zeeland 123 Raad van State Reünie voor gesloten schooltje in Baarland Houding provincie ergert veel mensen op Tholen pekaar J^tUUPLUS Klein Mantraconcert in Nisse Siii®® vrijdag 31 augustus 2012 De Samenwerkende Recreatie Tholen en de Dorpsgemeenschap Sint-Anna- land zijn naar de Raad van State gestapt om af te dwingen dat er toch een buitendijks fietspad komt op de dijk bij Sint-Annaland. foto's Willem Mieras Op de dijk bij Sint-Annaland mag straks niet worden gefietst, tot groot ongenoegen van veel inwoners. door Rob Paardekam Ook op Tholen houdt een toekomstige onder- houdsweg de gemoede ren bezig. Het water schap mag van de provincie bij de dijkversterking ten oosten van Sint-Annaland geen permanente weg aanleggen waar ook fietsers gebruik van kunnen maken. Deze zouden de vogels te veel verstoren. Er komt nu grof open steenasfalt. De voertuigen van het waterschap kunnen daar op, maar voor fiet sers is zo'n weg ongeschikt. Het besluit stuit op veel verzet op Tholen. Veel mensen ergeren zich bovendien aan de starre houding van de provincie. De Samenwer kende Recreatie Tholen (SRT) en de Dorpsgemëenschap Sint-Anna land (een soort dorpsvereniging) zijn naar de Raad van State ge stapt om de komst van een buiten dijks fietspad alsnog af te dwin gen. „Dat loopt inmiddels", zegt Rob Duijm van de SRT. „Wij heb ben onze argumenten kenbaar ge maakt en de provincie heeft als ge daagde een verweerschrift inge diend. Binnenkort zal een zittings datum worden bepaald." De ge meente Tholen is overigens ook van mening dat er een buitendijks fietspad moet komen, maar burge meester en wethouders vinden een stap naar de Raad van State vooralsnog te ver gaan. Bijzonder is dat zelfs de Natuurver- eniging Tholen niet per se tegen de komst van zo'n pad is. Ze stelt zich heel pragmatisch op. Als fiet sers de vogels niet verstoren, waar om zou dat fietspad er dan niet mogen komen? Om hier uitsluitsel over te krijgen, doet de vereniging deze zomer zelf onderzoek naar mogelijke verstoring. „Dat is niet gemakkelijk en kost bovendien veel tijd", zegt voorzitter Er win Raas. Volgens hem gebruikt de ver eniging vooral bestaande gege vens, zoals vogeltellingen. „Er is ook literatuur over hoe bepaalde soorten reageren op fietsers." Volgens Raas spelen allerlei facto ren, zoals afstand en soort, een rol. „Over het algemeen zijn kleine vo gels veel minder storingsgevoelig", zegt hij. „Vaak kan er op 80 meter afstand iemand passeren zonder dat zo'n beestje schrikt. Maar een gans stijgt soms al op als op een ki lometer afstand iets gebeurt." De natuurvereniging hoopt de re sultaten van haar onderzoek bin nenkort te kunnen presenteren. BigBag of losucstort bestratingsnalerialen bv Kanaalwcg 83 4401 PE Vlakc 0113 38 1662 infofSipckaar.tom wwww.pckaar.com WISSENKERKE Noord-Beveland peilt interesse in een app De gemeente Noord-Beveland wil weten wat inwoners zouden vin den van een app (een programma voor een specifieke applicatie) voor smartphones en i-pads. Op de website van de gemeente kunnen mensen stemmen over de vraag of zij zo'n app zouden gebruiken. De meeste stemmen gelden op dit mo ment het antwoord: hangt er vanaf hoe zinvol die is. Op het moment hebben enkel Kapelle en Veere apps, waarmee mededelingen te volgen zijn en meldingen openbare ruimte gedaan kunnen worden. KAPELLE Fietstocht met camera rond fruitfotografie Het Fruitteeltmuseum in Kapelle houdt donderdag 13 september een workshop over het fotograferen van het fruit. Museumfotografe Christa Breure fietst door de omgeving van Kapel le en wijst wat een cameraoog kan zien in de boomgaarden en het landschap. Er varen en onervaren fotografen zijn welkom. De tocht met camera en fiets begint om 13.30 uur bij het museum en duurt tot 16.30 uur. Deelname kost tien euro. Aanmelden kan via 0113-344904 of info@fruitteeltmuseum.nl. 'S-HEERENHOEK Boerenbond houdt dag van platteland Bij de Boerenbond in 's-Heeren- hoek wordt morgen weer de Dag van het Platteland, gehouden. Een nieuw onderdeel is de zogeheten parking sale, waarbij de meest uit eenlopende voorwerpen worden verkocht. Verder zijn er diverse ac tiviteiten zoals cupcakes versieren, ponyrijden en boerderijspelletjes. Ook een hoefsmid en verschillen de dieren zijn aanwezig. De dag duurt van 9.00 tot 16.00 uur. De Boerenbond is te vinden aan de Werrilaan 67. Bij ieder past een kunststof kozijn. Klofinelweg 5 Middelburg T 0118 - 628 707 www.alkuplus.nl BAARLAND - Oud-leerlingen van openbare basischool De Beren burcht in Baarland houden een reünie. De school is nu ruim een jaar dicht: de directeur deed de deur in juli 2011 voor het laatst en defini tief op slot. De leerlingen verkas ten naar een andere school, in een andere plaats. Omdat veel dorpsgenoten mooie herinneringen aan hun school heb ben en omdat veel oud-leerlingen niet meer in het dorp wonen, is be sloten om een reünie te houden, op tien november aanstaande. Oud-leerlingen en oud-docenten, maar ook andere belangstellenden zijn welkom op de bijeenkomst. De school in Baarland is niet de enige die sluit of met sluiting wordt bedreigd, in een groot aan tal Zeeuwse dorpen staat de dorps school onder druk. Momenteel wordt bijvoorbeeld druk gediscussieerd over de toe komst van de Kattenschulp in Kat- tendijke en de Julianaschool in Kats. Mensen die in Baarland op de openbare dorpsschool hebben ge zeten en de reünie willen bijwo nen, of iemand kennen die dat zou willen, kunnen contact opne men met de commissie, via e-mail: gerdy.haes@telenet.be NISSE - Chundra Feenstra houdt op zondag 2 september een man traconcert in Nisse, gecombineerd met een Arati lichtceremonie.l het concert duurt van 16.00 tot 18.30 uur. Er is plaats voor een beperkt aantal personen. Van tevoren aan melden is noodzakelijk: www.mantrasite.nl of telefoon nummer 0113-649824 MIDDELBURG Oostmede 26 modelwoning en Breedmede 40 OPEN HUIS zaterdag 1 september 2012 van 10.00 - 12.00 uur 5C HULT ING www.schulting-partne

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59