Buurt heeft schrik goed te pakken 317 zeeland 13 Ruim 150 dode duiven en kippen in Sluis Oranje Fonds steunt kledingbank commentaar Uitdaging CDA-Statenlid Jan Bergen legt zijn functie neer fs^sszaosfixoKfxwsss geïmproviseerde explosieven wer den gevonden in de woning aan de Jazzsingel in Terneuzen. „Stel je toch voor dat mijn dochtertjes van twee jaar en tien maanden met zo'n pakje hadden geschud en het was afgegaan. Brrr." Danielle Langendoen, buurtbewoonster vrijdag 31 augustus 2012 In een woning aan de Jazzsingel in Terneuzen werden woensdag ruim 300 geïmproviseerde explosieven en een kilo kruit gevonden. foto Tim Koster door Henk Boot TERNEUZEN - Met Oudjaar ging het rond de hoekwoning van de man aan de Jazzsingel in Terneuzen al tijd flink te keer. Harde knallen. Te hard, zeggen buren. „Vast illegaal". Daarover was de politie, die woens dagmiddag met tien man sterk kwam opdraven, ook getipt. In werkelijkheid lag er bij de Terneu- zenaar een kilo los kruit en drie honderd met de hand opgepimpte strijkers en ander vuurwerk. „Lin ke soep" vindt de buurt. Als ze dat had geweten. „De post gaf hier vaak pakjes voor hen af die via in ternet waren besteld. Wie weet wat daarin heeft gezeten", zegt buurvrouw Danielle Langendoen. De rillingen lopen over haar rug. „Stel je toch voor dat mijn dochter tjes van twee jaar en tien maan den met zo'n pakje hadden ge schud en het was afgegaan. Brrr." Met de vader heeft de buurt am per contact. Een teruggetrokken man van weinig woorden. Geschei den van zijn vrouw, die een eind verderop aan de Jazzsingel woont. Hun 15-jarige zoon zit op de vmbo van De Rede. Hij woont bij ma, maar verblijft vaak bij pa. „In de garage sleutelden ze aan een brom mer", meldt een andere buur. Zo wel vader als zoon probeerde vol gens hem dat knalijzer ook uit. „Asociaal, zoveel lawaai dat ding maakt. Op een zomerdag is het in de tuin soms niet te harden". Toen ze woensdag even na twee uur 'de kleerkasten' van de politie voorbij zag lopen, vermoedden de buren al dat er iets mis was met hun buurjongen. „Die stak ook «ggeeggsgaasasffiBfiggBMaaeswwwgapgscaKMMr-ai buiten oud of nieuw wel rotjes af." De buurt hoopt dat de rust in de straat nu weerkeert. „Mijn vrouw heeft er slecht van geslapen. Ze was bang dat de politie nog explo sieven over het hoofd heeft ge zien", zegt buurman Raymond van nummer 6. Die kans is klein. Tot na achten waren de speurders binnen en buiten bezig. De straat was deels afgezet. Ook brandweer en politie waren gealarmeerd. Danielle moest binnenblijven. „Met de ramen en deuren dicht. Ik had de schrik wel goed te pakken". De wedstrijden van de Paralympics zijn gisteren begonnen. Volg de spe len op pzc.nl/olympischespelen 1Viertal zet beroving in scène 2. Intercity's gaan stoppen op alle Zeeuwse stations STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl MIDDELBURG - Inspecteurs van de dierenbescherming hebben na een tip van de politie Zeeland 150 do de duiven en kippen gevonden bij een woning in de gemeente Sluis. Tegen de eigenaar is proces-ver- baal opgemaakt. Hij heeft de op dracht gekregen de kadavers nog deze week op te ruimen. In dezelfde hokken waar de inspec tie de dode dieren vond, scharrel den ook nog zestig levende dieren. In samenwerking met de dierenpo- litie en de Zeeuwse afdeling van de dierenbescherming zijn de le vende dieren naar een opvang- adres gebracht. De ruim 150 dode dieren werden gevonden in diverse volières en hokken. Het precieze aantal was niet meer te achterhalen, omdat een aantal al in een te verre staat van ontbinding was om geteld te kunnen worden. Uit een gesprek met de 41-jarige ei genaar is gebleken dat hij veel pri- véproblemen had, waardoor het verzorgen van de dieren erbij in schoot. De man heeft vrijwilig af stand gedaan van de nog levende kippen en duiven. De dieren politie ziet erop toe dat kadavers echt worden opgeruimd. Maatschappelijk werk is ingescha keld om de man te helpen zijn le ven weer op de rails te krijgen. MIDDELBURG - Het CDA-Statenlid Jan Bergen legt zijn functie neer. Dat heeft te maken met zijn benoe ming tot voorzitter van de raad van toezicht van Juvent, de jeugd zorg- en pleegouderorganisatie van Zeeland. Bergen zat sinds de verkiezingen van 2003 in de Staten en was ook enige tijd fractievoor zitter. Zijn nieuwe functie is niet verenigbaar met het Statenlidmaat schap. Jan Bergen, huisarts van be roep, neemt in de Statenvergade ring van 29 september afscheid. In die vergadering zal Jeffrey Oude man als zijn opvolger worden geïn stalleerd. Oudeman is voorzitter van het CDJA en was fractievolger. Zeeland wil eigenlijk geen afscheid nemen van de huidige com missaris van de konin gin Karla Peijs. Dat zou je ten minste denken als je het profiel ziet voor de selectie van haar opvolger. Zeeland zoekt ie mand die qua vaardigheden heel sterk op Peijs lijkt. Dat is een groot compliment aan de vertrekkende commissaris. Zij heeft het kennelijk zeer goed ge daan. Maar het profiel voor het nieuwe Zeeuwse boegbeeld ver telt veel meer. Hier in Zeeland, waar de pro vinciale organisatie nog steeds een factor van belang is, ligt ruimte voor iemand die er echt iets van wil maken, die niet al leen komt voor het decorum. Geen dorre bestuurder, maar ie mand die naar eigen inzicht kansen schat en ze aangrijpt. Een commissaris die zich duide lijk laat gelden in het politieke bedrijf en die zich verder op al le fronten sterk inzet voor de Zeeuwen. Dit is een zeer uitdagende bood schap aan alle gegadigden voor de zetel in de Abdij. door Sharon van Oost MIDDELBURG - Stichting Kleding bank Zeeland, die dit jaar in juni haar deuren opende, krijgt een bij drage van 15.000 euro van het Oranje Fonds. Als startende organi satie die het volledig moet hebben van vrijwilligers, kan zij dit bedrag meer dan goed gebruiken. „We krijgen tientallen subsidie aanvragen per dag", zegt Rosanne Wink, woordvoerster van het Oranje Fonds. „Belangrijk is na tuurlijk dat de stichting zich inzet voor mensen die moeten rondko men van een minimum inko men." Maar dat is niet de enige re den dat de aanvraag is goedge keurd. Naast een kledinguitgiftepunt is de Zeeuwse Kledingbank namelijk ook een informatie- en ontmoe tingsplaats. Wink: „Mensen bij el kaar brengen is een van onze speerpunten. Daarom past de Stichting Kledingbank Zeeland goed bij ons." De stichting doet met kleding ei genlijk hetzelfde als de Voedsel- bank met eten: vrijwilligers zorgen ervoor dat mensen in de minima gratis kleding, schoenen en textiel krijgen. Diegene moet dan wel in het bezit zijn van een doorverwij zing van een erkende hulpverle ner. Met zo'n doorverwijzing mag je twee keer per jaar langskomen om een ruime set kleding uit te kiezen. Kijk voor meer informatie op www.kledingbank-zeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3