zeeland 119 PLflMECQ- Klanten skihal moeten hopen op clementie Tocht door Zwin CDA verdeeld over wietteelt Ondernemers kunnen zich nog drie weken inschrijven Hiphop en streetdance in Goes' stadhuis woensdag 29 augustus 2012 RETRANCHEMENT - Het Zeeuwse Landschap houdt morgen, donder dag, een excursie door natuurge bied Het Zwin. Vertrek is om 10 uur bij paviljoen De Zeemeeuw bij Retranchement, duinovergang 1. Parkeren kan aan de G. van Hoekestraat. Meelopen kost 3 eu ro, kinderen tot 16 jaar 1,50 euro. PLAFONDS Van Gilst v.o.f. Een nieuw plafond in één dag! www.plameco.nl Tel. 0113 - 27 00 00 door Raymond de Frel In de rubriek 't Zit zo wordt een actueel onderwerp nader belicht. Des kundigen, mensen die betrokken zijn of om een andere reden een me ning hebben over een kwestie, laten hun licht schijnen op het onder werp. In deze aflevering: de verdeeldheid over legale wiet in het CDA Patricia de Milliano, de Zeeuws-Vlaamse troef van het CDA voor de Tweede Kamer-verkiezin gen, liet geen ruimte voor ondui delijkheid. Legale wietteelt? Geen denken aan. PvdA-partijleider Diederik Samsom zei dat hij Terneuzen als een ideale proeftuin ziet voor lega le teelt. Dat in een eerder stadium op lokaal niveau zijn partijgeno ten Jan Lonink (burgemeester) en Co van Schaik (wethouder) soort gelijke geluiden lieten horen, is niet zo verrassend. Veel opvallen der is dat de legalisering voor ver schillende opvattingen in het CDA zorgt. Zo vindt CDA-burgemeester René Roep (Vlissingen) het hoog tijd om de handel in softdrugs nu eens goed te regelen, terwijl de Goese CDA-burgemeester René Verhulst vreest dat legalisering een aanslag op de volksgezond heid betekent. Verhulst staat daar mee aan de zijde van De Milliano. Op Twitter haalde zij fel uit naar Samsom. „Zou Samsom niet we ten dat een joint kan leiden tot een psychose? En nog maar niet te spreken over combinatie van al cohol en drugs..." Bovendien is Samsoms plan in strijd met het in ternationaal recht. De Milliano vindt dan ook dat de dit jaar inge voerde wietpas in stand moet worden gehouden. Bovendien be gint die pas nu zijn vruchten af te werpen. Lonink stelt dat de illega le handel juist toeneemt sinds de invoering van de wietpas. Fractievoorzitter Henk Siersema van het Terneuzense CDA zit niet op één lijn met De Milliano. Hij stelde in 2010 zelf voor dat de ge meente Terneuzen voor de plaat selijke behoefte wiet kweekt. Daarmee wordt de productie en aanvoer van softdrugs uit de ille gale, criminele sfeer gehaald, op perde de oud-politiechef. Lonink, nota bene sympathisant, floot hem terug, omdat dit 'een zaak voor de landelijke politiek is'. Siersema staat nog steeds achter zijn voorstel. „Maar ik heb De Mil liano ook gezegd dat ze het lande lijke standpunt van het CDA moet blijven uitdragen. Ik heb er echter moeite mee. Waar het tij feitelijk niet meer te keren is, moet je de wietproblematiek maatschappe lijk acceptabel maken. Regel het zoals we dat met alcohol in de ho reca ook doen." Siersema's mening is ook ge stoeld op het roemruchte drugs verleden van Terneuzen. „Ik ben meer een aanhanger van Gerd Leers, die er als CDA-burgemees ter van Maastricht ook een andere mening op nahield dan de partij. Ja, er is een internationaal recht. dat een joint kan leiden tot een psychose?' Een ondernemer die interesse heeft om mossels, zagers, tong, zeekraal of iets anders 'zouts' te kweken in het Kustlabo- ratorium, kan zich nog drie weken melden bij Het Zeeuwse Land schap. De voorinschrijving loopt sinds 28 juni, maar tot op heden zijn er nog geen ingevulde formu lieren binnengekomen. Toch maakt Marten Hemminga zich geen zorgen. „We hebben ver schillende gesprekken gehad met geïnteresseerde ondernemers. En het systeem van proefbedrijf De Zeeuwse Tong wordt sowieso in het Kustlaboratorium getest." Aan de huurprijs voor de percelen van elk een hectare groot, kan het in elk geval niet liggen. De Wage- ningen Universiteit heeft uitgere kend dat er na aftrek van huur en arbeidsloon nog genoeg winst overblijft voor de ondernemer. Hemminga: „We kunnen de huur prijs zo laag houden, omdat we al leen de kosten voor het onder houd in rekening brengen. De aan leg van de vijvers zelf is gefinan cierd door het Droomfonds." Marten Hemminga Door het realiseren van het Kustlaboratorium, den ken we mee over de ontwikkeling van het landschap in Zeeland. Hoe kun je aquacultuur inpassen in een mooi landschap? Niet alleen onze eigen gebieden, maar het hele landschap gaat ons aan het hart." Oosterschelde GOES - Hiphop in het historische stadhuis van Goes. Eens moet de eerste keer zijn en dat was dins dag. De dansers van demogroep The Cool Corner van dansschool Mo ves! in Goes, met Suzanne Koster uit Axel in de gelederen, werden er gehuldigd vanwege hun tweede plek op het wereldkampioenschap Hiphop-Streetdance in het Engelse Blackpool, afgelopen weekend en uiteraard voerden ze dans nog een keer op. Een geëmotioneerde coach Naomi Vos toonde zich trots op haar groep. „Echt fantas tisch hoe we het hebben gedaan." pzc.nl/video door Henk Boot TERNEUZEN - Terwijl een nieuwe exploitant voor de skihal in Ter neuzen zich binnenkort aandient, tobben voormalige gebruikers van Snow Base met de vraag wat hun passen en abonnementen nog waard zijn. Op 6 juni sloot het ski centrum aan de Zeelandlaan zijn deuren, nadat eerder twee werk maatschappijen van de Snow Ba se-holding failliet werden ver klaard, te weten Snowbase Perso neel bv en Snowbase Horeca bv. De belasting zou vorderingen van respectievelijk bijna 8 ton en 3 ton op beide bv's hebben, zo blijkt uit de faillissementsverslagen. Curator Steven van Boven uit Middelburg is belast met de afhandeling van die faillissementen. „Die mensen kunnen een vordering indienen, maar of dat wat uithaalt?" Grote schuldeisers, waaronder het UWV en de fiscus gaan voor. „Ze komen onderaan de lijst terecht van mensen en instellingen die vorderingen hebben op die bv's." Van Boven hoopt voor de gedu peerden dat de toekomstige exploi tant van de skihal over zijn hart strijkt en hen alsnog de skipassen en" banenkaarten laat verzilveren. „Maar dat is aan hem, ik ga daar als curator niet over." foto Ronald den Dekker Dansers van The Cool Corner in actie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 77