buitenland 19 Mensvrije reclame in Jeruzalem Onderzoek naar dood Arafat kpn winkel kpn.com 0800 0115 woensdag 29 augustus 2012 JERUZALEM STOCKHOLM 'Israël niet schuldig aan dood activiste' De dood van de Amerikaanse acti viste Rachel Corrie in 2003 was een 'betreurenswaardig ongeluk', maar de staat Israël treft geen blaam. Dat stelde een rechtbank in Israël gisteren. Corrie kwam op 23-jarige leeftijd om. Een legerbull- dozer verpletterde haar in de Ga- zastrook toen ze met andere activis ten protesteerde tegen de verwoes ting van Palestijnse huizen. RABAT Marokkaan cel in voor eten tijdens ramadan Een jonge Marokkaan krijgt drie maanden cel, omdat hij tijdens de vastenmaand ramadan overdag op straat wat had gegeten. Ook moet hij een boete van 250 dirham (ruim 22 euro) betalen. Een rechtbank had die straf vrijdag opgelegd. Het vonnis kwam gisteren naar buiten. In Marokko is het voor moslims bij wet verboden overdag te eten en te drinken tijdens de ramadan. CARACAS Brand raffinaderij Venezuela gedoofd De brand die dagenlang woedde in de grootste raffinaderij van Venezu ela, is gisteren gedoofd. De brand weer probeerde dagenlang de vlam men te doven. Maandag sloeg het vuur nog over naar een derde op slagtank voor brandstof. De brand brak zaterdag uit na een enorme gasexplosie op het terrein van de raffinaderij. Zeker 48 mensen kwa men daarbij om. Miljardaire: 'Ik weet wie Palme doodde' Eva Rausing, een van de rijkste Britse vrouwen, die op 10 juli dood werd gevonden in haar apparte ment in Londen, zou naar eigen zeggen hebben geweten wie in 1986 de Zweedse premier Olaf Pal- me vermoordde. Ze schreef dat in e-mails naar een bekende Zweedse Palme-expert. De Britse recherche dienst Scotland Yard heeft nu de Zweedse collega's ingeschakeld. OSLO Noorse premier wil stappen tegen terreur Premier Jens Stoltenberg heeft gis teren tegenover het parlement ver antwoording afgelegd over het op treden van de Noorse regering rond de aanslagen die Anders Brei- vik vorig jaar pleegde. Hij kondig de meteen maatregelen aan om nieuwe terreuraanslagen te voorko men. Zo moeten de politie en vei ligheidsdiensten meer gaan trai nen. BAGDAD Irak executeert 21 mensen op één dag De Iraakse autoriteiten hebben op één dag 21 mensen geëxecuteerd die zich schuldig zouden hebben gemaakt aan terreur. Onder hen waren drie vrouwen. Volgens een woordvoerder gisteren zijn de exe cuties maandagmorgen voltrok ken. Irak kreeg internationaal kri tiek op het aantal executies, nadat in juni de teller over 2012 al op 70 uitkwam, meer dah in heel 2011. PARIJS ♦Geldt bij een 2-jarig abonnement. Met uitzondering van niet redelijk gebruik. Kijk voor de voorwaarden op kpn.com Gevluchte Syrische vrouwen lopen door een nieuw tentenkamp in het Turkse Boynuyogun, vlak bij de Syrische grens. foto Vadim Ghirda/AP door onze correspondent Ad Bloemendaal TEL AVIV - Mensvrije reclame. Het bestaat en Jeruzalem heeft de pri meur. Busreclames in de steeds meer door ultra-orthodoxe joden gedomineerde stad bestaan bin nenkort alleen nog maar uit letters en objecten. Onder orthodoxe druk waren vrouwen al van de affi ches verdwenen en nu volgen de mannen. Dit keer niet omdat de ul tra's er op staan, maar omdat de re clamebureaus geen proces aan hun broek willen wegens discriminatie. Anders dan in Teheran mogen vrouwen in Jeruzalem zich nog zonder hoofdbedekking in het openbaar vertonen. Maar pogin gen hun beeltenissen uit het straat beeld weg te moffelen zijn al jaren aan de gang. Met vilststift en aan steker gewapende vrome jongeren vernielen bushokjes en reclamezui len. Ze hebben steeds minder werk omdat het ene na het andere reclamebureau de handdoek in de ring gooit. Onlangs besloot ook Ca naan, het bureau dat de reclame in het stadsvervoer verzorgt, geen posters met afbeeldingen van vrou wen meer op bussen te plakken. Dat was tegen het zere been van de vrouwen van actiegroep Yerus- halmim. In een poging foto's van vrouwen terug te brengen in het straatbeeld lieten ze posters ont werpen waarop ze zelf staan afge beeld. Met als tekst: 'Vrouwen van Jeruzalem. Aangenaam u te ont moeten'. Canaan weigerde aanvan kelijk ze op de bussen te plakken, maar draaide bij toen Yerushal- mim een klacht wegens discrimi natie indiende bij het Hoogge rechtshof Het reclamebureau stel de wel één voorwaarde: de dames zouden de T-shirts die ze op de posters dragen, moeten verwisse len voor blouses met lange mou wen. Een eis die ze verontwaar digd afwezen. Vervolgens kwamen de juridisch adviseurs van het bus bedrijf met het idee van mensvrije reclame. De vrouwen bezinnen zich op nieuwe actie. Justitie in Frankrijk gaat de dood van de vroegere Palestijnse presi dent Yasser Arafat in 2004 onder zoeken. Arafat stierf op 75-jarige leeftijd onder onduidelijke omstan digheden in een Frans militair zié- kenhuis in Parijs. Het verhaal gaat dat de Palestijnse leider is vergif tigd. De Palestijnen verdenken Is raël ervan daar achter te zitten. De openbaar aanklager in Nanter- re, een voorstad van Parijs, komt in actie na aangifte van de weduwe van Arafat, Suha vorige maand. Te gen wie de aangifte is gedaan, is niet bekend. Een laboratorium in Zwitserland ontdekte onlangs ver hoogde waarden van het radioactie ve polonium op spullen van Arafat. Het lab heeft inmiddels toestem ming om het stoffelijk overschot van Arafat te onderzoeken. Bijvoorbeeld met HTC One V: Bel-SMS Onbeperkt 40r' KPN ToestelLease 13r 250 MB )Qt 5r Totaal T12 maanden SrSr 58r Ga voor andere toestellen en aantrekkelijke aanbiedingen naar de kpn winkel of kpn.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9