik nog zien. Als het simpel kan, dan doe ik het wel", zegt Luitjens. „Het gaat tenslotte om een verrijking van het winkelcentrum en mijn winkel. Maar als het een lastig en kostbaar verhaal wordt om het straatbeeld te verbeteren, dan moet ik er nog eens goed over na denken." Luitjens wil dat klanten van de Al di zicht hebben op de winkels aan het Szydlowskiplein. Dat wordt nu beperkt door pilaren en een re- tourette, die al jaren niet meer in gebruik is. „We moeten iets verzin nen, zodat de klanten van Aldi na hun boodschappen niet meteen wegrijden. We moeten ze in het centrum zien te krijgen. Dat kan bijvoorbeeld met behulp van een groot bord op de achterzijde van onze gevel, want die moet ook flink worden opgeknapt", aldus Luitjens. Mocht Luitjens het plan doorzet ten, dan stemt het college van bur gemeester en wethouders in princi pe in met de sloop van diverse gevelelementen (trap, hellingba- nen en een luifel) en de pergola's aan de zijde van het parkeerterrein aan het Szydlowskiplein en langs de Tuinstraat. Laatstgenoemde straat wordt overigens al door de gemeente opgeknapt. b^éfmptóéf restauratie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 108