Tandarts vertrekt met de noorderzon start verkoop 1 september Film by the Sea ZEEUWS-VLAANDEREN Met zeemansliederen op ontdekkingsreis ZATERDAG 1 september 2012 21 PZC Zwartenhoekse zeesluis krijgt een boek 22 Eigenaar Omer van Tandartspraktijk Nieuwstraat in Oostburg neemt ook inboedel mee door Martijn de Koning OOSTBURG - Tandartspraktijk Nieuwstraat in Oostburg zit in de problemen. De eigenaar, Mustafa Omer, is met de noorderzon ver trokken en heeft daarbij de inboe del meegenomen. Waarom hij dat gedaan heeft, is niet duidelijk. Er gaan wel verhalen over een faillis sement. De enkele honderden klanten van Omer zijn niet inge licht In het bedrijf, dat sinds 2008 als éénmanszaak op naam staat van Omer, werkten verder een andere tandarts en een assistente. Die stonden afgelopen maandag tot hun eigen verbijstering voor een leeg gebouw. Stoelen, materiaal en computers waren allemaal verdwe nen. Het pand is ook eigendom van Omer, die afkomstig is uit Cy prus en officieel woonachtig is in Amsterdam. De collega van Omer, de Hongaar se tandarts Bedo, wilde vrijdag niet veel kwijt over de zaak. Wel geeft ze aan zo snel mogelijk een oplossing te zoeken. De assistente van Omer, die vrijdag niet bereik baar was, spreekt momenteel op straat iedereen aan die ze herkent als patiënt, met de mededeling dat alle apparatuur verdwenen is en ze daardoor ook geen gegevens van klanten meer heeft. Ze raadt ieder een aan zo spoedig mogelijk naar een nieuwe tandarts over te stap pen. Dat is nog niet zo makkelijk, zo bleek. Wie als klant tandartsen in de buurt belt, krijgt te horen dat die tijdelijk geen nieuwe cliën ten aannemen en eerst willen af wachten hoe deze zaak verder gaat. „We wachten even af tot we officieel iets horen", verklaarde één van hen desgevraagd. „Vervol gens zullen we met elkaar in over- leg gaan." De tandartsen benadrukken wel dat voor mensen met acute tand pijn altijd een tandarts voorhan den is. Overigens zou Omer met ingang van gisteren ook weekend- en avonddienst hebben. Bedo neemt nu de weekenddienst voor haar re kening, vertelt ze. Hoe ze dat gaat doen, kon ze niet vertellen. Wie gisteren naar de praktijk belde,1 kreeg een 'in gesprektoon'. Komende week worden de avond diensten van Omer ingevuld door collega's uit de regio. TERNEUZEN - Open monden troef vrijdag avond in de Grote Kerk in Terneuzen; de toe schouwers omdat ze het verteltheaterstuk van Henk Mesuere met bewondering tot zich namen en de zangers en zangeressen van Zuid West 10 en De Dekzwabbers om luid keels de opening van het achtste Vliegende Hollander Shantyfestival kracht bij te zetten. Het stuk over ontdekkingsreis naar de Zuid pool van de Antwerpse bakkersjongen Jan Van Mirlo was de intro van een weekend vol zeemans-, dronkemans- en andere liederen in het Terneuzense centrum. Op de Markt en in Porgy Bess zingen zaterdag en zondag twaalf koren. Kijk voor het programma op www.shantyterneuzen.nl foto Peter Nicolai «MHHaMBHIBHHMIfiHSS J555S9SS5S5SBHBHBUOnnSUn» BIERVLIET Hoofdwond chauffeur gekantelde vrachtauto Bij een ongeval op de Havenstraat in Biervliet is vrijdagmorgen een 29-jarige vrachtwagenchauffeur uit Leeuwarden lichtgewond geraakt aan zijn hoofd. Rond half acht raak te hij de controle kwijt over zijn combinatie, waardoor de vrachtau to kantelde. De man liep een lichte hoofdwond op, maar hoefde niet naar het ziekenhuis. De Haven straat was lange tijd gestremd. TERNEUZEN Stroomkabels gejat van bouwterrein Van een afgesloten bouwterrein in de Axelsestraat in Terneuzen zijn twee 380 volts stroomkabels gesto len. De diefstal heeft plaatsgevonden tussen donderdag 16.30 uur en vrij dag 7.00 uur. De kabels hebben een lengte van dertig en vijftig meter. Het totale schadebedrag is nog niet bekend. Hoe de dieven het terrein betraden, is niet duidelijk. HULST Kinderen krijgen brief voor volwassenen De gemeente Hulst heeft per onge luk aan kinderen gevraagd om lid te worden van een inwonerpanel voor volwassenen. Hulst wü die groep mensen regelmatig hun me ning vragen. Er is iets misgegaan bij het maken van het adressenbe stand. De gemeente verzoekt men sen die jonger zijn dan 18 jaar en een brief hebben ontvangen, die als niet verzonden te beschouwen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 107