Reiziger dupe onduidelijke afspraken NOPRUIMING Laatste kans! I Giftige alg steekt kop weer op u SCHOUWEN-DUIVELAND almanak Bereidwillig Het seizoen gaat weer beginnen planten en nog veel meer.... WOENSDAG 29 augustus 2012 17 Bewoners klagen over verkeersdrukte 18 J' "v: lm: Connexxion trekt boetekleed aan: 'Chauffeurs moeten ook Arriva-abonnementen accepteren' door Piet Kleemans BRUINISSE - Busreizigers zijn de du pe geworden van onduidelijke af spraken tussen streekvervoerders Connexxion en concurrent Arriva. Een aantal Connexxion-chaufFeurs weigert reizigers met een Arri- va-abonnement. Zij mogen alleen mee via een OV-chipkaart. Con nexxion belooft beterschap. Miranda Schiphorst uit Bruinisse is boos. Haar kinderen gaan in naar het Edudelta College in Mid- delharnis en daar gaan ze met de bus naar toe. Het eerste stuk is al tijd met een bus van Connexxion. In Oude Tonge moeten de kinde ren overstappen. „En dat is de ene keer in een Con- nexxionbus en de andere keer in een bus van Arriva", vertelt Schip horst Ze koos voor een abonnement voor haar kinderen bij Arriva. „Dat was toch net ietsjes voordeli ger dan een abonnement bij Con nexxion. En je praat per slot van re kening toch over forse uitgave." Daarbij was haar verzekerd dat de kinderen met een Arriva-abonne- ment ook in een Connexxionbus terecht zouden kunnen. Ook in het geval het geen 'gechipt' abon nement is, maar een zogeheten 'zichtkaart' die je bij het betreden van de bus enkel aan de chauffeur hoeft te laten zien. De praktijk blijkt weerbarstiger. Een aantal Connexxion-chauffeurs weigert reizigers met een Arri- va-abonnement mee te nemen. „Ze moesten maar met hun OV-chipkaart betalen. En dat zijn toch weer extra kosten. Ik heb ook van andere ouders uit Bruinisse ge hoord dat zij hun kinderen met de auto op gingen halen uit Middel- hamis." Schiphorst hing een middag aan de telefoon, werd van het kastje naar de muur gestuurd en weer te rug en is met al dat getelefoneer nog niets opgeschoten. „Het is el ke keer een ander verhaal. En het blijft gewoon onduidelijk hoe het nou precies werkt." Arriva stelt dat onderlinge afspraken zijn gemaakt tussen Arriva en Connexxion, over het wederzijds accepteren van busabonnementen op een OV-chipkaart of een zichtkaart. De woordvoerder van Connexxion spreekt van 'een verkeerde inschat ting' van de betreffende chauf feurs. „Zij moeten Arriva-abonne menten accepteren. Ook als dat 'zichtkaarten' zijn. Wij gaan hen daar op aanspreken." OUWERKERK - De gifalg dinoflagel- laat is ook buiten de kreken van Ouwerkerk gevonden. Waterschap Scheldestromen onderzoekt hoe groot het verspreidingsgebied is. „We proberen een reëel beeld te krijgen waar de alg allemaal zit", zegt dijkgraaf Toine Poppelaars van Waterschap Scheldestromen. Dat gebeurt door metingen. Via het achterliggende water is het krekengebied opnieuw besmet. Op sommige punten in de kreek is tienmaal te hoge concentratie gifal gen gevonden. Dat is minder dan vier weken geleden, toen de alg de eerste keer de kop op stak. Afgelopen vrijdag gaven metingen aan dat het water in de kreken vei lig was. De giftige alg was nage noeg helemaal verdwenen na een behandeling met waterstofperoxi de. Daarop is het waterschap gelijk begonnen met het afvoeren van water richting Oosterschelde. Zon dag bleek uit metingen dat de con centraties giftige algen in de kreek weer te hoog waren en is het lo zen van water direct stopgezet. Vol gens Poppelaars is geen vervuild water in de Oosterschelde terecht gekomen. De gifalg is tot nu toe al leen in Ouwerkerk gevonden en niet in andere kreken in Zeeland. pagina 18: economische gevolgen alg NIEUWERKERK - De zomer loopt op z'n einde en dus starten de meeste verenigingen weer op voor een nieuw seizoen. De Vrouwen van Nu afdeling Noordwelle deden dat met een uitstapje. Eerst werd het bedrijf van de familie Remeeus in Ouwerkerk bezocht waar de dames een uitleg kregen over de teelt van zacht fruit. Daarna reisden ze door naar Nieuwer- kerk om een kijkje te nemen bij het bedrijf van de familie Slootmaker in Nieuwerkerk waar ze on VLISSINGEN Strandwachten redden hondje Strandwachten hebben maandaga vond een Jack Russel bevrijd uit de bunker onder het windorgel in Vlissingen. Dinsdagmiddag is het gat dichtgelast zodat zoiets daar niet meer voor kan komen. Maan dagavond meldde een meisje dat haar hondje in de bunker was ge vallen. De gealarmeerde strand wachten haalden met een proviso risch gebouwde loopbrug van aan gespoeld wrakhout en een vang- stok binnen enkele minuten het hondje uit de bunker. der meer uitleg kregen over de bloemkoolteelt. De Vrouwen van Nu van de afdeling Duiveland starten vandaag het seizoen met een bezoek aan de Oudheidskamer en het Visserijmuseum in Bruinisse. foto Dirk-Jan Cjeltema Tip? redactie@pzc.nl Ze is zich zeer bewust dat haar pro fessie staat of valt met de bereidwil ligheid van anderen om haar vragen te beantwoorden. Als er zich andere professionele vragenstellers bij haar melden toont zij zich derhalve ook bereidwillig. Die jonge marketingon- derzoeker hoorde dus een goedge mutst 'ja hoor!' toen hij belde of hij wat vragen mocht stellen over roken. Wel wilde ze weten wie de opdracht gever voor de vragen was. Helaasdat wordt ons niet verteld", aldus de medewerker van het 'onaf hankelijke onderzoeksbureau', ja, bekende ze vrijmoedig, ze rookte. „Bent u of enig ander lid van het ge zin werkzaam in de volgende secto ren:", vervolgde de enquêteur, „mar keting, communicatie, public rela tions, journalistiek..." Ja, journalist, brak ze opgewekt in. „O. Dan houdt het hier op. Het enquêteprogramma heeft u er uitge gooid. U mag niet meedoen." Ze wacht het persbericht maar af. Intratuin Koudekerke Provinciaalseweg tussen Vlissingen en Koudekerke, 0118-551623. Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl intratuin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61