Wonen boven school Oud voor jong Brugman Dozijn koren op Terneuzens Shantyfestival Zeeuwen blazen koeien van berg bij Alm-abtrieb woensdag 29 augustus 2012 X-, V_/ Ouderenwoningen boven lokalen Willibrordus Hulst financieren nieuwbouw door Sheila van Doorsselaer HULST - De gemeente Hulst, wo ningbouwcorporatie Woonstich- ting Hulst en Stichting Katholiek Onderwijs Hulst hebben een origi nele oplossing bedacht om vervan gende nieuwbouw en groot onder houd aan basisschool Sint Willi brordus in de Hulster binnenstad te bekostigen: boven 'de nieuw te bouwen klaslokalen komt woon ruimte voor senioren. De bouw van een geheel nieuwe Sint Willibrordus elders in Hulst ketste vorig jaar af omdat leerling prognoses voor de komende jaren de bouw van een brede school niet zouden rechtvaardigen. Geko zen werd voor renovatie en groot onderhoud aan de bestaande school en de afgelopen maanden is gewerkt aan een inventarisatie van de noodzakelijke aanpassin gen en onderhoudswerken. Niet alle lokalen in het schoolge bouw zijn even oud. Er zijn daar om duidelijke verschillen tussen de onderhoudswerkzaamheden die nodig zijn. De voorkant van de school, parallel aan de stadswal len, is het oudst en de indeling is niet efficiënt. Ook na een ingrij pende verbouwing zou de school niet voldoen aan het hedendaagse onderwijsconcept. De renovatie van de Sint Willibrordus wordt daarom gesplitst; vervangende nieuwbouw aan de voorkant van de school en groot onderhoud aan de overige ruimten. Nieuwbouw geeft niet alleen de mogelijkheid de nieuwe vleugel in te richten conform de moderne onder wijsopvattingen, maar zo ontstaat ook meer ruimte aan de voorkant van de school voor (fiet sende) leerlingen, hun ouders en omwonenden. De nieuwbouw en renovatie betreffen een forse inves tering en volgens de Hulster wet houder Frank van Driessche (On derwijs) zit er niet genoeg in de pot onder wijshuisvesting. Daarom is een bijzonder alternatief ge zocht om de nieuwbouw te beta len: schoolwoningen. Zo krijgt de Willibrordusschool nieuwbouw en Woonstichting Hulst de zo ge wenste extra woonruimte voor se nioren, die nu ook al naast de school wonen. De nieuw te bou wen lokalen kunnen indien nodig verbouwd worden tot woning of dienen voor multifunctioneel ge bruik. Er wordt nu gewerkt aan een meer gedetailleerde financiële on derbouwing. Wel wil Hulst al 648.000 euro beschikbaar stellen voor het groot onderhoud. De commissie Samenleving bespreekt de plannen woensdagavond 5 sep tember vanaf 19.30 uur in het Huls ter stadhuis. TERNEUZEN - Het achtste Vliegen de Hollander Shantyfestival Ter- neuzen begint vrijdag met een le zing over 'Het onbekende Zuid- land'. Direct na de opening om 19.30 uur start Henk Mesuere het spannende verteltheater over een bakkersjongen die op ontdekkings- reis naar de Zuidpool gaat. Het verhaal van Mesuere is ge schikt voor toehoorders van '5 tot 100'. De plaatselijke shantykoren Zuid West 10 en de Dekzwabbers brengen aanwezigen vervolgens in stemming voor zeemans-, dronlce- mans- en andere liederen. Op twee podia op de Markt zijn alle koren - waaronder zangers uit Ier land, Duitsland en België - zater dagmiddag te horen. Ook is er kin dertheater in de Paerdestal. Zaterdagavond kan iedereen (mee)zingen in Porgy 8c Bess. Daar is een dag later ook het slot- concert. Voor het hele programma zie: www.shantytemeuzen.nl Techniek is iets moois. En dat kun je laten zien, in een mu seum dat geschiedenis ademt én tegelijkertijd jongeren weet te inspireren. Zo'n museum moet het Industrieel Museum voor Zeeland in Sas van Gent worden. En dat krijgt steeds meer vorm. door Harmen van deir Werf Veel is er nog niet te zien in de oude suiker- loodsen in Sas van Gent. Ja, de indruk wekkende stoomgene rator van de vroegere Cokesfabriek in Sluiskil staat er te pronken. Het immense apparaat vormt deze da gen het decor voor de voorstelling Berg 8c Boot van het Zeeland Na zomerfestival. Een betere promo tie kan het Industrieel Museum in wording zich niet wensen. Als dat al nodig is, want van begin af aan is er al volop steun voor het initia tief Onder anderen Gerard van Har ten, topman bij Dow in Terneu- zen, heeft er zijn schouders onder gezet. Hij zit in het comité van aan beveling. Niet omdat hij zo van ou de dingen houdt. Natuurlijk vindt ook hij dat je moet laten zien hoe er vroeger werd gewerkt, met wel ke machines. En dat het begin van de industrialisatie in Zeeland in de Kanaalzone ligt. Het waren Bel gische industriëlen die eind negen tiende eeuw de grens overtrokken en - jawel - in Sas van Gent de eer- KLOOSTERZANDE - Het blaasorkest Windkracht 9 uit kloosterzande treedt zaterdag 1 september op in Oostenrijk. De zestien blazers zijn uitgenodigd in Niedernsill voor de jaarlijkse Alm-abtrieb, de tocht waarbij boeren hun vee van de bergweiden in de bergen naar de stallen in het dal drijven. De Al- mabtrieb is voor plaatsen in het Salzburger Land een mooie aanlei ding voor een bont dorpsfeest. Windkracht 9, dat vanavond nog een keer origineel Oostenrijks re pertoire repeteert in zaal De Lin de, helpt mee om het vee 'naar be neden te toeteren' en treedt daar na ook in het dorp op. i &ATSTE DAGEN Brugman GL Jalio Eén van de keukens uit de greeploze collectie. Brugman actieprijs 7.995,- op showroom keukens en showroom sanitair Keukens Badkamers - Tegels Sanitair A.S. ZONDAG OPEN Hulst, Industrieweg 2 - Gevestigd in Morres Tel. 0114-320080 www.brugman.nl Brugman Caprera Deze badkamer staat in het teken van pure wellness. én geef er ook nog één weg! Brugman actieprijs V€ 6.825,- Prijs zoals afgebeeld exclusief tegels.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 78