Advertentie coalitie valt in slechte aarde 2o zeeland 'Maak die stukken nou eenvoudiger' Sloop JOP en oude jeugdsoos in Hansweert woensdag 29 augustus 2012 Oppositie Reimerswaal voelt zich buitenspel gezet door Lilian Dominicus KRUININGEN - De advertentie die de coalitiefracties SGP, CDA en PvdA onlangs plaatsten in het ad vertentieblad Reimerswaal Infor matie is in het verkeerde keelgat ge schoten van de oppositiepartijen WD, Christenunie en Lijst La- ban. De partijen lieten erin weten dat ze goed op weg zijn om de afspra ken in het coalitieakkoord te beha len. „Alsof de oppositie er hele maal niet toe doet en wij hier en kel als veredeld stemvee zitten", brieste WD-fractievoorzitter Izak Vogelaar dinsdagavond tijdens de besluitraad. Hij zei tevens namens Lijst Laban te spreken. Ook de procedure rond de beoog de opvolger van PvdA-wethouder Kees Knuit verdient wat de WD betreft geen schoonheidsprijs. „Het wordt nu gepresenteerd alsof Louwrink het al is geworden, maar de raad inclusief de opposi tiepartijen heeft daarover het laat ste woord." Vogelaar verweet de coalitie de oppositie er niet bij te betrekken. „Dit is onfatsoenlijk en beneden alle peil. Ik begrijp ook wel dat wij aan de macht van het getal niets kunnen doen, maar dit gaat over normen en waarden." CU-raadslid Andries Jumelet liet zich in wat mildere woorden uit, maar zei zich 'de gevoelens van Vo gelaar wel te kunnen voorstellen'. In antwoord op de advertentie had hij al 'een verbeterde versie' rondgestuurd. „Het misstaat een raad om zichzelf veren in de kont te steken of een pluim op de hoed. Ons past bescheidenheid. Maar de hele raad, van SGP tot Lijst Laban, werkt er voortdurend hard aan om voor u de bezuinigingspij n zo dragelijk mogelijk te maken", schrijft hij daar onder meer in. SGP'er Tin Janszen vond juist de reactie van Vogelaar 'buiten pro porties'. „We hadden dat niet van u verwacht op die manier. We heb ben deze advertentie in alle eerlijk heid en openheid geschreven." Vol gens PvdA'er Kees Verburg is Louwrink enkel voorgedragen als wethouder. „Knuit gaat weg, dan presenteer je een opvolger." KRUININGEN - Twee tips gaf schei dend SGP-gemeenteraadslid Jan Murre uit Krabbendijke dinsdaga vond nog mee tijdens zijn laatste besluitraad van Reimerswaal: „Pro beer die raadstukken nou eens een voudig te houden. Een foto zegt soms meer dan een paar volge schreven velletjes papier. En koes ter de plaatselijke ondernemin gen", sprak hij, nadat burgemees ter Jan Huisman hem had bedankt voor zijn verdiensten als raadslid. Murre maakte vorige week bekend dat hij zijn werk in de politiek niet langer kan combineren met zijn bedrijf en gezin. Murre zit sinds 2010 in de raad. Artwin Otte uit Rruiningen neemt zijn zetel over. Sinds de verkiezingen in maart 2010 zijn al 32 raadsleden in Zee land opgestapt, ruim 11 procent van het totale aantal. HANSWEERT - Het jongerenontmoe- tingspunt (JOP) aan de Zijpe in Hansweert zal worden gesloopt. Hetzelfde geldt voor de voormali ge jeugdsoos aan de Boomdïjk. Dat is het voornemen van college van burgemeester en wethouders van de gemeente Reimerswaal. Stichting Jeugdsoos Hansweert heeft laatst een nieuw onderko men betrokken, de JOP wordt op het moment niet gebruikt. „Het beleid is om deze voorzieningen in containers onder te brengen. Mochten de jongeren in Hans weert behoefte hebben aan een JOP, dan zullen we naar zoiets uit zien", zegt een woordvoerster.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 72