Jop onder dak in Brogum iS I zeeland 'Economische gevolgen gifalg kreek Vragen over 'moment Ouwerkerk van meet af aan in beeld' van bezinning' in raad Meer PROFIUNE.NL Mindfulness woensdag 29 augustus 2012 Try out start in oktober door Esme Soesman ZIER1KZEE - Rondhangende jonge ren kunnen van de winter één of twee avonden per week in het Zie- rikzeese Brogum terecht De jonge ren ontmoetingsplek (Jop) gaat in oktober van start. Bij het poppodium, dat ooit ook als jongerentrefpunt is begonnen, kan jeugd straks binnenvallen voor hangout-avonden maar ook voor luorfeout-avonden. Pand en omringend erf bieden namelijk volop mogelijkheden om iets ac tiefs op poten te zetten. „Met ska ters bijvoorbeeld", geeft jongeren werker Janine Schouls van het Welzijnshuis een voorzetje van wat er allemaal mogelijk is. „Maar ook gewoon chillen kan." Het Welzijnshuis is door de ge meente gevraagd zich te buigen over jongeren die geen plek heb ben in Zierilczee. In wisselende sa menstelling 'hangen' er ongeveer acht groepen in de stad rond, die echter overal steeds weer wegge stuurd worden. „Speciaal voor hen een plek creëren is lastig en duurt te lang". In de samenwerking met Brogum lijkt nu een aantrekkelijk alternatief gevonden. Vorige week zijn eerste positieve Kozijnen Dakkapellen Zonwering (0118) 820 220 8ffiHR88HS9flS8B^HSBBBE9SSg£!ie!nnHH8as9ji££9 ZIERIKZEE - Karin Roelofs begint za terdag in het MFC van Zierikzee met de cursus mindfulness. Daar door kan beter worden omgegaan met emoties en stress. Maandag gaat dezelfde cursus van start in Burgh-Haamstede. Aanmelden en informatie op www.onthaasten- aanzee.nl gesprekken gevoerd. De uitkom sten moeten nog besproken in het preventie overleg; een maandelijks beraad tussen gemeente, politie en jongerenwerk. De bedoeling is vooralsnog dat Brogum ruimte be schikbaar stelt en dat het Welzijns huis zorgt voor begeleiding door jongerenwerkers. Dat betekent niet dat jongeren in een gespreid, voorgeprogrammeerd bedje te recht komen. Wel kan het zijn dat er in overleg met jongeren allerlei activiteiten worden georganiseerd. „Maar ook hangen mag. Je moet jongeren daarvoor alleen wel de ruimte geven." De bedoeling is in oktober te beginnen met de try-out. Voor Brogum is het in huis halen van de Jop een manier om het gebouw een bredere maat schappelijke functie te geven, schetst voorzitter Frans Kruijffhet voordeel van de samenwerking. Dat vraagt de politiek, maar ook Brogum zelf kan er baat bij heb ben. „Het zijn onze toekomstige klanten natuurlijk. Maar we ma ken ook onze grondvesten breder, waardoor Brogum meer kans tot overleven heeft." Voor het verdere aanbod van Brogum en nieuws van het jongeren platform: www.brogum.nl en www.mijndingdoen.nl. esszssssssosec&i&ssB® 1Aangehouden voor mishandeling. 2. Kleur in Nieuwerkerk (foto). 3. Klus Bruse Boys bijna af. TII^S NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl door Piet Kleemaims OUWERKERK - Van meet af aan zijn in de Veiligheidsregio Zeeland niet alleen de gevaren van de gifalg in de kreken van Ouwerkerk voor de volksgezondheid bekeken, maar is ook aandacht geweest voor moge lijke economische gevolgen - voor de schelpdiersector. Dat antwoordt het college van bur gemeester en wethouders op vra gen van de WD-fractie. Op de vraag van de liberalen of het colle ge rekening houdt met een schade claim antwoorden burgemeester en wethouders ontkennend. „Zo een dergelijke schadeclaim wordt ingediend, dan moet de ontvan gen van de claim die nader afwe gen", aldus het college. Op de vraag van de WD waarom niet meteen na het nieuws over de dood van een hond nadat die in de kreek gezwommen had actie is ondernomen, antwoordt het colle ge met de opmerking dat men het simpelweg niet wist. De dierenarts die de hond had onderzocht ging toen nog uit van een besmetting met blauwalg en deed daar mel ding van bij de provincie en niet bij de gemeente. De WD-fractie wilde verder van het college weten hoe die aankijkt tegen de communicatie rond de si tuatie in de Ouwerkerkse kreek. Van meerdere kanten werd gesteld dat die communicatie- traag op gang kwam terwijl in sociale me- dia als twitter al allerlei- berichten opdoken. Het college vraagt begrip. Er was, zo stellen B en W, sprake van een bijzonder complexe situatie. „Waarbij het enige tijd kost tot het verkrijgen van- overzicht." Het col lege gaat niet in op op de vraag of zij zich verantwoordelijk voelt voor de mediahype, maar stelt wel dat bij evaluatie van de gang van zaken nadrukkelijk naar de com municatie gekeken dient te wor den. door Lilian Dominions KRUININGEN - Hoort dat eigenlijk wel thuis in een openbare raads vergadering, beginnen met 'een moment van bezinning', in de praktijk: een gebed. Die vraag stelt de heer Jiskoot uit Hansweert in een brief aan de gemeenteraad van Reimerswaal. „Kan dit wel uit het oogpunt van de in Nederland heersende gedach te van de scheiding van Kerk en Staat?" stelt Jiskoot. „Nederland is een seculier land, waar in over- heids vergaderingen geen plaats dient te zijn voor kerkelijke in vloed." De gemeente Reimerswaal heeft Jiskoot telefonisch toegelicht dat de raad in het eigen reglement van orde 'een moment stilte voor ge bed of bezinning' heeft vastgelegd, aldus raadsgriffier Tycho Jansen. „De wettelijke basis daarin ligt in de Gemeentewet, die bepaalt dat de gemeenteraad zelf een orde voor vergaderingen dient vast* te stellen." Het afgelopen jaar liep Leefbaar Reimërswaal-raadslid Marien Weststrate uit stil protest tegen dit punt altijd iets later de vergaderin gen in. Ook verdween hij steevast vóórdat de burgemeester verzocht tot een moment van stilte. Bewoners van de Nieuwe Havenweg in Burghsluis zien een nieuwe weg over de dijk als middel tegen de toegeno men verkeersdrukte. V.l.n.r.: Auke en Addie van der Vlugt en Carolien de Vrieze. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 62