Privatisering sportterreinen is rond ZEEUWS-VLAANDEREN Meer stations elektrische auto's WOENSDAG 29 augustus 2012 17 Industrieel Museum krijgt vorm 20 en 21 Negen West-Zeeuws-Vlaamse voetbalclubs en korfballers Breskens vanaf t oktober 'baas in eigen huis' door Martijn De Koning OOSTBURC - De privatisering van de accommodaties van tien sport verenigingen in de gemeente Sluis gaat op oktober in. De woord voerders van de clubs en de ge meente Sluis zijn er zo goed als uit, melden beide partijen. Sluis wil bezuinigen op het onder houd van de sportvelden, liet sportwethouder Jan Schaalje de clubs vorig jaar weten. Die namen vervolgens zelf het initiatief tot de oprichting van een coöperatie. Daarin zitten alle voetbalverenigin gen in de gemeente, behalve Bres kens, plus korfbalclub Breskens. De gesprekken over de voorwaar den kostten nogal wat tijd, maar nu ligt de weg open voor een ak koord, meldt woordvoerder Theo Tazelaar. „We moeten nog een paar details regelen, maar die kun nen geen roet meer in het eten gooien." Het plan komt erop neer dat de clubs zelf het beheer en de exploi tatie van hun accommodaties op zich nemen. Ze betalen het onder houd aan en rond de velden, het klein onderhoud aan de gebou wen en de energielasten. De ac commodaties blijven eigendom van de gemeente. In ruil voor het onderhoud betaalt de gemeente jaarlijks 235.000 euro aan de coöpe ratie. Het groot onderhoud aan ge bouwen en eventuele renovatie van velden blijft wel in handen van de gemeente. Sluis bezuinigt daarmee straks per jaar ruim een ton, vertelt wethou der Schaalje. „Daarvan is 25.000 eu ro directe winst. Belangrijker voor ons is dat we hierdoor met één tot anderhalve fte minder kunnen. Daarmee besparen we nog eens een kleine 100.000 euro." De winst voor de clubs zit 'm voor al in de samenwerking, verklaart Tazelaar. „We kunnen samen dien sten inkopen, wat natuurlijk goed koper is. Bovendien werken wij als een soort bedrijf, waardoor we bij inkoop aan veel minder regels hoe ven te voldoen dan de overheid. Dat werkt allemaal sneller en flexi beler, en daardoor goedkoper." De coöperatie vormt de komende we ken een dagelijks bestuur. Die werkt de details van het samenwer kingsverband verder uit. Overigens is de gemeente nog in de slag met voetbalvereniging Bres kens, die niet meedoet met de coöperatie. Ook die club moet be zuinigen. „Met Breskens zijn we nog lang niet zo ver. We zijn wel in gesprek", geeft Schaalje aan. AXEL - Uit solidariteit, omdat ze in hun omge ving iemand kennen met borstkanker, of om dat ze gewoon van wandelen houden. In to taal 33 vrouwen en mannen liepen gister avond mee tijdens de Wandeldag van het Zeeuws-Vlaamse Team with a Mission. Deelne mers betaalden per gewandelde kilometer en met de opbrengst kunnen de leden van Team with a Mission op 6 en 7 oktober deelnemen aan de 60k walk van Stichting a Sister's Hope, een wandeltocht van 60 kilometer tussen Bus- sum en Amsterdam met als doel het spekken van de kas voor onderzoek naar een genezing van borstkkanker. Deelname aan de walk kost 1500 euro per persoon. Het Zeeuws-Vlaamse team wordt steeds groter. „Drie jaar geleden telde het Team twee personen. Vorig jaar wan delden we met z'n vijven en haalden we 11.000 euro op en dit jaar starten we al mini maal met z'n zessen", zegt Brigitte Muller, lid van Team with a Mission. „Misschien halen we nog zoveel geld op dat we zelfs met z'n ach ten kunnen wandelen." De Wandeldag bracht 300 euro op. foto Mark Neelemans TERNEUZEN HULST Provincie niet somber over Neckermann De provincie ziet het nog niet zo somber in voor Neckermann Bene lux in Sint Jansteen en Terneuzen. Mocht het bedrijf toch omvallen, dan is de provincie bereid de situa tie te bespreken met het bedrijf, de gemeente en UWV. Zoals ook bij het failliete aluminiumbedrijf Zal- co is gebeurd, antwoorden Gedepu teerde Staten op vragen van Johan Robesin (Partij voor Zeeland). TERNEUZEN Olieverontreiniging in Braakmanhaven In de Braakmanhaven bij Terneu zen heeft zich dinsdagochtend een vrij ernstige olievervuiling voorge daan. De oorzaak lag bij een bun kerboot die door onbekende oor zaak te kampen kreeg met een overflow, een overstroming van olie. De vervuiling trad rond 8.45 uur op. Martens Cleaning is tot 13.00 uur bezig geweest om de olie op te ruimen. AARDENBURG Herenweg doorkruist door rondweg De Herenweg bij Aardenburg is vanaf morgen definitief een dood lopende straat. De weg wordt door kruist door de niéuwe rondweg. Verkeer uit noordelijke richting komt straks vanzelf terecht op de parallelweg van de rondweg. Aan de zuidkant moet verkeer voortaan omrijden door het dorp of via (de parallelweg van) de rond weg. Terneuzen wil niet achterblijven bij de plaatsing van openbare op- laadstations voor elektrische au to's. Tot nu toe is er nog maar één in de gemeente, op het parkeerter rein bij het busstation aan de slui zen. Zelden of nooit staat er een au to, maar het aantal elektrische au to's stijgt wel vrij hard. GroenLinks-raadslid Peter Clijsen vroeg onlangs actie in schriftelijke vragen. Hij krijgt zijn zin. Het colle ge van B en W wil het aantal op- laadpunten in Terneuzen snel uit breiden tot vijf. Stichting E-laad wil die plaatsen. Terneuzen is ver der in overleg met energiebedrijf Delta over de aanleg van een snel- laadpunt. Hulst heeft Terneuzen in middels ingehaald. Vrijdag zijn er de eerste twee E-laadpunten offici eel in gebruik genomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 75