J5ÏP zeeland 123 ITVERKOOP! 'Alles wordt in één keer kapot gemaakt' SP-middag in 't Beest VERHUIZEN MET ZORG! 0113 22 22 20 déDRVKKERY Barre zeereis voor sportvissers zaterdag 1 september 2012 I8ESTE TUINMEUBEL WINKELKETEN 201211 Garden Life Style TUINMEUBELEN Pres. Rooseveltlaan 745 Vlissingen ZONDAG OPEN 0 12.00 I 7.OO ui jrj www gaidcniifcstylc.nl Mozartlaan 8 Vlissingen Vrijstaand woonhuis met een unieke ligging in de populaire 1 componistenwijk.Vrij uitzicht aan de voorzijde. Goed ondër- houden, en de laatstE jaren: op tal van punten gemoderniseerd da nieuwe keuken en badka- nier. Mogelijkheid voor wpon- programma op begane grond. NIEUW .enjo! Bed Breakfast kfu?,^V Vraagprijs 295.000,- k k. Vandaag 15.00-16.00 uur Ernest van der Kwast signeert o.a. Giovanna's Navel Dinsdag 4 september 14.30-16.00 uur Carlos Ruiz Zafón signeert zijn nieuwe boek De gevangene van de hemel Markt 51 Middelburg www.drukkerijiriiiddelburg.nl GOES Carageverkoop in wijk Goese Meer Bewoners van de wijk het Goese Meer houden op 15 september een garageverkoop. Ze bieden 'spullen van zolder', lekkernijen, kunst en hobby-uitingen te koop aan. Aan het begin van de wijk, aan de Goe se Meerlaan is vanaf 10.00 uur een kraam waar bezoekers de deelne mende adressen kunnen krijgen. De verkoop duurt tot 17.00 uur. ELLEWOUTSDIJK East of the Sun treedt op in 't Kerkje East of the Sun treedt zondagmid dag op in 't Kerkje van Ellesdiek in Ellewoutsdijk. Het trio brengt ei gen werk en klassieke jazznum mers. De band bestaat uit zangeres Ingrid Borger, pianist Peter Jonge- pier en bassist Jack van Waarde. Het optreden begint om 14.30 uur. Tussendoor wordt dè tentoonstel ling 'Ver Lucht' van Wout Kole ge opend. TERNEUZEN Stroomkabels gejat van bouwterrein Van een afgesloten bouwterrein in de Axelsestraat in Terneuzen zijn twee 380 volts stroomkabels gesto len. De diefstal heeft plaatsgevon den tussen donderdag 16.30 uur en vrijdag 7.00 uur. De kabels hebben een lengte van dertig en vijftig me ter. Het totale schadebedrag is nog niet bekend. Hoe de dieven het ter rein betraden, is niet bekend. SINT-MAARTENSDIJK Opruiming bij winkel van Leger des Heils Vandaaag, zaterdag is de laatste dag waarop zomerkleding wordt ver kocht in de kringloopwinkels van het Leger des Heils in Sint-Maar tensdijk. De zomerkleding is afge- prijst Het aanbod van meubels is sinds kort uitgebreid omdat de op slagcapaciteit bij het Leger veel gro ter is geworden. Het dienstencen trum aan de Radda Barnenstraat 9 is van 10.00 tot 12.00 uur open. Hard nodig, zegt de één. „Er moeten nieuwe schorren en slikken ko men." Doodzonde, vindt een ander. „Je laat in ruim twintig jaar een prachtig natuurge bied ontstaan om het vervolgens in één keer kapot te maken. Het mag duidelijk zijn: de meningen over de toekomst van het Ramme- gors zijn verdeeld. De Natuurvereniging Tholen is voorstander van de terugkeer van het getij, zo laat voorzitter Erwin Raas weten. „Natuurlijk is het jam mer dat een mooi stuk zoete na tuur verdwijnt, maar uitbreiding van het slikken- en schorrenareaal is echt nodig. Pijnlijk, maar nood zakelijk, zo zou ik het plan willen omschrijven." Opvallend genoeg denkt Henk Melchers uit Sint-Maartensdijk - tot voor kort voorzitter van de na tuurvereniging - daar helemaal an ders over. Hij vindt dat we moeten accepteren dat slikken en schorren in de Oosterschelde afkalven door menselijk toedoen, namelijk de aanleg van de Stormvloedkering. „Begrijp me niet verkeerd, ik krijg ook buikpijn van het verdwijnen van schor en slik, maar je kunt nu eenmaal niet alles hebben. We hebben gekozen voor veiligheid." De natuurliefhebber vindt het doodzonde dat een mooi stuk zoe te natuur wordt opgeofferd voor nieuwe slikken en schorren. „Als ze dit werkelijk nodig vinden, had den ze het kort na het ontstaan van het Rammegors moeten doen. Nu laat je in ruim twintig jaar een prachtig natuurgebied ontstaan om het vervolgens in één keer ka pot te maken. Het verbaast me trouwens ook dat zoetwaternatuur kennelijk als minder wordt gezien dan zoutwaternatuur." Ook Daan Kempeneers uit Sint Philipsland verzet zich tegen de plannen van Rijkswaterstaat. Hij is op internet een petitie begonnen, die inmiddels door ruim 200 men sen is ondertekend. Kempeneers stelt dat veel dieren straks niet meer in het Rammegors kunnen leven en dat de miljoenen in deze tijd wel beter kunnen worden be steed. Kempeneers en veel andere inwo ners van Sint Philipsland zien ook hun geliefde schaatsplek verdwij nen als het water in het Ramme gors weer zout wordt. Rijkswater staat zegt dat ook spijtig te vinden. „Als er alternatieven blijken te be staan voor een schaatsbaan, zijn wij bereid deze te ondersteunen." www.rijkswaterstaat.nl/rammegors www.rammegors.petities.nl GOES - De Socialistische Partij houdt op 7 september een verkie zingsbijeenkomst in Podium 't Beest in Goes. De bijeenkomst staat in het teken van Onderwijs en Cultuur. ICandidaat-kamerle- den Manja Smits (elfde op de lijst) en Niels Jongerius (39-ste) komen langs. De film 'Capitalism, a love story' van de Amerikaan Michael Moore wordt vertoond, over de financiële crisis, waarin Moore kritiek levert op het Amerikaanse kapitalisti sche systeem. Er zijn bovendien optredens van Zinkzand en Saint Helena Dove. De bijeenkomst van de SP is gratis te bezoeken. Belangstellenden zijn welkom van 14.30 tot 17.00 uur. boot, de Lady Ellen, rond 18.00 uur motorproblemen kreeg. Toen de Koopmansdank arriveerde, wa ren de vissers zeeziek. De redders deelden zwemvesten uit en sleep ten de boot naar Neeltje Jans. De Lady Ellen heeft Colijnsplaat als thuishaven. NEELTJE JANS - Vier sportvissers uit Noord-Beveland hadden het woensdagavond niet breed toen zij over vier meter hoge golven door KNRM-reddingboot Koop mansdank naar huis werden ge sleept. De vier lagen 45 kilometer uit de kust te vissen toen hun

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 101