Vlissingen gaat nog dieper snijden Wieleretappe doet Walcheren aan WALCHEREN Grind hindert fietsers op Meiveldpad almanak #Seniorentweet VRIJDAG 31 augustus 2012 21 Binnenstad de parel van Middelburg 22 Zoektocht naar de juiste papieren 24 en 25 matuma—mm* College doet gemeenteraad voorstel hoe 3 miljoen extra te bezuinigen door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - Het kan, zegt het Vlis- singse college; drie miljoen euro extra bezuinigen, bovenop de eer der afgesproken tien. Maar dan zal de raad wel vergaande keuzes moe ten maken. In het rijtje mogelijkhe den komen vooralsnog geen lasten verhogingen voor burgers voor. Na jaren van bezuinigingen en be stuurswisselingen staat Vlissingen er financieel gezien nog steeds be roerd voor. Dat moet anders, vindt de raad. Tijd om voorzichtiger om te gaan met geld en de torenhoge schuldenlast te verlagen. Door ambities voor de Timmerfa briek en asbestsanering in het Scheldekwartier bij te stellen, bij voorbeeld. Dat scheelt volgens het college zo 1,6 miljoen. En om te voorkomen dat de gemeente Vlis singen met betrekking tot dat pro ject weer voor verrassingen komt te staan, heeft de accountant bo vendien geadviseerd de komende vijftien jaar elk jaar één miljoen te reserveren in een potje voor extra risico's. Verder stelt het college voor om alleen nog plankosten te maken voor plannen die de ko mendevijfjaar daadwerkelijk ont wikkeld worden. Tevens mag de algemene reserve, zeg maar de grote gemeentelijke spaarpot, van het college wel wat voller. Dit jaar al, door drie mil joen uit het potje voor de cruiseka de te halen. Andere, structurele maatregelen moeten ervoor zor gen dat Vlissingen in 2020 een buf fer heeft van 33 miljoen. Zoals het er nu naar uitziet, daalt de schuld de komende jaren niet. Integendeel. Om die tendens om te buigen, zal de raad investerin gen moeten schrappen of moeten interen op onderhoud. Een ander idee van het college, is het afstoten van bezittingen. Enkele accommo daties van de gemeente zijn te koop gezet: de woonhuizen zijn weg, maar voor de scholen bestaat weinig belangstelling. Anders zijn er nog aandelen van onder meer Delta, oppert het college, hoewel ze er direct bij aantekent dat bij verkoop daarvan ook de inkom sten uit dividend komt te verval len. De gemeente verwacht dat haar schuldenlast na volgend jaar van zelf afneemt door de verkoop van gronden. Die verwachting spreekt ze overigens al jaren uit, en niet al tijd met resultaat. De raad neemt besluiten in de ver gadering van 20 september. «!!M56l»!IB^40«ZEBö»5iSSE3sSS55e»H58MSs565^S2Ea0SS^S58Za®is8B5e^3iZ!eSi52S5@KK»!3iS»iSSlS5SaS5a8SS5B5 door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De eerste etappe van de tweedaagse wielerwed strijd World Ports Classic komt vandaag door Middelburg. De prof wielrenners zullen maar kort in de stad zijn: de totale döorkomsttijd wordt geschat op vijftien minuten. De geplande doorkomsttijd in Mid delburg is tussen 13.06 en 13.27 uur. De renners beginnen 's och tends om 10.55 uur in Rotterdam aan een etappe van 201 kilometer. Via Schouwen-Duiveland en de Oosterscheldekering komen ze Walcheren binnen en rijden over de N57 naar Middelburg. De route door de stad gaat vervolgens over de President Rooseveltlaan, Sand- berglaan, Seissingel, Seisplein, Wa- lensingel, Looierssingel, Het Groe Tip? redactie@pzc.nl ne Woud, Schroebrug, Schroeweg en via Sloeweg-Noord richting Vlissingen-Oost en naar de finish in Antwerpen. De organisatie zorgt zelf voor de afzettingen langs de route, in samenwerking met de politie. Zaterdag rijden de wielrenners de tweede en laatste etappe, van Ant werpen, via de brug bij Willem stad terug naar Rotterdam. „Whaaa, nou zit ik toch te chatten met m'n oude vader", riep die colle ga op dat Zierikzeese kantoor van achter haar beeldscherm. Geholpen door allerlei cursussen, leren veel se nioren te profiteren van de zegenin gen van het computertijdperk. Ze be treden de wondere wereld van de so cial media en verruilen het ouderwet se telefoneren voor skypen met hun kleinkinderen. Bedrijven en instellin gen werpen zich ook en masse op de social media in de hoop op nieuwe klanten. Zo maakt de Zeeuwse Volks universiteit op Twitter reclame voor computercursussen voor ouderen. Te vrezen valt echter dat die geen tijd hebben voor zo'n cursus. Ze hebben het véél te druk met Facebooken en Twitteren... Fietsers opgelet! ilipaevaar MIDDELBURG - Veel fietsers die gebruik ma- gevaarlijk om over het pad door het Meiveld De fietsers moeten nog even doorzetten: vol- laag en grind op het fietspad aangebracht. Dit ken van het Meiveldpad in Middelburg-Zuid (op de foto gezien vanaf de Regentenlaan) te gens een woordvoerder van de gemeente grind moet twee weken in de kleeflaag wor- hebben last van de laag grind die onlangs fietsen. Het pad wordt ook gebruikt door au- wordt het grind volgende week opgeveegd, den gereden. De steentjes die los blijven lig- over het fietspad is gestrooid. Ze vinden het to's met bestemming kinderboerderij. Vanwege onderhoud zijn onlangs een kleef- gen, worden verwijderd. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21