jaar nooit moedeloos geworden wonen 15 'Alle weekenden en vakanties gingen er aan op' vrijdag 31 augustus 2012 De keuken en de woonkamer op de achtergrond. Een woonkamer zo groot als een balzaal. fotografie Ronald den Dekker Ze hebben bewust geen concessies gedaan aan de kwaliteit: „We hebben gekozen voor echte houten paneeldeuren", vertelt Emmy. „En voor een mooie vloer en goed sanitair. We vonden dat alles in stijl van het oude huis moest. Al die deuren kosten een vermo gen, maar we vonden dat ze het geld waard waren. Dan kopen we die nieuwe meubels later wel." Menno: „De basis van het huis moest goed zijn. Dat was het uitgangspunt." Omdat ze geen ervaring hadden met klus sen, hebben ze alles tijdens de verbouwing moeten leren. „We zijn begonnen in de bij keuken", zegt Menno. „Dat is toch een ruim te waar je niet in zit, dus daar konden we oe fenen met het plaatsen van plafonds en het dichten van naden en schuren. Ik heb heel veel geleerd. Hiervoor had ik nog nooit elek triciteit aangelegd en nu moet Lk nog maar een paar stopcontacten monteren. Het is een kwestie van doen. Het went, ik ben niet meer bang dat het fout gaat." Boven liggen nog een paar deuren die afge hangen moeten worden, maar verder is hun droomhuis ongeveer klaar. „Dit doe ik eens, maar nooit meer", grinnikt Emmy. „Als we in Zeeland blijven, blijven we hier. Dit is ons droomhuisje." En het huis is door de verbouwing groot genoeg voor de toekomst: Menno en Emmy verwachten in maart vol gend jaar hun eerste kindje. De achterkant van het huis is fors uitgebouwd. Wat heeft de verbouwing gekost? Menno: „Dat wil ik liever niet zeggen, maar door de economische crisis en doordat de btw tijdens de verbouwing omlaag ging, hebben we de kosten la ger kunnen houden dan gepland. We hebben hele goede afspraken kunnen maken met onze aannemer, Van Baa- len-Poleij." Wat viel er mee? Menno: „De samenwerking met de aannemer dus. Zowel met de baas als met de mensen die het werk deden. Dat verliep allemaal heel erg prettig." Wat viel er tegen? Emmy: „De tijd. Ik had nooit gedacht dat dit een jaar zou duren. We hadden ingeschat dat we een halfjaar nodig hadden. Alle weekenden en de vakan ties gingen er aan op. Nee, dat hebben we eigenlijk nooit vervelend gevon den." Menno: „De ventilator in de bad kamer. Ik had eerst zo'n ding van een bouwmarkt die echt niet te monteren was. Daarna heb ik er één bij een bad kamerzaak gehaald. Toen die eindelijk zat, moest ik hem instellen, en toen brak de vochtsensor af." Wat was je grootste blunder? Menno: „De tegeltjes boven het aan- rechtblad. We wilden daar van die me trotegeltjes, maar die bleken net een verkeerde kleur wit te hebben ten op zichte van de keuken en de muren. Ik heb ze er toch opgezet, en ik heb ze er later weer allemaal afgebikt. Nu hebben we een granieten plint." Hoe lang heeft de klus geduurd? „Van april 2010 tot december 2011. toen hebben we besloten dat het klaar was. Hoewel er eigenlijk nog wel een paar dingen moeten gebeuren: ik moet nog vijf deuren afhangen en nog twee stopcontacten monteren." Heeft u tips? Mail dan naar: wonen@pzc.nl Een deel van de voorgevel is tijdens de verbouwing blijven staan. Het dak is volledig ver nieuwd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45