Sparta Praag straft fouten Feyenoord af 301 sport PSV scoort negen keer Marco van Basten baalt Anzji droogt Al af: 0-5 9 Arsenal (Eng) Nederland heeft eerste medaille op Paralympics Loodzware loting Ajax in Champions League vrijdag 31 augustus 2012 eindhoven - Alsof het een oefen wedstrijdje tegen amateurs betrof, zo kon PSV zich uitleven tijdens de return in de voorronde van de Europa League tegen FK Zeta. De geïmproviseerde ploeg van trai ner Dick Advocaat trakteerde de toeschouwers op een doelpuntrij ke wedstrijd: 9-0. Aangezien PSV vorige week in Montenegro al met 5-0 won, kwalificeerden de Eind- hovenaren zich met de doelcijfers 14-0 voor de groepsfase van het Eu ropese bekertoernooi. Advocaat deed voor de return voornamelijk een beroep op spe lers die doorgaans op de bank zit ten of bij het tweede elftal spelen. De club uit Montenegro had al drie rondes overleefd, maar kon PSV nooit in de problemen bren gen. Zeta verdedigde onthutsend zwak, waardoor PSV er een doel- puntenfestijn van kon maken. Linksback Jetro Willems stond voor rust vier keer aan de basis van een doelpunt. Mathias Jörgensen opende al in de 5e mi nuut met het hoofd de score, Van Ooijen luisterde zijn debuut even later op met een prachtig doel punt. Via twee doelpunten van Tim Matavz en eentje van Georgi- nio Wijnaldum, die net als Jörgensen vogelvrij kon inkoppen, stond het bij rust al 5-0. Matavz, Wijnaldum (twee) en Van Ooijen wisten na rust nogmaals te scoren. heerenveen - SC Heerenveen-trai- ner Marco van Basten heeft na de uitschakeling in de voorronde van de Europa League hard uitgehaald naar de clubleiding. „We hebben afgelopen seizoen voor 17 miljoen euro aan spelers verkocht. De helft zou geherinvesteerd worden, maar alles wat we gehaald hebben kwam transfervrij of is gehuurd." De ploeg van Van Basten verloor in het eigen Abe Lenstra-stadion met 2-1 van Molde FK. De Noren hadden vorige week thuis al met 2-0 gewonnen. De oud-bonds- coach vond zijn ploeg zonder de alkmaar - AZ kan zich de rest van het seizoen op de nationale competitie concentreren. De club verloor in Alkmaar voor de twee de keer binnen een week van Anz ji Machatsjkala, de Russische club van Guus Hiddink: 0-5. Mbark Boussoufa en Samuel Eto'o beslisten de wedstrijd al voor rust. Lacina Traore, Mehdi Carcela-Gon- zalez en Sjamil Lahijalov tekenden voor de eindstand. Zij verpestten daarmee de 100e Europese wed strijd van AZ, dat het internationa le avontuur dus al in de laatste voorronde van de Europa League zag eindigen. AZ, dat de eerste wedstrijd met 1-0 verloor, bereikte vorig seizoen nog de laatste acht. FC Twente versloeg Bursaspor met 3-1. Omdat het vorige week 3-1 voor de Turken werd, waren verlengingen noodzakelijk om een winnaar aan te wijzen. Bij het slui ten van de krant was de uitslag nog niet bekend. *We waren vanavond niet goed genoeg. Net als in de thuiswedstrijd waren we veel te onrustig.' Ronald Koeman, trainer Feyenoord gewenste versterkingen machte loos tegen Molde. „Ik voel me ook wel een klein beetje in de maling genomen." Van Basten zei onlangs nog boos langs te zijn geweest bij de clubleiding. „Maar dat had wei nig effect. Als zij niet willen, houdt het helaas op." Van Basten nam zijn spelers na af loop in bescherming. „Ik kan ze niet verwijten dat ze slordig met de kansen omsprongen. Ze kun nen niet meer doen dan hard wer ken, maar ze hebben één of twee goede spelers nodig om zich aan vast te houden." Feyenoord is al na vier wedstrij den klaar met z'n Europese cam pagne. Dinamo Kiev hield de Rotterdammers uit de Cham pions League, waarna Sparta Praag de ploeg gisteren elimi neerde voor de Europa League. In Tsjechië werd het 2-0. door Barry van der Hooft praag - Nog geen vier maanden geleden vierden uitzinnige spelers en fans het bereiken van de twee de plaats in de eredivisie. Feye noord zou de Champions League ingaan, Lionel Messi moest reke ning houden met Jordy Clasie klonk het tijdens de huldiging in De Kuip. Gisteravond was de sfeer in Praag heel anders, want na vier wedstrijden kwam al een eind aan de Europese campagne. Na de 2-2 van een week eerder in Rotter dam, ging de ploeg van Ronald Koeman in Tsjechië met 2-0 onder uit. Nadat Dinamo Kiev eerder in de voorronde van de het kampioenen bal al te sterk was gebleken, maak te ook Sparta Praag duidelijk dat het huidige Feyenoord nog veel te kort komt. „We waren vanavond niet goed genoeg", zei Koeman. „Net als in de thuiswedstrijd wa ren we veel te onrustig. Dat komt ook door de fouten die we ma ken." Hij doelde op de zwakke aan names van Sekou Cissé, die daar door meerdere keren de bal inle verde bij een tegenstander. Koeman had het echter ook over de fouten die werden gemaakt bij de tegendoelpunten. Een uur lang mocht hij met Feyenoord hopen op het bereiken van de groepsfase van de Europa League. Eén doel punt zou volstaan, maar daarvoor dwong Feyenoord veel te weinig af. De ploeg leek na rust controle over het duel te hebben, tot Lex Immers niet voor de eerste keer de bal simpel inleverde bij een Tsjech. Sparta Praag schakelde snel om, verdiende een makkelijk gege ven strafschop na een handsbal van Miquel Nelom en zag Vaclav Kadlec vanaf elf meter de 1-0 bin nenschieten. Koeman: „Het zijn cruciale mo menten. We hadden na rust con trole over de wedstrijd. Wij wer den beter, zij gingen steeds min der spelen. Maar dan wordt die strafschop gegeven en krijgt Sparta Praag weer nieuwe ener gie." Die energie verdween bij Feye noord, zeker nadat Jiri Jarosik tien minuten na de 1-0 de genadeklap uitdeelde. De routinier mocht bij een corner vrij inkoppen (2-0). Ter wijl de spelers van Sparta Praag de treffer vierden, maakten Joris Mat- hijsen en Bruno Martins Indi in het strafschopgebied ruzie over wie Jarosik had moeten dekken. De twee verdedigers werden cen traal achterin opnieuw noodge dwongen aan elkaar gekoppeld, vanwege het uitvallen van Stefan de Vrij. De aanvoerder raakte twee weken geleden op de training ge- •blesseerd aan zijn enkel, herstelde sneller dan verwacht en begon te gen Sparta Praag in de basis. Zijn optreden duurde maar iets langer dan een kwartier vanwege een nieuwe blessure, nu aan zijn ham string. „Dat vind ik misschien nog wel een groter drama dan deze uit schakeling", vertelde Koeman. „Hij is belangrijk voor ons, was weer fit maar krijgt nu weer een terug- slag." Met De Vrij had Feyenoord niets afgedwongen en zonder De Vrij lukte dat ook nauwelijks. Twee fou ten werden keihard afgestraft, waardoor er al een streep door het Europese seizoen kan worden ge zet. Koeman: „Hét is heel teleur stellend, omdat we weten dat er meer in had gezeten. Het vorige seizoen was fantastisch en helaas hebben we maar vier Europese duels kunnen spelen. Als ploeg zijn we nog steeds goed bezig. We moeten het vizier nu snel op de wedstrijd van zondag tegen Vites se richten. In Europa doen we niet meer mee, maar dan kunnen we de komende maanden nog steeds proberen om er weer een fantas tisch seizoen van te maken. Als we ons verder ontwikkelen, kunnen we volgend seizoen misschien wel de volgende stap zetten." Mario Been verder O Oud-Feyenoord-trainer Mario Been heeft zich met Racing Genk ge plaatst voor de groepsfase van de Europa League door het Zwitserse Luzern met 2-0 te verslaan. Daarmee poetste de ploeg van de Nederlandse trainer de 2-1-neder laag in de heenwedstrijd weg. De Spaanse nieuwkomer Dani Fer nandez, die eerder onder Been bij NEC en Feyenoord speelde, zette de Belgen op voorsprong. Invaller AJub Masika maakte de 2-0. londen - Op de eerste wedstrijd dag van de Paralympics in Londen heeft zwemster Mirjam de Koning de eerste medaille voor Nederland veroverd. De Aalsmeerse tikte op de 100 meter rugslag (klasse S6) als derde aan. Het goud ging naar de Chinese Lu Dong, die een nieuw wereldrecord zwom in deze klasse (1.24,71). De Britse Nyree Kindred veroverde zil ver in 1.26,23. Het was De Konings vijfde paralympische medaille. In Peking 2008 won ze tweemaal goud en tweemaal zilver. Wielrenster Alyda Norbruis haal de de finale op de individuele ach tervolging niet. De Friezin kwarn twee seconden tekort Voor de strijd om het brons. Johan Wildeboer plaatste zich als dertiende voor de eindfase van het handboogtoernooi, op het onder deel recurve (klasse W2). Ajax heeft weinig geluk gehad bij de loting voor de groepsfase van de De beste twee ploegen gaan naar de tweede ronde, de nummer drie stroomt Champions League. De Amsterdammers werden in groep D gekoppeld aan door naar de Europa League en de nummer vier is uitgeschakeld. Een Real Madrid, Manchester City en Borussia Dortmund. overzicht van de groepsindelingen. groep A (|q|FC Porto (Por) <7^, Dinamo Kiev (Oek) m Paris Saint-Cermain (Fra) (Mi Dinamo Zagreb (Kro) groep E Q; Chelsea (Eng) Sjachtar Donetsk (Oek) 'H|j' Juventus (Ita) yjjj FC Nordsjaelland (Den) groep B Schalke 04 (Dui) (xjj. Olympiakos Piraeus (Gri) Montpellier (Fra) groep F Qgj) Bayern München (Dui) Valencia (Spa) §P Lille (Fra) BATE Borisov (WRu) AC Milan (Ita) (|gi| Zenit Sint-Petersburg (Rus) m Anderlecht (Bel) Malaga (Spa) groep G |||j| FC Barcelona (Spa) Benfica (Por) Spartak Moskou (Rus) IJl Celtic (Sch) groep D Real Madrid (Spa) *W*i Hl! Manchester City (Eng) AJAX (NED) (&M Borussia Dortmund (Dui) groep H Igp Manchester United (Eng) lp? Sporting Braga (Por) Galatasaray (Tur) fH CFR Cluj (Roe)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 30