'Net circus in het seizoen' zeeland 119 GS wijzen proef Zeelandbrug in avondspits af PlflMECO Eilandelijke bijbelquiz nu in Nieuwerkerk woensdag 29 augustus 2012 NIEUWERKERK - De jaarlijks bijbel quiz van het Nederlands Bijbelge nootschap die tot nu toe steeds in Zierikzee-werd gehouden vind dit jaar in Punt 3 in Nieuwerkerk plaats en wel op dinsdag 23 okto ber. Dit jaar wordt vanwege het feit dat vanuit verschillende plaat sen en kerkgenootschappen werd ingeschreven voor de quiz de oor spronkelijke benaming Zierikzeese Bijbelquiz losgelaten. Voortaan gaat het om de Eilandelijke Bijbel quiz. De organisatie van het evene ment is in handen van het bijbelge nootschap en de Protestantse ge meente Nieuwerkerk. De quiz wordt gespeeld met teams van elk vier personen. De quiz wordt indi vidueel gespeeld en aan het einde worden de behaalde punten van de teamleden bij elkaar opgeteld. Het winnende team krijgt een wis seltrofee. Aanvang 20 uur. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Er komt geen proef met sluiting van de Zeelandbrug gedurende de avondspits. Het pro vinciebestuur laat zich ook niet op jutten om de avondspitsregeling nog dit jaar in te voeren. Dat blijkt uit antwoorden van Ge deputeerde Staten op vragen van de SP. De socialisten wilden deze zomer de brug bij wijze van proef eens gesloten houden om de effec ten te bekijken. GS vinden dat niet nodig. Er is uitgebreid onderzoek gedaan en het besluit de spitsrege- ling in te voeren is al genomen. Dat de verkeersdrukte op de brug in de zomer het grootst is, wisten GS al. Andere vragen van de SP gaan over de tijd die GS hebben uitgetrokken voor onderzoek. Vol gens SP ligt de zaak simpel: in de avondspits lopen 1250 automobilis ten drie minuten vertraging op voor hooguit vijf wachtende ple ziervaartuigen. GS antwoorden dat ze niet alleen onderzoek heb ben gedaan. Ze hébben ook over legd met de beroepsvaart, het Wa- tersportverbond, de Hiswa en Rijkswaterstaat.-Ze vinden het bo vendien van belang dat de gewij zigde draaitijden in de Wateralma nak 2013 worden opgenomen. Het overslaan van één draai in de avondspits, ten behoeve van het wegverkeer, gaat op 1 januari in. Behalve de SP hebben ook WD en SGP hierop aangedrongen. In de ochtendspits blijft de brug al wat langer dicht. De Zeelandbrug tijdens een avondopening. De brug gaat vanaf januari niet meer open in de avondspits. foto PZC KATS Brommer gestolen bij bushalte Op de Eerste Deltaweg tussen Kats en Colijnsplaat is maandagavond laat een brommer gestolen. Het gaat om een zwarte brommer van het merk Tomos, type A35. De bromfiets stond op slot, in de buurt van de bushalte die aan de voet van de Zeelandbrug staat. De brommer is volgens de politie een paar honderd euro waard. Het kenteken van de gestolen brommer is D-687-GP. ZIERIKZEE Mannen verdacht van diefstal opgepakt Politie Zeeland heeft in de nacht van maandag op dinsdag in Zierikzee twee mannen aangehouden op ver denking van diefstal. De twee, 31 en 47 jaar oud worden verdacht van dief stal van goederen van een bedrijfs terrein in Kapelle rond 23.20 uur maandagavond. Het bedrijf mist on der andere een accusnellader. De twee mannen zijn na hun aanhou ding in verzekering gesteld. GOES Molens op Noord- en Zuid-Beveland open Zaterdag zijn een groot aantal van de molens op Zuid- en Noord Beve land open voor publiek. Bij gunstig weer zullen de meeste molens ook draaien. Traditioneel wordt het eer ste weekend van september de re gionale molendag gehouden: dit jaar staat die in het teken van res tauraties. De molendag duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Kijk op www.zeeuwsemolens.nl. PLAFONDS Van Gilst v.o.f. Een nieuw plafond in één dag! www.plameco.nl Tel. 0113 27 00 00 Bewoners van de Nieuwe Haven weg in Burghsluis klagen over toegenomen verkeersdrukte na de renovatie van de N57. Ideale oplossing zou de aanleg van een nieuwe weg over de dijk zijn door Ton van den Nouweland Meer toeristisch ver keer. Meer vracht verkeer en meer landbouwverkeer. De bewoners van de Nieuwe Havenweg in Burgh sluis weten het zeker: sinds de re novatie van de N57 bij Burghsluis is het in hun straat veel drukker ge worden. 1 Sindsdien wordt het autoverkeer namelijk niet meer via de Meel dijk, maar via de Daleboutsweg en de Steursweg naar het havendorp je geleid. Verkeer vanuit de rich ting Zierikzee met bestemming jachthaven en rondvaartboot rijdt nu via de Steursweg en de Nieuwe Havenweg Burghsluis binnen. „In het hoogseizoen is het hier met al le motorclubs en toerfietsers erbij net circus," vertelt bewoonster Ca- rolien de Vrieze. Maar aan het toegenomen vracht verkeer ergeren de bewoners zich nog het meest. Dat bonkt over de verkeersremmers in hun straat. De Vrieze: „Speciaal voor de uienkwe- ker, de groenteteler, de veehoude rij en het paardenhotel is tussen de Meeldijk en de Steursweg een verbinding gemaakt. Maar zowel aan het begin als aan het eind er van zit een haakse bocht. De vrachtwagenchauffeur die daar langs kan, is een kunstenaar. Bo vendien staan de bedrijven niet aangegeven en dus rijden de vrachtwagens langs onze voor deur." Metingen van Rijkswaterstaat be vestigen de indruk van de bewo ners. Van de Daleboutsweg en de Steursweg maken dagelijks gemid deld 60 en 50 motorvoertuigen méér gebruik dan voorheen. De bewoners verwachten dat het na de aanleg van het Kustlaborato- rium in de polder achter Burgh sluis nog drukker gaat worden. „Dat bestaat straks uit vijftien kweekbedrijven van schelpdieren, zagers, tong en zeegroenten en het krijgt ook een winkel. Dat wordt wat hoor, dat kusdab", zegt de Vriezes' buurman Auke van der Vlugt. Over de huidige weg over de dijk langs de jachtha ven mag al jarenlang geen vrachtverkeer meer. De loswal is namelijk verzakt. Toch zien de be woners daar de ideale oplossing. De Vrieze: „In 2014 wordt de dijk hier versterkt. Dat lijkt me de unie ke kans voor de gemeente Schou- wen-Duiveland om bij Bureau Zee weringen te pleiten voor een nieu we weg. Onze weg beneden langs zou dan parallelweg voor de bewo ners kunnen worden. Gemeente, waterschap en Rijkswaterstaat zou den daar eens over na moeten den ken." BRUINISSE Rommelmarkt voor scouting De scouting Bruinisse houdt ko mende zaterdag een rommelmarkt en braderie op het Kerkplein in Bruinisse. Bij slecht weer wordt uit geweken naar het Verenigingsge bouw. Naast de verkoop van twee dehands spulletjes zijn ook kra men ingericht met groente, fruit en vis en worden zelfgemaakte schilderijen geveild. De rommelmarkt en braderie start om 9.30 uur. Eindtijd: 12.00 uur. SCHOUWEN-DUIVELAND Kinderyoga en de yoga van het hart In Yogastudio Zeeland aan de Ko ning Gustaafweg 2 in Zierikzee kunnen kinderen zaterdagmiddag onder leiding van Gerdien Janse kennis maken met yoga. Info op: www.yogastudiozeeland.nl Dinsdag 4 september is in het dorpshuis van Noordgouwe een kennismakingsavond met Druyo- ga, de yoga van het hart Informa tie op: www.atmar.nl KLOOSTERZANDE Zeeuwen blazen koeien van berg Het blaasorkest Windkracht 9 uit kloosterzande treedt zaterdag 1 sep tember op in Oostenrijk. De zes tien blazers zijn uitgenodigd in Nie- demsill voor de jaarlijkse Alm-ab- trieb, de tocht waarbij boeren hun vee van' de bergweiden in de ber gen naar de stallen in het dal drij ven. Windkracht 9 helpt mee om het vee 'naar beneden te toeteren' en treedt daarna in het dorp op. VEERE Veertig platbodems bij laatste Vismarkt Veertig platbodems komen vrijdag vanaf 13.00 uur aan in de haven van Veere. Zaterdag, tijdens de laatste Veerse Vismarkt van dit seizoen, zullen er zeilwedstrijden zijn. Ook gaan de schepen admiraalva ren. Om 21.00 uur zaterdagavond varen de schepen verlicht uit en gaan ze de slag om Veere naboot sen voor de rede van het stadje. Op de kade wordt daarbij uitleg gege ven. Zondag is de Katerrace, waarbij de bezoekers de platbodems onder zeil kunnen bewonderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 63